Strona 53 z 58 PierwszyPierwszy ... 343444546474849505152535455565758 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 576

Temat: Chiptuning.

  1. #521
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    @sdero
    On dalej nie kuma i myśli ,że box mu coś wgrywa[emoji16]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #522
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Chłopaki, mam za dużo danych, żeby komuś kto nie chce się bawić w tuning nie polecać strojenia jako jedynego rozwiązania.
    Tjety rozklejał KAZDY bardziej rozpoznawalny tuner w Polsce, pisalem do wielu, rozkleili wiec ostatecznie i moje ecu.
    [MENTION=6]Piotriix[/MENTION] dobrze wiem jak działa box, pliki pobrane ze strony MM wgrywa się do boxa, nie do ecu, modyfikują (oszukuja) sygnal z czujnika... itd jeździłem z boxem, oczytalem się na ten temat naprawdę dużo, nie chciałem zepsuć auta... zepsuł je znany tuner:-P.

    Prawda jest, ze nie znajdzie się nic więcej poza paintowym wykresem, nie ważne jaki producent boxa.

    Myślę, że każdy zainteresowany tematem, poczyta i popyta zanim podejmie decyzje.


    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  3. #523
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Boxy umożliwiają nastwawić "siłę" z jaką modyfikowane są wychodzące z niego sygnały.
    Co więcej boxy mają również "bazowe" nastawy, które własnie podlegają adaptacją.
    Ta funkcjonalnośc może być kontrolowana przez zewnetrzną aplikację np: w telefonie, co więcej jest "utrwalana" w w urządzeniu.
    W dużym uproszczeniu jest to prawidłowy opis, i kolega [MENTION=79414]68oct[/MENTION] ma tu sporo racji.

  4. #524
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał 68oct Zobacz post
    Tjety rozklejał KAZDY bardziej rozpoznawalny tuner w Polsce, pisalem do wielu, rozkleili wiec ostatecznie i moje ecu.
    Tak sie plączesz w zeznaniach byle na twoje wyszło Tak pierwsze z brzegu Alientechu czyta albo VR albo Service mode.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kess.png
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	27.4 KB
ID:	277463
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ktag.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	59.1 KB
ID:	277464
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #525
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    Boxy umożliwiają nastwawić "siłę" z jaką modyfikowane są wychodzące z niego sygnały.
    Co więcej boxy mają również "bazowe" nastawy, które własnie podlegają adaptacją.
    Ta funkcjonalnośc może być kontrolowana przez zewnetrzną aplikację np: w telefonie, co więcej jest "utrwalana" w w urządzeniu.
    W dużym uproszczeniu jest to prawidłowy opis, i kolega [MENTION=79414]68oct[/MENTION] ma tu sporo racji.
    Bez względu jak to nazwiesz, jest to fałszowanie sygnału. O ile ma być fałszowany sygnał jest "utrwalane w urządzeniu" ale nie w ECU tylko w tym boxie. Czyli jak w tych najtańszych, tyle, że tam się utrwala potencjometrem Tu jest "ficzer", bo fonem to zrobisz po BT Jakbyś to nie robił, jakbyś tego nie nazwał, to jest to to samo.

    Najprościej przedstawić przykład na dieslu i na jednym z sygnałów np. doładowania- Maksymalne doładowanie w sofcie, którego żąda ECU to 2400mbar. Limiter doładowania fabrycznie 2500 mbar. BOX okłamuje o 200 mbar. Czyli ECU widzi 2400-200=2100 mbar. Więc ustawia kierownice tak aby ładować te 2400. Podnosi o 200, więc realnie masz 2600mbar. 2600mbar to granica możliwości GT1749v. Ale dla ECU jest dalej 2400. Nie ma błędu przeładowania P0238 mimo, że turbina ledwo zipie. Ty tego nie widzisz nawet na urządzeniu diagnostycznym, więc nie jesteś w stanie tego zalogować. Rozumiesz o co chodzi ? Nie wiesz z jaką "siłą" są modyfikowane sygnały nawet jak logujesz dane. ECU też tego nie wie.
    Jeszcze jedno - dla tekiego diesla (EDC16C39) aby mod miał ręce i nogi potrzebna jest modyfikacja około 40 map. Ty dysponujesz w boxie raptem 3-5 kabelkami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    @sdero
    On dalej nie kuma i myśli ,że box mu coś wgrywa[emoji16]
    Marketing zrobił swoje
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #526
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Bez względu jak to nazwiesz, jest to fałszowanie sygnału. O ile ma być fałszowany sygnał jest "utrwalane w urządzeniu" ale nie w ECU tylko w tym boxie. Czyli jak w tych najtańszych, tyle, że tam się utrwala potencjometrem Tu jest "ficzer", bo fonem to zrobisz po BT Jakbyś to nie robił, jakbyś tego nie nazwał, to jest to to samo.

    Najprościej przedstawić przykład na dieslu i na jednym z sygnałów np. doładowania- Maksymalne doładowanie w sofcie, którego żąda ECU to 2400mbar. Limiter doładowania fabrycznie 2500 mbar. BOX okłamuje o 200 mbar. Czyli ECU widzi 2400-200=2100 mbar. Więc ustawia kierownice tak aby ładować te 2400. Podnosi o 200, więc realnie masz 2600mbar. 2600mbar to granica możliwości GT1749v. Ale dla ECU jest dalej 2400. Nie ma błędu przeładowania P0238 mimo, że turbina ledwo zipie. Ty tego nie widzisz nawet na urządzeniu diagnostycznym, więc nie jesteś w stanie tego zalogować. Rozumiesz o co chodzi ? Nie wiesz z jaką "siłą" są modyfikowane sygnały nawet jak logujesz dane. ECU też tego nie wie.
    Jeszcze jedno - dla tekiego diesla (EDC16C39) aby mod miał ręce i nogi potrzebna jest modyfikacja około 40 map. Ty dysponujesz w boxie raptem 3-5 kabelkami.

    - - - Updated - - -



    Marketing zrobił swoje
    Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej.
    "Focus" ustawiłem na "wgrywanie nastawów", czyli to od czego zaczeła się dyskusja.
    Fakt, jest taki, że można to zrobić również w boxie.
    To czy "stroiciel" zmodyfikuje 20, czy może 40 map to kwestia zapewne wybraźni i szeroko pojmowanego indywidualizmu tunera.
    Zarówno w jedym i drugim przypadku efekt końcowy może być taki sam, i kreski na hamowni również.


    BTW, mam nadzieje że nie próbujesz mi udowdnić, że modyfikacja zawartosci pamięci ECU/ECM to lepsze rozwiązanie niż box
    Ostatnio edytowane przez tzebrowski ; 11-04-2021 o 12:48

  7. #527
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    To czy "stroiciel" zmodyfikuje 20, czy może 40 map to kwestia zapewne wybraźni i szeroko pojmowanego indywidualizmu tunera.
    Zarówno w jedym i drugim przypadku efekt końcowy może być taki sam, i kreski na hamowni również.
    Kwestia wyobraźni ?! Indywidualizmu ?! Widać nie masz pojęcia o czym mowa. Indywidualizm i wyobraźnie ty ty sobie możesz stosować w malarstwie, poezji.

    Właśnie kreski mogą być nawet takie same ale to co dzieje się w silniku, to dwie różne historie.

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    BTW, mam nadzieje że nie próbujesz mi udowdnić, że modyfikacja zawartosci pamięci ECU/ECM to lepsze rozwiązanie niż box
    Nawet nie próbuję. Tu nie ma co udowadniać, tak po prostu jest.

    Próżna dyskusja.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #528
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Nie pozostaje nic, tylko się uśmiechnąć

  9. #529
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    Nie pozostaje nic, tylko się uśmiechnąć
    :-)


    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  10. #530
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulietta 1,4 - 2012
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć
    jestem właśnie po tuningu/ strojeniu mojej giulietty 1.4 TB 120km. Robiłem w firmie MOTOM pod Łodzią. Jest to pierwszy mój samochód oddany do tuningu, nie zależało mi na wykresach z hamowni (nie podniecam się wykresami). Trafiłem na tuning za namową gazownika, który montował instalację i powiedział, że jest to idealny silnik do zwiększenia mocy niewielkim kosztem. Osobie, która miała przeprowadzić tuning powiedziałem, że chcę aby przede wszystkim aby silnik był bezpieczny i aby szybciej samochód się zbierał na niskich obrotach. Miałem odebrać samochód następnego dnia ale pojawiły się problemy z "dziurą" przy zwiększeniu mocy, zostało zdiagnozowane całe turbo i okazało się, że źle działa zawór DV (zużycie, słaby fabrycznie). Pomysłowy gościu odwrócił go (nie wiem dokładnie jak) i zestroił nową mapę.
    Odebrałem samochód po dwóch dniach i ... MEGA, SUPER inny samochód jakby miał zupełnie inny silnik. Zbiera się jak wyścigówka, wysokie obroty ciągną jak cholera, na 5,6 można żwawo wyprzedzać. Naprawdę polecam. Nie wiem ile ma koni, nie wiem jaki ma moment, nie wiem jak wyglądają wykresy, mam to w głębokim poważaniu. Po prostu samochód dostał nowy mocniejszy silnik i z pewnością nie jest to efekt placebo.
    Stroiciel nie wgrywał gotowej mapy, sam ją zrobił, zawodowo zajmuje się samochodami sportowymi. Powiedział, że pewnie za jakiś czas ten odwrócony zawór DV się zepsuje, wtedy mam kupić zawór mechaniczny Uniwersalny zawór zwrotny DV a nie sterowany elektronicznie i będzie działał super i na wieki. Gdybym wiedział o tym wcześniej od razu bym go kupił, przed tuningiem. Na tuning trzeba jechać zalany benzyną 98 i stroiciel zalecał jazdę na takiej tym bardziej jak jest gaz, który ma ponad 100 oktanów. Z ciekawostek powiedział mi, że ten silnik przy kilku zmianach typu turbo, wtryski i coś tam jeszcze można zrobić nawet na 300 koni (i pewnie jednego osła który jedzie w środku
    jednym słowem chcecie nowy mocniejszy silnik w swojej julce polecam strojenie u dobrego dobrego fachowca, to naprawdę działa. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 01-05-2021 o 06:53

Podobne wątki

  1. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning
    Utworzone przez benderas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 16:13
  4. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00
  5. [33] Chiptuning
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory