Strona 1 z 40 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 398

Temat: Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Vieworld
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    CLK C209
    Postów
    114

    Domyślnie Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem

    Witam,
    zastanawiałem się czy dobry dział bo jest "porady przy zakupie", ale tam głównie o samych używanych.. jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Dziękuję.

    Tyle jeśli chodzi o wstęp, do rzeczy. W tym roku chcę zakupić Giuliettę i tutaj mam kilka pytań. Śmieszne, ale nigdy nie siedziałem jeszcze w Julce. Mam 200cm wzrostu i nie wiem czy się w niej zmieszczę, jednakże co by nie było i tak będzie moja... Tak, robiłem research i na polskich i zagranicznych stronach i forach. Na dowód moje przemyślenia (jest tego trochę) opublikowałem na portalu benchmark'a.. ostatecznie wybrałem świadowie Giuliettę co można tam poczytać.

    Chciałbym by ktoś mnie ewentualnie "poratował" na sam koniec. Zacznijmy od kilku suchych faktów:

    - przebieg dziennie: 60-80km
    - planowany przebieg w roku: 20-30k
    - po jakich drogach: 50% ekspresówka/krajowa, 25% niezabudowany , 25% miasto+wieś
    - czym obecnie jeżdżę: Focus 2011/100KM

    1.

    Czy brać 150 w manualu, czy 170 TCT? - nigdy nie jeździłem w automacie, pytałem znajomych i wszyscy co mają dwu-sprzęgłowe to nie wyobrażają sobie powrotu na ręczną, ale jak to działa w praktyce? Czy to jest faktycznie tak niesamowite, że warto dopłacać 11tys złotych do automatu + dodatkowych 20KM?

    2.

    Czytałem, że jeśli się powybiera dodatkowe opcje to można czekać na Julkę (aż ją wyprodukują) nawet 6 miesięcy.. to się tyczy nawet już obecnego rocznika?

    3.

    Kiedy pojawiają się promocje? Autko chciałbym mieć do końca roku, więc jeśli pkt. 2 jest prawdą, to max w sierpniu muszę udać się do salonu któregoś w Warszawie :)

    4.

    Poniżej prezentuję wybrane opcje... czy którejś nie ma sensu brać a w zamian wziąć coś innego?

    OPCJA CENA OPIS
    1 83400 / 94600 150KM / 170KM + TCT
    2 2200 pakiet komfort (czujki przod/tyl, regulacja foteli, tylny zagłówek)
    3 3300 pakiet veloce
    4 2750 52J - fotele z alcantarą
    5 2200 6Y8 - felgi grafitowe 17" z oponami 225/45
    6 610 4UE - koło dojazdowe 17" 125/80
    7 2310 lakier metal. ETNA BLACK
    8 1650 4SU - zaciski lakierowane na czerwono
    9 280 989 - pakiet dla palących
    10 1650 452 - podgrzewane przednie siedzenia
    11 550 110 - ogrzewane dysze przednich spryskiwaczy
    12 550 4YV - dodatkowe kluczyki
    13 3360 230 - Biksenony z AFS
    14 1320 213 - autoalarm
    15 610 064 - blokada drzwi z wewnątrz (safe-lock)
    106740 / 117940

    na koniec mała adnotacja:

    - na start dostanie ceramikę UNC-R (za tydzień oddaję fokę po to, będzie idealnie na testy)
    - dodatkowo delikatnie ją obkleję (folia to oczywiście górna półka od Arlon SOTT) czerwonymi akcentami jako nawiązanie do logotypu mojego magazynu foto. Najpierw z tym motywem stworzyłem przez kilka miesięcy modding mojego komputera - teraz przyjdzie czas na auto! Co do akcentów czerwonego to ramka wokół "trójkąta" na przedzie, lusterka, pasek na dole obu boków no i z tyłu... tutaj mam kilka pomysłów. Myślałem jeszcze o dachu na czerwono lub wielkim "V" na nim, ale nie chcę przesadzić. Wyjdzie w praniu.

    wizualizacja moich wypocin poniżej...




    pozdrawiam,
    Adrian.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cześć Vieworld,
    Po pierwsze jest temat - porady przy zakupie aut nowych.
    Ad. 2 Ja na samochód z opcjami czekałem 3 miesiące. Pamiętaj, że fabryka nie działa w sierpniu.
    Ad. 3 Promocje są cały czas, negocjuj cenę.
    Z opcji których bym nie wybrał - podgrzewane dysze spryskiwaczy (taki mamy klimat). Żałuję że nie wziąłem przedniego czujnika parkowania. Z rzeczy których nie wymieniłeś a myślę że warto to koła 18 (wyglądają pięknie z czerwonymi zaciskami i opony masz klasy premium). Jak wybierzesz autoalarm to drugi kluczyk z pilotem masz w standardzie. No i generalnie odradzam palenie.
    Ostatnio edytowane przez TILT ; 13-05-2016 o 23:43
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    jeśli bierzesz pod uwagę wersję za 117tys, to weź lepiej bazowe Veloce (czyli byłe QV) z 240km silnikiem i TCT za 119tys
    Jeździłem wersją 170km (co prawda w manualu) przed kupnem, potem kupiłem QV 235km (też w manualu) i moim zdaniem w kwestii frajdy z jazdy silnik 1,75TBi miażdży 1,4MA a z TCT może być tylko lepiej

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Kolega MKS z tą różnicą między silnikami trochę przesadził ale ma rację jeśli chodzi o jedno - przy obecnych cenach nie opłaca się brać wersji 170KM z TCT oraz pakietem Veloce bo wychodzi niedużo taniej jak pełna wersja Veloce z TBI.
    Jeśli zależy ci na wygodzie to TCT jest fajne, jeśli na wrażeniach dynamiki samochodu i poczucia pełnej kontroli nad wozem to automat w 1,4 sobie odpuść. Ja brał bym pod uwagę albo dobrze doposażoną MA 150KM w manualu albo TBI 240KM w automacie.
    Co do opcji które wybrałeś to są okey, ja bym jeszcze dołożył Bose za 2750, Navi za 2920 w pakiecie Lux oraz do Xeno musisz dołożyć spryskiwacze za 940 zł.
    Co do rabatów to teraz dużo nie wywalczysz pewnie bo model jest świeżo po lifcie. Najlepiej byłoby poczekać właśnie do sierpnia, powinno się już wtedy łatwiej negocjować.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Vieworld
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    CLK C209
    Postów
    114

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.

    - nawigacja: wlasnie sie zastanawiam ktora lepsza na polskich drogach czy ta oryginalna (wiekszy ekran) czy tez dedykowany do fiata/alfy TomTom blue&me live. Ten ostatni tez jest w dodatkowym cenniku alfy.

    - silnik 1,75: fajnie musi chodzic ale przejscie ze 100 na 240 koni to bym sie bał! Moze za 3 lata po leasingu przejde na QV albo Giulie ale nie czuje sie na silach juz teraz

    - pelne QV bo niewielka doplata: to fakt, ale musialbym doliczyc pare dodatkow i wyjdzie i tak pewnie ponad 130tys a to juz zaporowo

    - bose: znajomi maja w mazdzie i julce, mowia ze jest fajniej niz standard ale nie na tyle aby doplacac prawie 3k. Za tyle to ja wolalbym samemu wymienic glosniki na cos lepszego (tylko pewnie gwarancja nie pozwala)

    - koła 18": te ciemne z 5 otworami sa piekne, ale obawiam sie naszych dróg na 40mm, 45 juz mnie przeraza. Mieszkam na wsi i codziennie 2x po 3km po dziurach jezdze w asfalcie.. nie wiem jak to zniesie usportowione zawieszenie i same kola 18. Dlatego wybralem 17.

    - TCT: pomijajac kwestie skrzyni to czy roznica 170 vs 150KM bedzie jakos odczuwalna? Spalanie pewnie to samo mi wyjdzie okolo 8l przy moich drogach ale jak ze zbieraniem sie przy np. wyprzedzaniu przy 50 a jak przy 120? Bedzie roznica duza?

    - 18 i opony premium: tzn letnie dostaje lepsze niz w 17 wersji? Jesli dostane tylko zimowe to i tak wymienie na sprawdzone nokiany (ciche one a to lubie).

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post
    - silnik 1,75: fajnie musi chodzic ale przejscie ze 100 na 240 koni to bym sie bał! Moze za 3 lata po leasingu przejde na QV albo Giulie ale nie czuje sie na silach juz teraz
    przejedź się jednym i drugim o ile w trybie Normal - róznica nie jest taka duża, o tyle w trybie Dynamic 1,75TBi to inny świat - tu masz porównanie osiągów - z tego co piszesz większość planujesz jeździć po trasie, a tam przewga 1,75TBi jest duża. I myslę, że mocy nie masz co się bać

    http://www.zeperfs.com/en/duel5432-4423.htm

    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post
    - bose: znajomi maja w mazdzie i julce, mowia ze jest fajniej niz standard ale nie na tyle aby doplacac prawie 3k. Za tyle to ja wolalbym samemu wymienic glosniki na cos lepszego (tylko pewnie gwarancja nie pozwala)
    tu też odsłuchaj najlepiej w Bose poza głośnikami dołozono także wzmacniacz i subwoofer w kole - myślę, że koszt u speców caraudio przekroczy 3tys zł żeby uzyskać podobny efekt jak w Bose. Miałem okazję słuchać zwykłego audio i Bose, różnica jest bardzo duża.


    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post
    - koła 18": te ciemne z 5 otworami sa piekne, ale obawiam sie naszych dróg na 40mm, 45 juz mnie przeraza. Mieszkam na wsi i codziennie 2x po 3km po dziurach jezdze w asfalcie.. nie wiem jak to zniesie usportowione zawieszenie i same kola 18. Dlatego wybralem 17.
    akurat 40 czy 45 w oznaczeniu opony to % szerokości opony a nie milimetry wysokości, ale fakt, 225/40 jest niskim profilem i dosyć łatwo uszkodzić oponę. QV czy tam Veloce teraz wychodzi fabrycznie na 18" więc nie ma wyboru. Ale ja np. na zimę przechodze na 17" z uwagi na dziury - pewnie różnica w komforcie żadna na usportowionym zawieszeniu, ale przynajmniej trudniej uszkodzić felgę czy oponę

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Vieworld
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    CLK C209
    Postów
    114

    Domyślnie

    Milo namawiasz ale zapewne sie skonczy na 150 lub ew. 170tct.

    Co z navi? Brac ta z facebookiem (hehe) czy tomtom*a z dodatkowego cennika alfy ktora jest bardzo zachwalana za aktualizacje map takze tych w polsce? Cena chyba jakos ponizej 2000.
    Ostatnio edytowane przez Vieworld ; 14-05-2016 o 12:25

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post

    - nawigacja: wlasnie sie zastanawiam ktora lepsza na polskich drogach czy ta oryginalna (wiekszy ekran) czy tez dedykowany do fiata/alfy TomTom blue&me live. Ten ostatni tez jest w dodatkowym cenniku alfy.
    Dedykowanej nawigacji nie podepniesz w nowym modelu do deski, musisz doklejać gdzieś na szybę. W samochodzie za ponad 100 tys. jak dla mnie nie do przyjęcia. Za 3 tys. masz wbudowaną Navi i większy ekran który wygląda sporo lepiej niż zwykły 5". Wcześniej kosztowało to ponad 6,5 tys. to niewielu się kusiło

    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post
    - bose: znajomi maja w mazdzie i julce, mowia ze jest fajniej niz standard ale nie na tyle aby doplacac prawie 3k. Za tyle to ja wolalbym samemu wymienic glosniki na cos lepszego (tylko pewnie gwarancja nie pozwala)
    Jak włączysz Bose i fajną muzę to masz poczucie, że faktycznie siedzisz w samochodzie
    klasy premium. Jeśli nie zwracasz mocno uwagi na jakość dźwięku albo nie słyszysz różnicy w brzmieniu to faktycznie można spokojnie Bose sobie darować.

    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post
    - koła 18": te ciemne z 5 otworami sa piekne, ale obawiam sie naszych dróg na 40mm, 45 juz mnie przeraza. Mieszkam na wsi i codziennie 2x po 3km po dziurach jezdze w asfalcie.. nie wiem jak to zniesie usportowione zawieszenie i same kola 18. Dlatego wybralem 17.
    Jeśli zależy Ci na minimum komfortu i mieszkasz na wsi to 18tki odpuść.

    Cytat Napisał Vieworld Zobacz post
    - TCT: pomijajac kwestie skrzyni to czy roznica 170 vs 150KM bedzie jakos odczuwalna? Spalanie pewnie to samo mi wyjdzie okolo 8l przy moich drogach ale jak ze zbieraniem sie przy np. wyprzedzaniu przy 50 a jak przy 120? Bedzie roznica duza?
    Różnica będzie i to spora. Tyle że na korzyść 150KM w manualu jeśli chodzi o wrażenia podczas jazdy Wprawdzie w przyśpieszeniu TCT będzie szybsze o ułamki sekund ale podczas codziennej jazdy będziesz miał wrażenie, że 150KM chodzi sporo lepiej. TCT ma wydłużone przełożenia biegów dla oszczędności paliwa co potęguje wrażenie gorszej dynamiki na wyższych biegach, do tego nie ma tego czucia zmiany biegu co w ręcznej skrzyni.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Vieworld
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    CLK C209
    Postów
    114

    Domyślnie

    Czyli jednak nawi wbudowane.. oby to dzialalo chociaz tak dobrze jak google maps!

    Polowa mojej rodziny siedzi w muzyce...

    Co do bose cos w tym jest, ale gdybym robil Custom Audio to bym m.in. wygluszyl boczki lepiej chociazby.. cenowo jak liczylem to by wyszlo 3,5-4k. Wiecej, ale lepiej. Nie potrzebuje suba na plecach, w domu pracuje na odsluchach ktore daja czysty dzwiek bez podbic aby ocenic mastering muzyki wiec jak nie mam suba to nawet dla mnie lepiej ...tylko to dopiero po gwarancji pewnie.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Si3b0
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    4C & Alpine A110 & Giulia Quadrifoglio
    Postów
    129

    Domyślnie

    [MENTION=69986]Vieworld[/MENTION] nie bój sie mocy, ja jako 19 letni chłopak z prawkiem od 1.5 roku z latwoscia wyciskam 100% z 313konnego audi a7, a moja 155 1.8 która ma 130 koni jeszcze nie jest przeze mnie ogarnięta po 2500 km przebiegu nowe auta są zrobione tak kosmicznie ze praktycznie nie da sie w nich rozbić. Masz tyle zaawansowanych systemów ze glowa boli. Bierz QV, policz spadek wartości i zobaczysz, że to sie po prostu opłaca. Generalnie, jak patrzysz na ekonomie to odpuść temat nagłośnienia custom, bo bose to jednak marka i łatwiej będzie sprzedac Pozdrawiam

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
    http://www.atl-polska.eu - Wynajem billboardów - Zapraszam
    http://www.sieboard.pl - Wynajem billboardów - Zapraszam

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory