Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Poradźcie co wybrać

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    Start stop to żaden wyznacznik
    Obsługa systemu start&stop to jest wyznacznik co musi wytrzymać turbo, żeby obsługiwać ten system, czyli że musi wytrzymywać jazdę miejską także na krótkich odcinkach. Wiadomo też, że nie trzeba się wtedy tak pieścić z turbiną przy gaszeniu samochodu jak w przypadku wozu który tego systemu nie posiada.

    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    QV wytrzymuje powyżej 300 koni bez problemów to jest argument o wytrzymałości jednostki.
    Sam silnik jest wytrzymały i tego nie neguję, ale osprzęt może sprawiać problemy podczas jazdy typowo miejskiej na dłuższą metę.
    Cytat Napisał oleksy00 Zobacz post
    No i jeśli uważasz że różnice zaczynają się od 160km/h to ja nie mam pytań... ja uwazam ze m momencie nacisniecia gazu sa juz potezne różnice i 1.4 do qvki to żółw.
    Pisałem,że różnice w osiągach są najbardziej odczuwalne podczas dużych prędkości. Oczywiście QV-ka lepiej ciągnie już od startu ale tak jak pisałem, podczas jazdy miejskiej różnice nie są tak duże jak można by było się spodziewać po różnicy w mocy. Jakby było inaczej to sam jeździłbym QV-ką, bo obie wersje brałem pod uwagę przed zakupem Giulietty.
    Podczas zakupu samochodu używanego najważniejszy jest stan samochodu, jeśli kupujący będzie używał Julki podczas jazdy miejskiej, to do wersji silnika za mocno bym się nie przywiązywał a szukał po prostu zadbanej sztuki.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Älmhult, Szwecja
    Auto
    Giulietta QV 2010;Jeep Grand Cherokee MY15
    Postów
    65

    Domyślnie

    Co do przeglądu to nie widzę tej informacji w Carfaxie. Poproszę o kopię książki i wszystko będę wiedział.
    Co do opieki nad turbo to mam to we krwi :-). Nie pierwsze auto i pewnie nie ostatnie. Mój skarb się do niego raczej nie dotknie więc ryzyko jest bardzo zmniejszone.
    Co do wyboru wersji to mam tu kilka 1.4 170KM ale wszystkie w jednym kolorze. BIAŁY. Ten nie przejdzie. Już miałem białe auto w Szwecji i to rozwiązanie tutaj to porażka. Zmywanie kropek asfaltu z lakieru doprowadza mnie do pasji a wszystko widać. QV jest jedna sztuka w czerwieni więc to lepiej. Tak więc kolor to nie sprawa piękna a raczej praktyczności.
    Co do trwałości turbo. Ja ten piekielny S&S i tak zawsze rozłączam.
    Fajnie byłoby się najpierw przejechać obydwoma ale to raczej marzenie ściętej głowy.

    Tak jak mówicie. Najpierw książka, później zobaczymy co będzie.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Älmhult, Szwecja
    Auto
    Giulietta QV 2010;Jeep Grand Cherokee MY15
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jak na razie gość próbuje stracić ze mną kontakt. Zaraz się okaże że dał ogłoszenie żeby żonie pokazać że sprzedaje a teraz jej narzeka że nie ma zainteresowania i trzeba będzie kupić drugie auto [emoji12]

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Älmhult, Szwecja
    Auto
    Giulietta QV 2010;Jeep Grand Cherokee MY15
    Postów
    65

    Domyślnie

    No i zgadza się. Tak jak przeczuwałem. Kumple mi radzą żebym zadzwonił do jego żony. Powiedział za ile go biorę i bankowo się zgodzi a gość pęknie.
    Ale ja mu nie moge tego zrobić więc szukam dalej. Dzięki waszej pomocy skupiam sie na QV. Gorsze jest to że od jutra mamy już tylko jedno auto w rodzinie a że żona skonfiskowała Jeepa to zostaje mi już tylko Unibike albo autonoga.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Älmhult, Szwecja
    Auto
    Giulietta QV 2010;Jeep Grand Cherokee MY15
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za rady. Dzisiaj stałem sie właścicielem Julki QV. 140 kilometrów za mną. Teraz zacznie się rozkminianie co tam jest w tym aucie możliwe :-)

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Gratulacje

  7. #27
    8002
    Gość

    Domyślnie

    Brawo szerokości

    T.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawelski12 Zobacz post
    Jeszcze raz dziękuję za rady. Dzisiaj stałem sie właścicielem Julki QV. 140 kilometrów za mną. Teraz zacznie się rozkminianie co tam jest w tym aucie możliwe :-)
    Bezproblemowego uzytkowania zatem. Zrob od razu plukanke, wymien olej na przyzwoity i koniecznie srube z sireczkiem(+podkladki) przed turbina i filtr powietrza.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Älmhult, Szwecja
    Auto
    Giulietta QV 2010;Jeep Grand Cherokee MY15
    Postów
    65

    Domyślnie



    Oto i Ona

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    A czy to nie miała być biała ?

Podobne wątki

  1. poradźcie
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 12:03
  2. [166] warto kupić ten model ?? poradźcie
    Utworzone przez alfolaik w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 21:54
  3. [147] Poradźcie 1.9 Mjet 120 czy 150KM
    Utworzone przez Marek w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 16:31
  4. PILNE!!! Poradźcie.....
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory