Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Skoki temperatury giulietta

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9 jtdm 159km, Alfa Romeo Giulietta, 2,0 jtdm 170km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Panowie żona przyjechała z pracy i otwieram maskę i płyn jest. Odkręcam korek a bu słyszę bulgotanie i zassało płyn i pusty zbiorniczek się zrobił. No i jest problem którędy on spiernicza:/.
    Ostatnio edytowane przez skoku86 ; 29-03-2016 o 16:47

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9 jtdm 159km, Alfa Romeo Giulietta, 2,0 jtdm 170km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wróciłem od mechaników i nikt nie chce mojego autka naprawić:/ Po podłączeniu pod komputer nie wyskakują żadne błędy. Zarejestrowano jedynie wysoką temperaturę. Po szybkim przeglądnięciu prze jednego który stwierdził, że może być walnięta uszczelka kolektora ssącego bo zauważył tam wyciek i różowy osad, który wskazywał by na to, że tam się sączył płyn. inna opcja to pęknięty kolektor. ale dopiero w poniedziałek będą mieli czas:/ i teraz pytanie ode mnie czy wielkim problemem będzie wymontować kolektor?

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    jest trochę zabawy z tym - Auto-Krak z rzemienia bierze 300 za demontaż, czyszczenie, usunięcie klap wirowych i ponowny montaż - sam kolektor jest do kupienia używany na alegro w okolicach 300-800zł

    ale sugeruje raczej zwrócić mechanikom uwagę na obudowę chłodnicy zaworu EGR - w tych silnikach typową usterką jest rozszczelnie tej obudowy i wyciek tamtędy płynu chłodniczego,
    gazy z zaworu EGR wędrują prosto do kolektora ssącego, więc nie wykluczone jest że i zassany płyn chłodniczy jakoś się tam przedostał...
    twój przebieg i objawy pasują zgodnie z pierwszym moim skojarzeniem do tej usterki...

    na twoim miejscu zwróciłbym przy okazji uwagę na stan zasyfienia EGR i ewentualnie kolektora ssącego jeśli dojdzie do jego demontażu..., jak Ci na ekologii nie zalezy to niektórzy się pozbywają klap wirowych z kolektora i zaślepiają EGR na wszelki wypadek...

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoku86 Zobacz post
    otwieram maskę i płyn jest. Odkręcam korek a bu słyszę bulgotanie i zassało płyn i pusty zbiorniczek się zrobił.
    Lepiej późno niż wcale, ale to podstawy. Diagnostykę zaczyna się od rzeczy najprostszych. Sprawdzenie poziomu płynu, śladów wycieków.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9 jtdm 159km, Alfa Romeo Giulietta, 2,0 jtdm 170km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Odebrałem samochód od mechanika i nic nie zostało zrobione. Gość dolał płyn patrzył obserwował i nic ciekawego nie zobaczył. Kazał jeździć. Przejechałem 300 km i nie ubyło ani kropli. Ciekawa sytuacja bo wcześniej gdzieś tego płynu ubyło i zagotowało wodę! No ale mam zrobić 1000km i odstawić jeszcze raz. Silnik został umyty więc będę obserwował dalej.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Pewnie miałeś zapowietrzony układ, tyle że mechanik się nie przyzna do tak banalnego błędu.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoku86 Zobacz post
    Odebrałem samochód od mechanika i nic nie zostało zrobione. Gość dolał płyn patrzył obserwował i nic ciekawego nie zobaczył. Kazał jeździć. Przejechałem 300 km i nie ubyło ani kropli. Ciekawa sytuacja bo wcześniej gdzieś tego płynu ubyło i zagotowało wodę! No ale mam zrobić 1000km i odstawić jeszcze raz. Silnik został umyty więc będę obserwował dalej.
    sprawdzaj na bieżąco stan płynu, tak jak wcześniej po otwarciu korka czy czasem gdzieś go nie zassie jak ostatnio

Podobne wątki

  1. [145] Dziwne skoki na wskazówce temperatury wody
    Utworzone przez bLuBooO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 14:58
  2. Dziwne skoki temperatury w jtd ;/
    Utworzone przez pollo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 10:10
  3. [156] Dziwne skoki temperatury
    Utworzone przez szymon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 10:37
  4. [166] Skoki temperatury w 3.0 V6
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory