Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: szukam stałego plusa do zasilania rejestratora

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    popiołem pod lampkę ale + znika po około 30 minutach więc lipa muszę znaleźć inny +
    Ostatnio edytowane przez Seweryn80 ; 02-05-2016 o 14:16

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    podpoiłem pod lampkę ale + znika po około 30 minutach więc lipa muszę znaleźć inny +
    Widze ze kolega strasznie sie męczy I nic z tego nie wynika.
    W podpiętym na głównej stronie wątku jest link do schematów G, tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ml#post1141883

    sekcja Courtesy lights potwierdza ze tam jest + po stacyjce, przez body compa - pewnie wlasnie z opóźnieniem wylaczenia (na innych schematach jest napisane +30 na liniach BC co może sugerować 30minut (zgaduję).

    Poprzeglądaj sobie schematy. Tak na szybko widzę że można podpiąć sie pod zasilanie body compa, dolozyc sobie swoj maly bezpiecznik (bo ta linia jest zabezpieczona 70A lub 60A (zależy która linia) - schemat Power Supply (S&S). Nie mam teraz Gulietty pod ręką,ale to pewnie takie bardzo grube kable. Lokalizacja zaznaczona na stronie 5 body compa (M001)

    W Giulietcie kabel do mikrofonu ja prowadzilem pod uszczelką, nawet jej nie wyciagałem tylko odgiąłem bok - nic nie widać - Ty wystarczy ze pociagniesz sobie jedna żyłę, bo mase mozes wziasc z lampki (pin 1 lampki czyli G010). Pewnie możesz tez wyciagnac ten fragment uszczelki i wlozyc kabel pomiędzy slupek A a maskownice słupka. A jak chcesz sciagac maskownice słupka, to pewnie jest jak w 159, z tego co pamiętam trzeba czymś szerszym podważyć - tam były zatrzaski o ile mi się zdaje I dość mocno trzymały. Nie pamiętam dokładnie ale problemu to mi nie sprawiło i nic nie uszkodzilem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    Inna sprawa, że kiedyś praktycznie każdy zasilacz był transformatorem...
    no nie za batdzo. Po pierwsze zasilacz jaki masz za pewne na myśli był zbudowany min. w oparciu o transformator jako jeden z elementów,to on zmieniał napięcie przemienne np 230V na jakieś niskie przemienne, a to było później prostowane/filtrowane (mus) i ewentualnie dodatkowo regulowane i wychodziło stałe (lub w miarę stałe) napięcie. W przypadku takich zasilaczy mamy do czynienia z napięciem zmiennym(przemiennym) na wejściu, a w przypadku auta masz stałe i żaden transfromator nie zadziałałby w ogóle, bo transformatory przenoszą tylko napięcie zmienne (jego część AC, bo DC będzie zablokowana).
    Konwersje w dół napięcia stałego na niższe stałe robi się najczęściej albo regulatorem liniowym (często mała sprawność konwersji, więc to raczej do zasilania odbiorników małej mocy), albo przetwornicą dc-dc obniżającą napięcie (sprawność ok 90%+ w zakresie powiedzmy 20% do 100% max obciążenia).

    same transformatory uzywa(ło) sie do zasilania tylko sporadycznie, np 12V halogenki w meblach czy sufitach podwieszanych, gdzie przemienne napiecie na wyjsciu jest OK.

    OT, tak w ramach edukacji.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-04-2016 o 15:15

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    dzięki [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] za wyjaśnienie. Transformator od zawsze dla mnie był ten co mi zamieniał 220V na 12V w kolejce Nie jestem elektrykiem, stąd nie do końca wiem co i jak się nazywa, mimo, że z reguły wiem jaki daje efekt Zresztą, to chyba nie jest wątek o znajmości słownictwa elektrycznego

    Chcę ściągnąć maskownicę bo ja potrzebuję puścić kabel USB, ktory jest trochę grubszy niż jedna żyła do zasilania i trudno chyba go będzie ukryć na styku słupka z podsufitką. Dzięki za te schematy - teraz to będzie łatwo z podłączeniem

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Kontynuując temat - nie udało mi się znaleźć przewodów od zapalniczki w rejonie skrzynki bezpieczników, bo wiązki są szczelnie opatulone izolacją

    Rozebrałem tunel środkowy i wpiąłem się w zapalniczkę na tunelu. Nie robiłem zdjęć bo telefon mi się rozładował, ale operacja nie jest zbyt skomplikowana.

    Trzeba najpierw odpiąć osłony tunelu w nogach pasażera i kierowcy (nie trzeba ich całkiem wyciągać - wystarczy odczepić z obudowy tunelu odciągając prostopadle. Pod tymi osłonami będą śrubki - po jednej na stronę w dolnej części. Potem trzeba zdjąć tylny nawiew - jest na czterech zatrzaskach, demontujemy ciągnąć do tyłu, trzeba użyć dużo siły bo zatrzaski to metalowe blaszki i mocno siedzą. Potem odkręcamy dwie śrubki po bokach na dole, które zobaczymy pod tą osłoną nawiewu.
    Jeszcze jedna śrubka jest pod gumową wykładziną znajdującą się pod podłokietnikiem (obok uchwytów na kubki).
    Potem odpinamy mieszek ręcznego - zatrzaski trzeba wymacać pod skórą i wyciągnąć osłonę z dźwigni, a następnie zdjąć całkowicie mieszek (rączki nie trzeba zdejmować, mieszek zdejmiemy bez problemu przez rączkę)
    Wypinamy taki mały plastik, który znajduje się przed szczeliną dźwigni ręcznego, tuż przy lakierowanych ozdobnych listwach (listew nie trzeba zdejmować). Pod tym plastikiem jest jeszcze jedna ostatnia śrubka.
    Możemy zdjąć osłonę tunelu - nie ma potrzeby zdejmowania mieszka skrzyni biegów, jak chcemy wpiąć się w zapalniczkę to już będzie dostęp.
    Osłona trzyma się jeszcze z przodu na dwóch zatrzaskach pod sterowaniem nawiewami - odpinamy je ciągnąc osłonę do tyłu, najlepiej wkładając palce pod spód - żeby tak zrobić trzeba wyciągnąć element plastikowy z przyciskiem DNA i małym schowkiem (niektórzy mają tam pewnie wejście AUX chyba) - ten element wyciągamy ciągnąć go w górę.

    Osłonę tunelu podnosimy do góry - wkładamy rękę od spodu i na wyczucie wypinamy wtyczkę z zapalniczki (ma ona oczywiście zatrzask który trzeba wcisnąć palcem, żeby wypiąć wtyczkę)

    Czarny przewód to masa a środkowy (chyba szaro-czerwony) to zasilanie zapalniczki.
    Kabel pociągnąłem w rejon skrzynki bezpieczników - tam nad nią przykleiłem sobie chińską przetwornicę z dwoma wyjściami USB - jedno do rejestratora, w drugie wpiąłem kabel do ładowania telefonu wprowadzony przy kierownicy (uchwyt mam po lewej stronie przy słupku) i nastał porządek z kablami

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    ale zapalniczka ma zasilanie po kluczyku

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Tak, bo ja chciałem zasilanie po kluczyku, nie mam potrzeby zasilania rejestratora jak nie jadę

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    Tak, bo ja chciałem zasilanie po kluczyku, nie mam potrzeby zasilania rejestratora jak nie jadę
    a pytanie zadales o staly plus i takiego dla Ciebie szukalem. zdzowilem sie ale pomyslalem ze moze chcesz np rejestrowac caly czas, np gdyby ktos wjechal Ci w auto na parkingu

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    dlatego chce aby rejestrator filmował cały czas.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    dlatego chce aby rejestrator filmował cały czas.
    z twojego ostatniego posta nie tylko ja mialem wrazenie ze jednak chciałeś po stacyjce. niewazne, wczesniej napisalem ci gdzie jest staly

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    54

    Domyślnie

    Hej.
    Nie wiem czy temat aktualny, ale znalazłem inne rozwiązanie niż wpinanie się w kabel ze stałym napięciem. Wykorzystałem do tego puste miejsce na bezpiecznik, w który akurat napięcie jest non stop, dzięki czemu kamerka jest non stop na standby. nie chcąc tracić gwarancji na kamerkę obcinając końcówkę ładowarki użyłem kabla z gniazdem zapalniczki, który po wpięciu mini portem do bezpieczników załatwił sprawę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0985.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	67.8 KB
ID:	280259Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0987.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	280260Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0989.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	62.8 KB
ID:	280261Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-0988.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	209.4 KB
ID:	280262

Podobne wątki

  1. [159] Podłączenie rejestratora trasy
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 200
    Ostatni post / autor: 22-09-2022, 15:18
  2. poprawialem kleme od plusa abs kontrolka zaczela sie palic
    Utworzone przez konradkola w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 06:39
  3. [Brera] Zalewanie rynku Brerami z loterii Plusa
    Utworzone przez csscss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 09:56
  4. Alfy Romeo do wygrania - Wielka Loteria Plusa
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory