Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150

Temat: Wymiana oleju w skrzyni TCT

  1. #141
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Sylvia
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Alfa Giulietta 2.0 , TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj zadzwoniłam do kilku serwisów Alfy w sprawie wymiany oleju w skrzyni TCT ( Giulietta 2014 -159 tyś.).

    W każdym punkcie usłyszałam, że mogą wykonać takie zlecenie ale po podpisaniu przez klienta, że odpowiedzialność za ewentualnie problemy ponosi właściciel Julki. Podobno przy takim przebiegu jest to ryzykowna sprawa szczególnie jak nie jest znana wcześniejsza historia olejowa skrzyni.

    Czy macie jakieś informacje co jest przyczyną i na co zwrócić uwagę? Może gdzieś w rejonie Łodzi jest serwis, który chętniej wykona usługę z dostępem do kompa.

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    a kiedy była ostatnio robiona wymiana?

  3. #143
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    a kiedy była ostatnio robiona wymiana?
    A co to ma do rzeczy?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Sylvia Zobacz post
    Witam, dzisiaj zadzwoniłam do kilku serwisów Alfy w sprawie wymiany oleju w skrzyni TCT ( Giulietta 2014 -159 tyś.).

    W każdym punkcie usłyszałam, że mogą wykonać takie zlecenie ale po podpisaniu przez klienta, że odpowiedzialność za ewentualnie problemy ponosi właściciel Julki. Podobno przy takim przebiegu jest to ryzykowna sprawa szczególnie jak nie jest znana wcześniejsza historia olejowa skrzyni.

    Czy macie jakieś informacje co jest przyczyną i na co zwrócić uwagę? Może gdzieś w rejonie Łodzi jest serwis, który chętniej wykona usługę z dostępem do kompa.
    Za wymianę oleju w silniku też każą coś takiego podpisywać?

  4. #144
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Giulietta 2015, GTV
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Giulietta 1,4 170 km skrzynia TCT przebieg 109 tyś . Jestem pierwszym właścicielem.
    Problem jest taki, ze od jakiegoś czasu skrzynia hałasuje. Wraz ze wzrostem prędkości i zmiana biegów - wyje jakby coś bolało .
    Dzwoniłem tu i tam i ... w sumie nic nie wiem.
    ASO stwierdziło, ze to łożysko na wysprzęgliku wymiana za jakieś 3,5 k ale nie ma gwarancji, że to jest to. Prosiłem o wymianę oleju - tak jak poprzednio pisaliście - nie ma mowy producent nie podejmuje się
    , bo są problemy ze sterownikiem itp - więcej kłopotów niż przed. Słyszałem, że producent podaje za mało oleju i są problemy - nie wiem czy to plotki.
    W każdym razie nie bardzo wiem co robić, skrzynia pracuje bez problemu, nie ma szarpnięć itp. Słychać natomiast ją już od kilkunastu metrów ...
    Ktoś słyszał o podobnym przypadku ?

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    nagraj jak wyje. u mnie jak wyło, pojechałem do nieautoryzowanego serwisu gość stwierdził, że główna część skrzyni posypana i po dźwiękach jakie dochodzą do generalnego remontu/wymiany

  6. #146
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Sylvia
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Alfa Giulietta 2.0 , TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dziękuję. Udało się wymienić i jest ogromna różnica w pracy skrzyni. Polecam Panów na Rozległej.

  7. #147
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Giulietta QV '16
    Postów
    11

    Domyślnie

    ADF Auto Wrocław nie robi ż wymianą żadnego problemu. Kupiłem Julkę i jestem na etapie wszelkich wymian płynów itp- podjechałem, zapytałem na dziale serwisowym, umówiony jestem na najbliższy czwartek na robotę. Wymiana olejów, filtra + adaptacja skrzyni: 550zł + lekko ponad 500 za filtr.. może i nie najtaniej ale głowa będzie spokojna, że skrzynia pracuje na świeżej oliwie Przebieg 104k km i z tego co wiem, to będzie pierwsza wymiana więc moim zdaniem w samą porę.

  8. #148
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Giulietta 2015, GTV
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek R Zobacz post
    Witam,
    Giulietta 1,4 170 km skrzynia TCT przebieg 109 tyś . Jestem pierwszym właścicielem.
    Problem jest taki, ze od jakiegoś czasu skrzynia hałasuje. Wraz ze wzrostem prędkości i zmiana biegów - wyje jakby coś bolało .
    Dzwoniłem tu i tam i ... w sumie nic nie wiem.
    ASO stwierdziło, ze to łożysko na wysprzęgliku wymiana za jakieś 3,5 k ale nie ma gwarancji, że to jest to. Prosiłem o wymianę oleju - tak jak poprzednio pisaliście - nie ma mowy producent nie podejmuje się
    , bo są problemy ze sterownikiem itp - więcej kłopotów niż przed. Słyszałem, że producent podaje za mało oleju i są problemy - nie wiem czy to plotki.
    W każdym razie nie bardzo wiem co robić, skrzynia pracuje bez problemu, nie ma szarpnięć itp. Słychać natomiast ją już od kilkunastu metrów ...
    Ktoś słyszał o podobnym przypadku ?
    Witam, samochód ogarnięty! Dotarłem do mega specjalisty od włoskich samochodów w Katowicach - ITAL AUTO na Roździeńskiego. Facet pracował lata w fiacie i ma wiedzę niesamowitą. Wymienił sprzęgło -hałasowało łożysko i dodatkowo simering był nieszczelny. To połowa pracy, bo potem trzeba samochód "ustawić" w komputerze i trochę z tym było zabawy. Koszt całości - 7 tyś . Teraz jest super samochód jeździ wspaniale - automat pracuje świetnie. Ze skrzynią jest wszystko ok , wymieniony olej. pozdrawiam

  9. #149
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Podczas przedostatniej trasy wywalilo mi 2-3 razy błąd "Sprawdź przekładnie".. Zasadniczo nie ma żadnych objawów i problemów oprócz delikatnego szarpnięcia na początku jazdy przy zmianie z 2 na 3. Zrobiłem w następnej trasie 200km i problem błędu nie powrócił.
    1. Czy jest szansa, że wymiana oleju załatwi sprawę?
    2. Do kogo w Łodzi to skierować? Widzę powyżej wpis o ul. rozległej w Łodzi, ale nie wiem czy oni robią ogólnie automaty czy po prostu wymienili olej bo jednak nie wymaga to jakiejś turbo-specjalistycznej wiedzy..

  10. #150
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Sprawdz aku, jak po trasie 200km problem nie wraca to może to być problem. Tzn. Często aku robi problemy a od tego najłatwiej zaczac

    No i sprawdzić w kompie jaki to był blad

Podobne wątki

  1. wymiana oleju w skrzyni 1.9 jtd
    Utworzone przez przemoo2701 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 15:00
  2. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 09:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 23:09
  4. [146] Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 19:09
  5. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory