Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Temat: Dziwne działanie klimatyzacji

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregi Zobacz post
    Wygląda na to, że wspomniana wyżej logika funkcjonowania automatycznej klimatyzacji dotyczy modeli wykorzystujących w instalacji czynnik r1234yf (mój egzemplarz jest z końca listopada 2017). Sprężarka włącza się automatycznie, w określonych warunkach nawet przy wyłączonym przycisku AC (czerwona dioda na przycisku zgaszona), przycisk AUTO również wyłączony. Fakt potwierdzony "organoleptycznie" - sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji jest załączone i obraca się z kołem pasowym sprężarki. Sterownik panelu klimatyzacji zaktualizowany do najnowszej wersji. Błędów w MES brak.

    Zadawałem podobne pytanie dotyczące możliwości wyłączenia takiej logiki funkcjonowania klimatyzacji / sprężarki w innym wątku, ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. U kolegi w Giuliettcie z 2015 roku z czynnikiem R134a nie ma takiego "problemu".
    W mojej klimatyzacja zachowuję się identycznie jak u Ciebie, a mam czynnik R134a. Właściwie to dokładnie nie wiem, jak ona zachowuje się w jakimś dłuższym przedziale czasowym, gdyż po kilku czy kilkunastu minutach wciskam tryb auto, tak więc klima jest i tak załączona, oczywiście gdy temperatura zewnętrzna jest odpowiednia.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    28

    Domyślnie

    Wynika z tego, że pozostaje z tym jakoś żyć. Nie ukrywam, irytujące rozwiązanie, podobnie jak z wyłączającym się radiem od razu po zgaszeniu silnika. Takie włoskie smaczki.

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Wynika z tego, że pozostaje z tym jakoś żyć. Nie ukrywam, irytujące rozwiązanie, podobnie jak z wyłączającym się radiem od razu po zgaszeniu silnika. Takie włoskie smaczki.
    Myślę, że się przyzwyczaisz. Jak silnik złapie temperaturę roboczą, wciśnij po prostu przycisk auto i reguluj sobie tylko temperaturę w razie potrzeby.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    28

    Domyślnie

    Sorry za off topic, ale po prostu ja nie przepadam za klimatyzacją, bo często jeżdżę bardzo krótkie odcinki i szczególnie latem odbija się to szybko na zdrowiu stąd szukałem obejścia tego rozwiązania.

    Z tego co znalazłem to ten problem jest rozwiązywalny w wersji przedliftowej, po lifcie nie znalazłem rozwiązania.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Gregi
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów / Kraków
    Auto
    AR Giulietta Veloce 1.4 MA 150 KM + AR GT 3.2 V6 Busso + Abarth 595 Pista
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Z tego co znalazłem to ten problem jest rozwiązywalny w wersji przedliftowej, po lifcie nie znalazłem rozwiązania.
    W jaki sposób można obejść automatykę włączania sprężarki w wersjach przedliftowych? Ten sposób nie działa w wersjach poliftowych?
    -------------------------------
    ex 147 1.9 JTDm 06'
    ex 147 1.6 TS Veloce 03'
    ex 146 1.4 TS 98'

Podobne wątki

  1. [159] dziwne działanie ogrzewania i zarazem klimatronika
    Utworzone przez olas1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 18:13
  2. Wymiana panela climatronic a działanie klimatyzacji
    Utworzone przez kami_l w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 20:52
  3. Dziwne zachowanie klimatyzacji
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 15:08
  4. [147] Dziwne działanie skrzyni
    Utworzone przez POLO w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 17:12
  5. Dziwne działanie sprzęgła
    Utworzone przez mlodyx21 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 11:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory