Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Stuki i szarpnięcie przy zmianie biegów - Giulietta 2.0 JTDM 170 KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie Stuki i szarpnięcie przy zmianie biegów - Giulietta 2.0 JTDM 170 KM

    Witam,

    W końcu stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknej białej Giulietty 2.0 JTDM . Jest to również moje pierwsze auto w dieslu, stąd też nie mam jeszcze aż tak dużego obycia z tym typem silnika (wcześniej jedynie parokrotnie zdarzało mi się prowadzić auto z takim silnikiem). I w związku z tym mam pytania.

    1. Podczas zmiany biegów (2,3,4...), po puszczeniu sprzęgła (gdy silnik już "bierze") słychać stuknięcie i czuć też w tym samym momencie delikatne szarpnięcie. Da się tego uniknąć przy delikatnym operowaniu sprzęgłem, aczkolwiek przy dynamicznej jeździe stuki są słyszalne.
    Przeszukałem forum i znalazłem podobny temat w dziale AR 159, ale nikt nigdzie nie odnosił się do Giulietty. Odpowiedzi były różne: poduszki skrzyni, poduszki pod silnikiem, luz na przegubach/przeniesieniu napędu oraz po prostu "ten typ tak ma". Podobne stuknięcie słyszalne jest przy redukcji biegu. Czy ktoś z Was miał podobnie?

    2. Czy podczas jazdy na pierwszym biegu, po odjęciu gazu normalne jest takie szarpnięcie w przód? Zdarzyło mi się to parokrotnie przy wjazdach na rondo lub parking i zastanawiam się, czy to po prostu taka specyfika diesla na pierwszym biegu (bo wiadomo, siła bezwładności przy tych kilkunastu km/h jest niewielka) i powinienem się trochę "nauczyć" jeździć dieslem.

    3. I ostatnia sprawa - pedał sprzęgła delikatnie wibruje, gdy go wdepnę przy zmianie jazdy i powoli puszczam. Zastanawiam się, czy to już coś z dwumasą? Albo coś pochodnego ze skrzyni biegów? Auto ma przebieg 112 tys km.

    Przepraszam za tyle pytań (może trochę laickich), ale do tej pory jeździłem tylko benzynowcami i przyznaję, że zmiana na diesla to ogromny przeskok jeśli chodzi o wrażenia z jazdy (autko super zbiera się od samego dołu ) i pewnie muszę wyeliminować pewne nawyki z jazdy silnikiem benzynowym.

    Tak czy inaczej chciałbym zasięgnąć Waszej opinii zanim udam się do mechanika i gość zacznie mnie naciągać na dwumasę, skrzynię i wymianę połowy silnika, bo może się okazać, że po prostu Alfy tak mają i nie warto tego tykać

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Ja mam pytanie: dlaczego kupiłeś samochód ubrudzony paliwem?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Oczekiwalem bardziej konkretnej odpowiedzi...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Skrzynia biegów stuka i raczej nic z tym nie zrobisz. Mam dwie alfy i w obu to samo
    Dwumasę sprawdź jadąc na czwórce 50 km/h wciśnij gaz do dechy i zobacz czy przyspiesza bez drgań.
    Drgania dwumasy w razie awarii są w zakresie 1800 -2200 obr/min silnika.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    stukać może półoś na której jest luz, podnieś auto i zobacz na biegu jak dużo tego luzu jest, auto jest w sumie młode ale wszystko zależy jak było wczesniej używane. dwumas można zakatować w 50tys jak ktoś jeździ po mieście i do tego lubi sobie nogę oprzeć o pedał...
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

Podobne wątki

  1. [159] Napęd Q4 - stuki przy zmianie biegu.
    Utworzone przez ScorpioPL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 13:09
  2. [159] Sprzęgło (stuki, tarcie przy używaniu sprzęgła i zmianie biegów)
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 11:33
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 21:30
  4. Syk przy zmianie biegów w 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez adkaduk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 20:27
  5. [156] Stuki przy zmianie biegów i przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 20:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory