Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Demontaż boczków drzwi

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Mito 1.4 TB
    Postów
    2

    Domyślnie Demontaż boczków drzwi

    Witam forumowiczów,

    interesuje mnie instrukcja demontażu boczków drzwi pasażer w MiTo. Wszelkie schematy/grafiki/linki również mile widziane.
    Nie działa mi głośnik w prawych drzwiach (pasażera) i chciałbym sprawdzić, czy to wina głośnika, czy też radia/okablowania. Może jakieś inne wskazówki ?
    Z góry dziękuję za poświęcony czas.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    banalna sprawa. Z boku masz 2 wkręty do plastiku które oczywiście trzeba wykręcić. Kolejne 2 śruby są ukryte w rączkach czyli trzeba rączkę jakby rozpołowić i ukażą się śruby. Ostatnia śruba (o ile pamiętam) jest za zaślepką zainstalowana w dnie klamki do otwierania drzwi.
    Po wykręceniu zostaje już tylko delikatnie acz stanowczo szarpnąć ten trójkącik przy lusterku (jest na wcisk) oraz boczek od dołu podważając najlepiej jakimś plastikowym lub drewnianym klinem. Jak podważysz to trzeba rozłączyć kabel od lampki na dole a następnie od przełączników szyby.

    Uwaga: do głośnika się nie dostaniesz próbując zdjąć maskownice z boczka (jest jego integralną częścią). Same głośniki są przynitowane ale o ile pamiętam wtyczki są dostępne od zewnątrz bez rozpruwania tej pseudo wygłuszki.
    Ostatnio edytowane przez Czarek_S ; 14-11-2015 o 07:58

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Mito 1.4 TB
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    banalna sprawa. Z boku masz 2 wkręty do plastiku które oczywiście trzeba wykręcić. Kolejne 2 śruby są ukryte w rączkach czyli trzeba rączkę jakby rozpołowić i ukażą się śruby. Ostatnia śruba (o ile pamiętam) jest za zaślepką zainstalowana w dnie klamki do otwierania drzwi.
    Po wykręceniu zostaje już tylko delikatnie acz stanowczo szarpnąć ten trójkącik przy lusterku (jest na wcisk) oraz boczek od dołu podważając najlepiej jakimś plastikowym lub drewnianym klinem. Jak podważysz to trzeba rozłączyć kabel od lampki na dole a następnie od przełączników szyby.

    Uwaga: do głośnika się nie dostaniesz próbując zdjąć maskownice z boczka (jest jego integralną częścią). Same głośniki są przynitowane ale o ile pamiętam wtyczki są dostępne od zewnątrz bez rozpruwania tej pseudo wygłuszki.
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź - w tygodniu postaram się w garażu podłubać. Zapewne boczek jest na zatrzaski lub plastikowe wciski - wiesz może jakie ? zaopatrzę się w kilka na wszelki wypadek...

    Pozdrawiam,
    Paweł

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał west86 Zobacz post
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź - w tygodniu postaram się w garażu podłubać. Zapewne boczek jest na zatrzaski lub plastikowe wciski - wiesz może jakie ? zaopatrzę się w kilka na wszelki wypadek...

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Boczek trzymają zwykłe czarne "grzybki". Raczej ich nie połamiesz przy demontażu.
    Na próbę możesz sobie wyciągnąć tą zaślepkę lusterka - to się trzyma na jednym identycznym, z ta tylko różnicą ze te do boczków mają dodatkowo taka podkładeczkę z pianki (chyba w celach uszczelniających).
    Ja demontowałem zarówno boczki z drzwi jak i z tylnego przedziału i nic nie połamałem.

    Powodzenia.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cześć. Czeka mnie podobne zadanie z rozebraniem boczków. Mi zależy na wyeliminowaniu trzasków tych plastików więc przejrzę wszystko plus dodatkowo chciałem wykleić drzwi matami aby było trochę ciszej w kabinie.
    Mam system BOSE i nie wiem czy tam są jakieś wygłuszenia czy zwykła folia piankowa, która wiadomo nie jest nic warta? Nie zależy mi na poprawie dźwięku z głośników a na odseparowaniu dźwięków z zewnątrz. Czy poza wyklejeniem blachy drzwi powinienem też wyklejać szpary tak jak robi się to w car audio ? Mam obawy, że będzie to wszystko bardzo ciężkie i drzwi mogą opuścić mi się na zawiasach jak dowalę kilka kilo pianki itp.
    Czy możecie coś polecić jeśli chodzi o te pianki/wygłuszenia ?
    Ja znalazłem coś takiego
    1. http://www.bitmat.pl/pl/p/StP-i-Silv...a-alubutyl/208
    2. http://www.bitmat.pl/pl/p/AB-2-Mata-butylowa-BITMAT-wygluszajaca-2mm-25x50cm/278
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris990 Zobacz post
    Cześć. Czeka mnie podobne zadanie z rozebraniem boczków. Mi zależy na wyeliminowaniu trzasków tych plastików więc przejrzę wszystko plus dodatkowo chciałem wykleić drzwi matami aby było trochę ciszej w kabinie.
    Mam system BOSE i nie wiem czy tam są jakieś wygłuszenia czy zwykła folia piankowa, która wiadomo nie jest nic warta? Nie zależy mi na poprawie dźwięku z głośników a na odseparowaniu dźwięków z zewnątrz. Czy poza wyklejeniem blachy drzwi powinienem też wyklejać szpary tak jak robi się to w car audio ? Mam obawy, że będzie to wszystko bardzo ciężkie i drzwi mogą opuścić mi się na zawiasach jak dowalę kilka kilo pianki itp.
    Czy możecie coś polecić jeśli chodzi o te pianki/wygłuszenia ?
    Ja znalazłem coś takiego
    1. http://www.bitmat.pl/pl/p/StP-i-Silv...a-alubutyl/208
    2. http://www.bitmat.pl/pl/p/AB-2-Mata-butylowa-BITMAT-wygluszajaca-2mm-25x50cm/278
    Ja tez mam BOSE i powiem i własnie dlatego zdejmowałem boczki żeby powygłuszać.
    Pod boczkiem jest tylko folia piankowa + styropian na boczku żeby nie dudniło. Ogólnie mizeria ale tez bałem sie ze będzie za ciężko więc zastosowałem tą samą piankę co na podłogę teraz dają - w miarę lekkie i na siłę upchasz 1,5 cm pod warunkiem ze powycinasz w niektórych miejscach. Ja przykleiłem to na taśmę dwustronną do boczka nie do drzwi. W efekcie osiągnąłem to że nic nie trzeszczy jak dasz głośniej a bas jest jakby bardziej miękki. To samo zrobiłem z tyłu i pod kanapę. Teraz słyszę szumy gównie z przednich nadkoli i ściany grodziowej ale tam mi się już nie chce zaglądać.
    PS
    żeby powycinać takie same elementy na lewą i prawą stronę najpierw zrobiłem sobie szablon z papieru - radzę zrobić to samo jeśli przyjmiesz moją technikę.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    Ja tez mam BOSE i powiem i własnie dlatego zdejmowałem boczki żeby powygłuszać.
    Pod boczkiem jest tylko folia piankowa + styropian na boczku żeby nie dudniło. Ogólnie mizeria ale tez bałem sie ze będzie za ciężko więc zastosowałem tą samą piankę co na podłogę teraz dają - w miarę lekkie i na siłę upchasz 1,5 cm pod warunkiem ze powycinasz w niektórych miejscach. Ja przykleiłem to na taśmę dwustronną do boczka nie do drzwi. W efekcie osiągnąłem to że nic nie trzeszczy jak dasz głośniej a bas jest jakby bardziej miękki. To samo zrobiłem z tyłu i pod kanapę. Teraz słyszę szumy gównie z przednich nadkoli i ściany grodziowej ale tam mi się już nie chce zaglądać.
    PS
    żeby powycinać takie same elementy na lewą i prawą stronę najpierw zrobiłem sobie szablon z papieru - radzę zrobić to samo jeśli przyjmiesz moją technikę.
    a te 1,5 cm to znaczy, że naklejałeś jedną na drugą tą piankę ? I jak dobrze rozumiem wykleiłeś tylko plastikowy boczek od środka ? Ja myślałem o tym żeby wykleić tylko blachę drzwi, za tą przegrodą z wycięciami i ewentualnie zamiast tej fabrycznej pianki dać właśnie jakąś cieniutką i lekką. Nie chcę przesadzić z ciężarem.
    Dodatkowo widzę wyciszałeś boczki z tyłu tak ? Plus pod kanapą. O boczkach tylnych też myślałem i do tego chciałem bagażnik pociągnąć ale może faktycznie lepiej zamiast bagażnika pod kanapą..najlepiej jedno i drugie w sumie
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris990 Zobacz post
    a te 1,5 cm to znaczy, że naklejałeś jedną na drugą tą piankę ? I jak dobrze rozumiem wykleiłeś tylko plastikowy boczek od środka ? Ja myślałem o tym żeby wykleić tylko blachę drzwi, za tą przegrodą z wycięciami i ewentualnie zamiast tej fabrycznej pianki dać właśnie jakąś cieniutką i lekką. Nie chcę przesadzić z ciężarem.
    Dodatkowo widzę wyciszałeś boczki z tyłu tak ? Plus pod kanapą. O boczkach tylnych też myślałem i do tego chciałem bagażnik pociągnąć ale może faktycznie lepiej zamiast bagażnika pod kanapą..najlepiej jedno i drugie w sumie
    Na wszystkie pytania odpowiem raz twierdząco - tak :0 . Co do wyklejania tej folii piankowej na drzwiach to o ile w górnej części dałoby radę tak w dolnej to już tego nie widzę (zwłaszcza matą bitumiczną) ponieważ tam są takie kształty typu wnęka ala "kwadratowe wiaderko" do wypełnienia - no chyba że wymontujesz ten styropian z boczka bo to on własnie wymusza taki kształt.

    Zresztą jak rozbierzesz to zobaczysz i wtedy zapewne coś wymyślisz po swojemu.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    wcześniej jak wiosną się za to nie zabiorę ale myślę, że pierw zanim zakupię materiały rozbiorę to, zobaczę i obmyślę koncepcję
    Dzięki !
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Wczoraj byłem zmuszony rozebrać prawy boczek i nasmarować prowadnice. Przy okazji oblukałem sobie co i jak. Dziś zamówiłem maty, konkretnie ten zestaw http://www.bitmat.pl/Maty-wygluszaja...zwi-AB-25--K6s

    Do tego dokupiłem dystanse MDF. Zobaczymy czy je w ogóle użyję bo obecnie głośniki są przynitowane więc trochę zabawy by było żeby to jeszcze zrobić ale efekt pewnie będzie lepszy. A może ktoś już zakładał dystanse MDF na przód i coś podpowie?
    W miarę możliwości postaram się zdać relację z pracy a może i uda się uchwycić różnicę przed i po zabiegach.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20v 175km @217km/428nm by Cinsoft
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 155KM Turismo 2008r - była
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144KM 1998r - była

Podobne wątki

  1. [159] odnowa kieszeni boczków drzwi
    Utworzone przez rosek11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:21
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 10:11
  3. [146] zdjęcie boczków z drzwi pasażera
    Utworzone przez gs89335 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 23:11
  4. demontaż boczków
    Utworzone przez sibyc w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2007, 10:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory