Strona 40 z 40 PierwszyPierwszy ... 3031323334353637383940
Pokaż wyniki od 391 do 398 z 398

Temat: Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem

  1. #391
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Ja mam ceramike na Mazdzie 6 (Gyeon MOHS+) - ogólnie mogę chyba polecić, ale z drugiej strony przy moich zmianach aut (raz na 1.5 roku średnio) to raczej nietrafiona inwestycja. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla leniwych - komary z kilkudniowej wycieczki schodzą wodą pod niskim ciśnieniem, a bez powłoki na bezdotyku muszę z 4 serie karcherem oblecieć żeby spadły. Raz na 3m opsikam quick detailerem jakimś i auto wygląda świeżo. Na lakier mazdy to jest MUST, bo jest mega cienki i eko-hipokrytyczny. Na alfe? w sumie nie wiem... Veloce kosztowała tyle co mazda 6, ale jakoś mi szkoda 2000 wydać na powłokę. Do alfy kupiłem glinkę i colli i raczej pójdę w tę stronę do czasu zakupu Giulii.

    Hydrofobowość powłoki działa super, tylko... po co? na parkingu wszystkie auta już dawno suche, na moim krople wielkości piłki do pingponga. Fajnie... tylko co to daje? do wytarcia auta potrzebuję 3 ręczników (fluffy, silk i wafel) bo utrzymuje się na nim z 2 litry wody po każdym myciu ) jakoś nie wiem - może mnie ktoś oświeci po co mi ta hydrofobowość poza tym z myciem, glinkowaniem i wcieraniem quick detailera co kwartał jest tyle samo roboty co z woskowaniem co kwartał. A wosk jednak chyba daje większe "łał" niż QD na powłoce - sprawdzę na alfie i dam znać

    a co do pogody, przy naszych niby "zimach" i niby "latach" to 90% roku jest dobra pogoda na woskowanie
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 07-10-2016 o 09:40

  2. #392
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 150KM MY16
    Postów
    27

    Domyślnie

    A dla ci ktorzy nie chca wydac majatek na mycie jest jakas sensowna opcja? Samemu nie moge bo nie mam jak, myje samochod raz na 2 tyg. i szczerze mowiac zaplacic za mycie 250-500zl to juz przesada.

  3. #393
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    W Poznaniu porządne detailingowe mycie z zewnątrz kosztuje 50 zł...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #394
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    a właśnie może poleca ktoś coś w szczecinie?

  5. #395
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    Brak pałętających się kabli i konieczności podpinania telefonu podczas jazdy do kabla
    A samego uchwytu nie trzeba podpinać?

  6. #396
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominhyde Zobacz post
    A dla ci ktorzy nie chca wydac majatek na mycie jest jakas sensowna opcja? Samemu nie moge bo nie mam jak, myje samochod raz na 2 tyg. i szczerze mowiac zaplacic za mycie 250-500zl to juz przesada.
    mysle, ze prime coat np w detailerworkshop powinien Ci na rok dac spokoj i wystarczy mycie za 15 zl na bezdotyku. Są punkty, gdzie pozwolą Ci myć na dwa wiaderka. Wersja dla ubogich ))

    - kupujesz 2 wiadra w castoramie - 10 zl
    - kupujesz dobry szampon np gyeon bathe - kilkadziesiat zl
    - kupujesz gyeon silk (ręcznik) - nie pamietam, z 50 zl
    - kupujesz colli za 70 zl
    - z 5 mikrofibr za 10 zl
    - zel do felg ten tani i zielony (niemiecki, zapomnialem nazwe)

    lecisz na myjnie, psikasz zelem, czekasz 10 min, program 1 za 5 zl zmiekczasz brud (tudziez plukanie samo), pozniej wycinasz nozem z pojemnika na plyn spryskiwacza "nabierak", nalewasz dzieki niemu wody z kranu do wiaderek (bo nieraz na myjniach nie mieszcza sie w umywalce), myjesz szamponem na 2 wiadra, znowu splukujesz za 5 zl, wycierasz do sucha silkiem, ladujesz colli i scierasz mikrofibrami.

    i pisze zupelnie powaznie, choc wzorem belfra wypilem troche wina i moge miec slaba skladnie

    ja tak w Lodzi (myjnia przy statoilu n/p stadionu jednego z klubow pilkarskich po wschodniej stronie miasta) - nieraz przejazdem robie, tam jest bardzo dobra myjnia wg mnie - duzo szamponu maja w strumieniu i tanio i nie marudza jak nabierasz wody i myjesz z wiaderek. W Pruszkowie ciezej na karcherze, bo sie dop..lają do własnych sprzętów i zalecają tę swoją szczotkę-drapaczkę lakieru (sic, k..wa, ile razy im tłumaczyłem, że to gówno rysuje lakier - oni ciągle swoje).

    generalnie - znajdz myjnie z umywalką i przeciety na pol kanister po sonaxie doskonale daje rade w nalewaniu do wiaderek. Naprawde nie trzeba milionow zeby zadbac porzadnie o auto.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 07-10-2016 o 23:15

  7. #397
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 150KM MY16
    Postów
    27

    Domyślnie

    Auto w koncu odebrane wczoraj
    Pierwsze wrazenie (73km przejechane)... co by tu mowic, niesamowite Jak bedzie lepsza pogoda to zrobie pare zdjec i wrzuce na forum

  8. #398
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    A samego uchwytu nie trzeba podpinać?
    jest podpięty bezpośrednio do instalacji gniazda zapalniczki, kabel wypuściłem spod deski rozdzielczej i wystaje na zewnątrz może 10cm (uchwyt podpięty na stałe)

    Wcześniej ładowanie telefonu zamontowanego na uchwycie z lewej strony z gniazda na tunelu nie było zbyt funkcjonalne imho lewy narożnik szyby to jedyne miejsce, żeby jak najmniej pola widzenia zasłonić

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory