Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Skoki temperatury giulietta

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9 jtdm 159km, Alfa Romeo Giulietta, 2,0 jtdm 170km
    Postów
    9

    Domyślnie Skoki temperatury giulietta

    Witam.
    Posiadam Giulię 2.0 jtdm 170 km od kilku lat i nigdy nie miałem żadnych problemów aż do wczoraj. Jadąc autostradą w pewnych momencie zapaliło się wszystko na czerwono i temperatura 130 stopni. Od razu zgasiłem silnik zjechałem na pobocze, włączyłem awaryjne i stoję. Podniosłem maskę żadnych wycieków, żadnych niepokojących dźwięków więc wszedłem do auta zapaliłem silnik i tem. 90 stopni to jadę. Za chwilkę znów temperatura się podnosi i po chwili spada. ustawiłem temperaturę nadmuchu na ful i jadę a z wylotów powietrza raz ciepłe a raz zimne powietrze wieje. I zaobserwowałem, że gdy zaczęło wiać powietrze zimne to zaraz temp. rosła po czym po chwili uderzenie gorącego powietrza i temp. spadała do 90 stopni. przejechałem tak z 100 km. Miał ktoś może podobny problem albo wie co to może być i gdzie szukać przyczyny. Pierwsze co do głowy przychodzi mi termostat ale jestem laikiem w tych sprawach i nie mam pojęcia jak się zabrać do tego. Bardzo proszę o pomoc bo autko w przyszłych dniach jest mi bardzo potrzebne.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoku86 Zobacz post
    Witam.
    Posiadam Giulię 2.0 jtdm 170 km od kilku lat i nigdy nie miałem żadnych problemów aż do wczoraj. Jadąc autostradą w pewnych momencie zapaliło się wszystko na czerwono i temperatura 130 stopni. Od razu zgasiłem silnik zjechałem na pobocze, włączyłem awaryjne i stoję. Podniosłem maskę żadnych wycieków, żadnych niepokojących dźwięków więc wszedłem do auta zapaliłem silnik i tem. 90 stopni to jadę. Za chwilkę znów temperatura się podnosi i po chwili spada. ustawiłem temperaturę nadmuchu na ful i jadę a z wylotów powietrza raz ciepłe a raz zimne powietrze wieje. I zaobserwowałem, że gdy zaczęło wiać powietrze zimne to zaraz temp. rosła po czym po chwili uderzenie gorącego powietrza i temp. spadała do 90 stopni. przejechałem tak z 100 km. Miał ktoś może podobny problem albo wie co to może być i gdzie szukać przyczyny. Pierwsze co do głowy przychodzi mi termostat ale jestem laikiem w tych sprawach i nie mam pojęcia jak się zabrać do tego. Bardzo proszę o pomoc bo autko w przyszłych dniach jest mi bardzo potrzebne.
    objawy dość typowe ale sprawdź i napisz najpierw jaki masz stan płynu chłodniczego po pierwsze, a po drugie jaki masz przebieg,



  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9 jtdm 159km, Alfa Romeo Giulietta, 2,0 jtdm 170km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    objawy dość typowe ale sprawdź i napisz najpierw jaki masz stan płynu chłodniczego po pierwsze, a po drugie jaki masz przebieg,


    Płyn w normie a przebieg to 125 tys km

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoku86 Zobacz post
    Płyn w normie a przebieg to 125 tys km
    pierwsze co pomyślałem że masz rozszczelnioną obudowę chłodnicy EGR, bardzo podobne objawy, ale skoro płynu nie ubyło to raczej nie...
    ewidentnie silnik się przegrzewa, skoki temperatury dmuchanego powietrza to próba ostudzenia silnika, nagrzewnica podając ciepłe powietrze do kabiny odbiera je od silnika...

    coś się dzieje z układem chłodzenia na pewno, radzę oddać auto do mechanika jak najszybciej i raczej nie planować nim jazdy do czasu usunięcia usterki. Nie wiadomo ile szkód narobiłeś jadąc kolejne 100km z tą usterką...

    kolega Komorado miał podobne objawy, spowodowane uszkodzeniem się pompy wody...

    kiedy był wymieniany rozrząd i czy w komplecie wymieniona została pompa wody?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1,9 jtdm 159km, Alfa Romeo Giulietta, 2,0 jtdm 170km
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post

    kolega Komorado miał podobne objawy, spowodowane uszkodzeniem się pompy wody...

    kiedy był wymieniany rozrząd i czy w komplecie wymieniona została pompa wody?
    Rozrząd wymieniałem na 110 tys i też od razu byłą wymieniana pompa wody.
    Żona rano pojechała do pracy 10 km i kazałem jej patrzyć na temperaturę. Jak dzwoniłem to mówiła, że doszło do 90 stopni i nie przekroczyło. Jak wróci to sprawdzę jeszcze raz czy przypadkiem płynu nie ubyło bo teraz to już nie jestem na 100% pewien(tak szybko zerknąłem i wydawało mi się,że jest ok) Wieczorem odstawiam do mechanika autko
    Ostatnio edytowane przez skoku86 ; 29-03-2016 o 12:59

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Dopóki mechanik nie oglądanie i nie podepnie pod komputer to można sobie gdybac...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Może tylko czujnik temperatury świruje. Nie napisałeś czy sprawdzałeś zachowanie płynu po zauważeniu usterki (czy się gotował, czy nie wywalało przez korek). Pompa wody raczej odpada, bo nie miałbyś ogrzewania wcale (a miałeś tylko skoki temperatury). Mam nadzieję, że to nie uszczelka pod głowicą.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Delete
    Ostatnio edytowane przez prezes01 ; 29-03-2016 o 14:49

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Jeden o wozie, drugi o kozie...

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Haha pomylikem tematy, coś mi sie zle kliknelo, zaraz usuwam

Podobne wątki

  1. [145] Dziwne skoki na wskazówce temperatury wody
    Utworzone przez bLuBooO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 14:58
  2. Dziwne skoki temperatury w jtd ;/
    Utworzone przez pollo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 10:10
  3. [156] Dziwne skoki temperatury
    Utworzone przez szymon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 10:37
  4. [166] Skoki temperatury w 3.0 V6
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory