Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 150

Temat: Wymiana oleju w skrzyni TCT

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Ja na następnym przeglądzie wymieniam. W Długołęce powiedzieli, że warto. Czytałem kiedyś, że te skrzynie były konstruowane tak aby były bezobsługowe, ale przecież podobnie jest ze skrzyniami CVT np.w Subaru - niby instrukcja nie przewiduje ale warto to zrobić a co rzetelniejsze serwisy już dawno zakupiły sprzęt do dynamicznej wymiany - sam widziałem ;-). Trudno mi sobie wyobrazić, żeby wymiana oleju mogła zaszkodzić, ale nie znam się i ufam tym, którzy robią to od lat.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafjac Zobacz post
    Słuchajcie takie pytanie, na ile faktycznie powinno się wymieniać olej w skrzyni (np. TCT)? Producent przewiduje tylko uzupełnienie poziomu oleju jeżeli tak pokaże komputer.

    Rozmawiałem z gościem w ASO Ostrobramska w Warszawie, mówi że co do zasady się tego nie robi, oczywiście jak klient się uprze to zrobią ale statycznie, a nie dynamicznie, tak jak być powinno zrobione i niekoniecznie przedłuża to żywotność skrzyni.
    Jak zadzwoniłem do ASO to też mi powiedzieli, że na ogół to się w ogóle nie wymienia, ale mogą to zrobić. Mechanik zaś powiedział mi żebym wymienił przy przebiegu 150k bo skrzynia chodzi dobrze, z tym że robię to teraz bo mam zamiar chipować.

    [MENTION=36019]edi[/MENTION]t. Wymiana zrobiona, koszt 477,50. Różnica w pracy skrzyni niewielka ale zauważalna (nie narzekałem przed wymianą), jakby "gładziej" zmienia biegi.

    [MENTION=36019]edi[/MENTION]t2. Jestem po dłuższej trasie i jest w sumie spora róznica, w ogóle nie czuć zmiany biegu, wcześniej było coś ala "wysprzęglenie"(jak się jedzie spokojnie).
    Ostatnio edytowane przez Fredx ; 08-05-2020 o 12:50

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafjac Zobacz post
    Słuchajcie takie pytanie, na ile faktycznie powinno się wymieniać olej w skrzyni (np. TCT)? Producent przewiduje tylko uzupełnienie poziomu oleju jeżeli tak pokaże komputer.

    Rozmawiałem z gościem w ASO Ostrobramska w Warszawie, mówi że co do zasady się tego nie robi, oczywiście jak klient się uprze to zrobią ale statycznie, a nie dynamicznie, tak jak być powinno zrobione i niekoniecznie przedłuża to żywotność skrzyni.
    Przeciez to zwykla skrzynia mechaniczna -po co cudowac?
    Jedyna roznica to sterowanie za pomoca silownikow a nie poprzez wajche zmiany biegow.
    Ostatnio edytowane przez Rossi 69 ; 09-05-2020 o 10:24

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Może i to jest zwykła skrzynia a tylko ze sterowaniem elektryczno hydraulicznym ale ja osobiście nawet w zwykłych manualnych wymieniałem płyny. Szczególnie przed ewentualnymi modyfikacjami zwiększającymi moment obrotowy jakim traktowana jest skrzynia.

    Od razu pytanie:

    Czy ktoś może polecić jakiś serwis od skrzyni TCT w kujawsko pomorskim. Toruń? Bydgoszcz?

    Czy ktoś korzystał z usług ASO w Bydgoszczy?

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    CB
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ja korzystałem z byłem w ASO Reiski naprawa po kolizji poza długim czasem naprawy (zakładam że przez epidemie) nie mam uwag negatywnych na razie. Naprawa miała trwać ok 4-6 tygodni trwała ponad 8. Jest niby jakiś polecany gość w Osielsku ale kontakt z nim to jakiś żart. Inny serwis (już nie pamiętam gdzie) wycenił wymianę oleju na 1500zł. Umówiłem się w końcu na wymianę oleju filtrów i całe te wszystkie historie do ASO Bydgoszcz koszt ok 700-800zł.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Zatem tam się udam niebawem.

  7. #87
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM, 170 KM, TCT
    Postów
    8

    Domyślnie

    A tak z innej beczki , spotkaliście się gdzieś z informacją albo infografiką jaki powinien być prawidłowy poziom oleju w skrzyni?

  8. #88
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    CB
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Już nie pamiętam ale nie wiem czy na zbiorniczku od oleju nie jes zaznaczone coś w stylu min i max. Ja wymieniłem w końcu w ASO w Bydgoszczy wraz z filterm itd wyszło w sumie niecałe 800zł. Serwis mówił, że producent nie zaleca ale oni już to robili w tych skrzyniach i bez problemu się podjęli. U mnie tak naprawdę jak skrzynia chodziła to chodzi tak samo jedyna różnica jaką zauważam to taka, że po wymianie pracuje ciszej. Wymieniłem przy przebiegu ok 90 tys.

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ja też spytam się w okolicach Częstochowy . Znalazłem jeden serwis za 8 stówek.
    Trochę drogo wydaje mi się.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesgaj Zobacz post
    Ja też spytam się w okolicach Częstochowy . Znalazłem jeden serwis za 8 stówek.
    Trochę drogo wydaje mi się.
    Jak z filtrem to cena OK.

Podobne wątki

  1. wymiana oleju w skrzyni 1.9 jtd
    Utworzone przez przemoo2701 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 15:00
  2. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 09:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 23:09
  4. [146] Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 19:09
  5. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory