Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 148

Temat: Wymiana oleju w skrzyni TCT

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    poleci ktoś jakiś możliwie jak najlepszy serwis, w którym wymienię olej TCT w Polsce centralnej (idealnie łódzkie, ew. najbliższe kierunki typu warszawa, w ostateczności wrocław, poznań

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    poleci ktoś jakiś możliwie jak najlepszy serwis, w którym wymienię olej TCT w Polsce centralnej (idealnie łódzkie, ew. najbliższe kierunki typu warszawa, w ostateczności wrocław, poznań
    Który najlepszy to nie wiem, ja będę robić na dniach u Bołtowicza (gwarancja), tak więc ASO Bołtowicz, ASO Dukiewicz i WPX. W ASO koszt ok 500pln, w WPX trochę mniej.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar lukas
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Pruszków/Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 170km TCT 2013
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam, daj znać jak wymienisz, ile Cię to kosztowało i czy nie robili żadnych problemów
    No i oczywiście jaka wymiana ? statyczna czy dynamiczna ? bo różne warsztaty różnie mówią, różnie ''radzą''
    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    nadal nie mam żadnego miejsca blisko (Łódź). chciałem dynamiczną ale w ASO w Łodzi powiedzieli, że mogą mi zrobić statyczną za 350 i nie wiedzą nic o żadnej zmianie filtra.

    nikt z Łodzi nie wymieniał oleju w TCT?

    jaką lepiej robić przy pierwszej wymianie w tym aucie i przebiegu 83k?
    Ostatnio edytowane przez śnieżix ; 09-05-2018 o 18:44

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas Zobacz post
    No i oczywiście jaka wymiana ? statyczna czy dynamiczna ?
    Generalnie do automatów zalecane jest dynamiczna. Ale ASO twierdzi, że robi się tylko statyczną, bo TCT nie do końca jest pełnoprawnym automatem tylko manualem z podwójnym sprzęgłem i dołożoną logiką. To pozostawię bez komentarza, bo niestety nie udało mi się znaleźć więcej info na ten temat ale coś może być, bo skrzynia TCT ma oznacznie FPT C635 DDCT i jest też FPT C635 6MT (Bravo, Giulietta etc).

    Edit: cena w W-wskich ASO to ok 520-540pln.

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    nadal nie mam żadnego miejsca blisko (Łódź). chciałem dynamiczną ale w ASO w Łodzi powiedzieli, że mogą mi zrobić statyczną za 350 i nie wiedzą nic o żadnej zmianie filtra.
    Jeżeli mnie pamięć nie myli filtr jest wymieniany (ale to będę wiedzieć na 100% po wymianie) oraz dwa oleje. Jeden w sprzęgle, drugi w aktywatorze hydraulicznym.
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 09-05-2018 o 20:40

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    dokładnie coś takiego mi powiedzieli w Auto Traperze - że robią tylko statyczną bo to nie jest typowa skrzynia automatyczna. za to o filtrze nic nie wiedzieli, mimo że ktoś opisywał procedurę zmiany i zmianę samego filtra (choć twierdził, że nie warto bo rozcinał i był zupełnie czysty, a drogi w wymianie). dzwonię jeszcze jutro do jednego ASO Alfy w Łodzi, a jak i tam się nie dogadam

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar lukas
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Pruszków/Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 170km TCT 2013
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam, jako że przebywam teraz we Wrocławiu chciałem tutaj gdzieś poszukać firmy i ewentualnie wymienić olej w skrzyni, wczoraj byłem w kilku firmach i czekałem na jakieś info od nich. Dostałem dzisiaj info od firmy ASB-Długołęka, że w tych skrzyniach się nie wymienia oleju, że jest to skrzynia półautomatyczna itd itd.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Szczerze mowiac nie rozumiem. Producent nie przewiduje wymiany oleju. Skrzynia jest typu suchego. Panowie rozcieli filtr i stwierdzili, ze nie jest zabrudzony czy cos. Wniosek nasuwa sie, ze nie ma potrzeby wymiany czegokolwiek. Wiec po co jeszcze ryzykowac, ze janusze serwisu cos przy okazji spartola. Predzej bedzie trzeba wymieniac te sprzegla niz wymieniac olej tak przewiduje

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    producent nie przewiduje:

    https://warsztat.pl/artykuly/dynamic...omatyc,50153/2

    "Otóż producenci samochodów nie zawsze (a wręcz bardzo rzadko) montują w swoich pojazdach skrzynie własnej produkcji. Dla przykładu, Ople opuszczają taśmy produkcyjne koncernu General Motors, ale z japońskimi „automatami” w trzewiach. Taka skrzynia traktowana jest przez producenta samochodu jako część zamienna – jako całość, bez podziału na poszczególne podzespoły, których przecież nie produkuje."

    w Łodzi 2 ASO robią tylko statyczną i to drogo, jest zakład robiący dynamiczną ale ma fatalne opinie, szukam dalej

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, właśnie czekam na wymianę oleju w skrzyni biegów i konwerterze. A dostałem się z marszu, wczoraj dzwoniłem i teraz czekam. Robię to w ASO Dlugoleka. Co do kosztów to ostatnio jak to robiłem ale sam olej w skrzyni to wzięli za to 240 zł ( chociaż przez telefon umówiona była cena 340 zł)z olejem a teraz wymieniam jeszcze raz ale tym razem z olejem w konwerterze i koszt jak przewidują to 500 zł. Jeśli chodzi o filtr to przed chwila powiedział mi serwisant ze jest to filtr powietrza i można go wymienić w każdej chwili - koszt filtra 240 zł. Jeśli komuś pomogłem tym wywodem to się cieszę.

Podobne wątki

  1. wymiana oleju w skrzyni 1.9 jtd
    Utworzone przez przemoo2701 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 15:00
  2. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 09:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 23:09
  4. [146] Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 19:09
  5. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory