Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: Zawieszenie tył (tuleje)

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To są tuleje tylne przednich wahaczy. One są u niektórych odpowiedzialne za takie charakterystyczne chrupanie przy powolnym przejeżdżaniu np. przez progi zwalniające. Ale ewidentnie nie jest to tylne zawieszenie.
    Podczas przejazdu przez progi zwalniające chrupią na 99% gumy stabilizatora lub łączniki stabilizatora.- ta Tuleja ma taką budowę, że naprawdę nie ma co tam wydawać jakichkolwiek odgłosów.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Podczas przejazdu przez progi zwalniające chrupią na 99% gumy stabilizatora lub łączniki stabilizatora.- ta Tuleja ma taką budowę, że naprawdę nie ma co tam wydawać jakichkolwiek odgłosów.
    ale wydaje-potwierdzone wielokrotnie na forum , wystarczy na tą tuleje psiknąć teflonem (czasem stosowałem grafit w sprayu) i jakiś czas jest spokój - póki się nie wypłucze

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Podczas przejazdu przez progi zwalniające chrupią na 99% gumy stabilizatora lub łączniki stabilizatora.- ta Tuleja ma taką budowę, że naprawdę nie ma co tam wydawać jakichkolwiek odgłosów.
    Nie-e. Po pierwsze - jak pisze tx555, wystarczy psiknąć i po sekundzie jest cisza.

    Po drugie - zmienili mi na gwarancji obydwa wahacze - właśnie przez te trzaski na progach - i wszystko zniknęło. Myślę, że jakby to była kwestia wymiany łącznika za 30 zł, to by nie wymieniali całych wahaczy.

    Btw - przedtem, gdy przejeżdżałem przodem było chrupanie, a gdy przejeżdżał tył było takie głuche telepanie, puk puk. O dziwo - i jedno i drugie zniknęło po wymienie wahaczy. Wniosek taki, że przy machaniu tyłem przód stukał.

    Edit: No chyyyyba, że problem jest zupełnie inny. Winne są gumy, ale stuka coś innego. Gumy są winne, bo np. są zbyt sztywne, albo się nie ruszają odpowiednio i coś innego musi się ruszać...
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 07-04-2016 o 23:29

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar devolt
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Giulietta 1.6 MJTD 2011
    Postów
    17

    Domyślnie

    Hej, mam do was prośbę o pomoc w odnalezieniu części tylnego zawieszenie.
    Po 6 latach intensywnej jazdy i przejechanych około 190 tyś. km postanowiłem sprawdzić jak się ma tylne zawieszenie.
    Okazało się, że mam do wymiany praktycznie wszystkie tuleje wahaczy tylnych. Są ponadrywane i dodatkowo zaczyna mi ciąć opony.
    Nigdzie nie mogę odnaleźć informacji jakie tuleje tam pasują.
    Może ktoś ma jakieś doświadczenie? Wymiana całych wahaczy czy same tuleje?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał devolt Zobacz post
    Hej, mam do was prośbę o pomoc w odnalezieniu części tylnego zawieszenie.
    Po 6 latach intensywnej jazdy i przejechanych około 190 tyś. km postanowiłem sprawdzić jak się ma tylne zawieszenie.
    Okazało się, że mam do wymiany praktycznie wszystkie tuleje wahaczy tylnych. Są ponadrywane i dodatkowo zaczyna mi ciąć opony.
    Nigdzie nie mogę odnaleźć informacji jakie tuleje tam pasują.
    Może ktoś ma jakieś doświadczenie? Wymiana całych wahaczy czy same tuleje?

    Mi się nie udało znaleźć TMG do tylnego zawieszenia. Trochę sie natrudziłem i zleciłem dorobienie tulei PU. Natrudziłem bo nikt jeszcze nie robił tulei PU do Julki i musiałem zaryzykować i zwymiarować. Siadło idealnie. Dorabiałem wszystkie trzy tuleje. Górna, dolna i ta ostatnia przy zwrotnicy (na mimośrodzie).
    Robiłem u panów z Olkusza:
    http://poliuretany.olkusz.pl/
    Na te ostatnią tuleje na mimośrodzie dosłałem im nawet rysunek techniczny. Załączam, może Ci się przyda.
    Cała impreza zamknęła się w około 300 zł. Montaż nie pamiętam. Jedyny minus to czas oczekiwania, widać że chłopaki na hurt robią i klient detaliczny musi swoje poczekać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11111.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	84.1 KB
ID:	231800

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MultiAir (170km)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was dorabial/ szukal tulei gumowych na tyl? Mam peknieta jedna z tylu po prawej stronie i jest połączona ze zwrotnica. Serwis w ktorym chcialem naprawiac po dwóch dniach konsultacji z salonem Alfy zaśpiewał mi 3k argumentując to koniecznością zakupu nowej zwrotnicy i prawdopodobnie wymiana rowniez dwoch wachaczy. Podobno wspomniana tuleja nie jest dostepna oddzielnie (w necie sam rowniez nie znalazlem nic na tyl). Zastanawiam sie nad dorobieniem na zamówienie PU z Olkusza, ale martwi mnie gorszy komfort poliuretanowych wzgledem gumowych i inne wady o ktorych poczytalem jak np wymiana najlepiej wszystkich tulei I ryzyko uszkodzenia wachaczy przez wieksze drgania? Czy ktos moglby rozwinąć temat i doradzić? Ktos przerabial juz temat?
    Ostatnio edytowane przez ciastokruszonka ; 19-11-2017 o 15:37

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Szybko się witam w pierwszym poście, w domu mamy 2x Giuliette. Obie piękne i czerwone, przed lift i po lift
    Przy 75kkm było widać pierwszy "luz" na prawym kole, właśnie od tulei wahaczy poprzecznych - na zdjęciu widać o które mi chodzi.

    Tak jak poprzednicy pisali - jest to droga zabawa bo, tuleje nie występują w zamiennikach, nie ma zamienników wahaczy - wszystko ASO. Aby mieć komplet gum trzeba kupić 3 wahacze.
    Łącznie same części to ponad 4500pln

    Zamienniki z PU są jak najbardziej OK w tej sytuacji. Nie ma się co martwić o komfort bo PU można zamówić o różnych twardościach. Najlepiej jest wymienić symetrycznie zużyte tuleje. Działa dobrze, sprawdzone na innych autach i sprawdzone w motosporcie.

    Jedynym kłopotem z PU jest sposób czas realizacji pojedynczego zamówienia - trwa to pewnie ze 2-3 tygodni i najlepiej jest wysłać komplet 3 wahaczy.

    Tutaj najlepiej było by zorganizować części rozbiórki i zamówić od razu 10-15kompletów.
    Zapytam czy ktoś z forum porwadzi działalnośc rozbiórkową i byłby w stanie użyczyć 1 stronę kompletną zawieszenia?
    A drugie jakie jest zapotrzebowanie, może zrobimy zamówienie grupowe?

    Pzd
    Moni
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz.png
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	396.0 KB
ID:	238004  

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MultiAir (170km)
    Postów
    4

    Domyślnie

    W moim przypadku niestety goni mnie czas ponieważ trochę rzeczy trzeba było wymienić, żeby w ogóle jeździć bez ryzyka, więc na zamówienie grupowe odpadam... Dzisiaj auto odstawione do zaprzyjaźnionego mechanika, żeby wszystko rozebrać. Z miłym Panem z Olkusza dogadałem się, że najlepiej podesłać im uszkodzoną tuleje a oni już sobie poradzą z resztą. Z terminem realizacji problemu podobno większego nie ma- zdają sobie sprawę, że auto stoi i nie można czekać zbyt długo- zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

    Odnośnie wymiany symetrycznej tulei to dzięki za podpowiedź- tak też będę chciał złożyć zamówienie. Zastanawia mnie tylko czy warto wymieniać pozostałe tuleje na PU? Czy jeżeli nic się z nimi nie dzieje to zostawić w spokoju? Nie wpływa to negatywnie, że część z nich będzie gumowa a część PU?

    Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciastokruszonka Zobacz post
    W moim przypadku niestety goni mnie czas ponieważ trochę rzeczy trzeba było wymienić, żeby w ogóle jeździć bez ryzyka, więc na zamówienie grupowe odpadam... Dzisiaj auto odstawione do zaprzyjaźnionego mechanika, żeby wszystko rozebrać. Z miłym Panem z Olkusza dogadałem się, że najlepiej podesłać im uszkodzoną tuleje a oni już sobie poradzą z resztą. Z terminem realizacji problemu podobno większego nie ma- zdają sobie sprawę, że auto stoi i nie można czekać zbyt długo- zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

    Odnośnie wymiany symetrycznej tulei to dzięki za podpowiedź- tak też będę chciał złożyć zamówienie. Zastanawia mnie tylko czy warto wymieniać pozostałe tuleje na PU? Czy jeżeli nic się z nimi nie dzieje to zostawić w spokoju? Nie wpływa to negatywnie, że część z nich będzie gumowa a część PU?

    Pozdrawiam

    Symetrycznie koniecznie, jak z jednej storny dasz PU a z drugiej zostanie oryginalna guma to zły pomysł. Czy trzeba odrazu wszystko wymienić na PU - niekoniecznie ale koszt PU jest na tyle ok że szkoda 2 razy płacić za robote i geometrię.

    Czy możesz określic na obrazku który wrzuciłem w poprzendim poscie które tuleje dorabiasz? Możesz mi podesłać z kim rozmawiasz z Olkusza? email w PM

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Cześć, ma ktoś więcej info. dot. wymiarów tych tulei najlepiej wszystkich. Jak już wymieniać to komplet. Z góry dziekuję.

Podobne wątki

  1. tuleje pu
    Utworzone przez sixtus w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 18:24
  2. Tylne zawieszenie - przestroga, tuleje zwrotnicy
    Utworzone przez mamba82 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 18:09
  3. Zawieszenie tył - tuleje, wahacze, itp.
    Utworzone przez RONI w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 09:19
  4. tuleje
    Utworzone przez ziele w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 23:44
  5. [156] Zawieszenie wahacze tuleje itd...
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory