Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Temat: Wymiana oleju w MultiAir 1.4 / 105 KM - kalibracja, reset itd. - czy tylko serwis?

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Ok.dzieki .a czy sam dam radę wykonać adaptację mając ELM 327 bluetooth i aplikacje alfaobd demo ?

  2. #42
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Jeszcze nie sprawdziłeś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Jeszcze nie sprawdziłeś?
    byłem w ASO , wszystko posprawdzane i nic nie było , adaptacje ponoć wykonane , ale chce co jakis czas sam kontrolowac błedy czy się coś pojawi bo dalej nikt nie potrafi rozwiązac mojego problemu , a adaptacje może na przysżlość mi się przydadzą żeby samemu się poduczyć jesli to oczywiście nie takie cięzkie

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    może ktoś napisać jak przy użyciu AlfaOBD zrobić krok po kroku to wszystko? czy się nie da?;D

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał meridian Zobacz post
    Skoro robi się tą kalibrację po wymianie oleju, to po co robić przed? Niepotrzebne kombinacje i ryzyko. Kup ELM'a, ściągnij AlfaOBDII na Androida lub MES'a na lapka i po sprawie.
    możesz podpowiedzieć gdzie znajdę w alfaobd ta kalibracja?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    MiTo 135KM 13r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Pierwsze co to trzeba oczywiście wybrać swój model sam9chodu i podłączyć się do obd (bez żadnej przejściówki). Należy wybrać sekcję ENGINE i po wejściu w nią wybrać właściwy silnik (wydaje mi się że obojętnie który 1.4 wybierzemy będzie działać, ja wybieram pierwszy od góry).
    Potem klikamy Connect, no i jeśli uda nam się bez problemu połączyć najlepiej jest wykasować błędy jeśli jakieś są (klocek na dole ekranu z ikoną check engine).
    Na stronie przechodzimy do sekcji Active Diagnostica ( klocek czerwonego samochodu a otwartą maską), i tam już z listy należy wybrać Oli change i postępować zgodnie z instrukcją (procedurę przeprowadzamy na wyłączonym silniku).
    Następnie jest duża szansa że wyskoczy nam przy następnym włączeniu 'system start&stop niedostępny' i migajacy check engine. Wtedy trzeba już na wyłączonym i rozgrzanym silniku wejść tak jak wyżej i z listy wybrać ostatnią opcję (uprzednio koniecznie kasując błędy) 'UniAir actuator dispersion correction'. Tą procedurę r9bimy już na włączonym silniku i czytamy instrukcje ze zrozumieniem (konieczne jest np całkowite wyłączenie panelu klimatyzacji, w moim przypadku konieczna była lekka przegazówka żeby temperatura silnika była odpowiednio wysoka, często z tego powodu procedura nie chce się rozpocząć).
    Jeżeli wszystko poszło dobrze nie powinno być żadnych błędów a silnik został poprawnie skalibrowany; jeśli nie to próbujemy jeszcze raz i kombinujemy trochę (w moim przypadku była potrzeba przegazować lekko przed żeby podnieść temperaturę silnika).
    Mam nadzieję że poradnik się przyda, mi na pewno przy kolejnej wymianie oleju.

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    AR MiTo 1.4 Multiair 105 hp
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaacper Zobacz post
    Pierwsze co to trzeba oczywiście wybrać swój model sam9chodu i podłączyć się do obd (bez żadnej przejściówki). Należy wybrać sekcję ENGINE i po wejściu w nią wybrać właściwy silnik (wydaje mi się że obojętnie który 1.4 wybierzemy będzie działać, ja wybieram pierwszy od góry).
    Potem klikamy Connect, no i jeśli uda nam się bez problemu połączyć najlepiej jest wykasować błędy jeśli jakieś są (klocek na dole ekranu z ikoną check engine).
    Na stronie przechodzimy do sekcji Active Diagnostica ( klocek czerwonego samochodu a otwartą maską), i tam już z listy należy wybrać Oli change i postępować zgodnie z instrukcją (procedurę przeprowadzamy na wyłączonym silniku).
    Następnie jest duża szansa że wyskoczy nam przy następnym włączeniu 'system start&stop niedostępny' i migajacy check engine. Wtedy trzeba już na wyłączonym i rozgrzanym silniku wejść tak jak wyżej i z listy wybrać ostatnią opcję (uprzednio koniecznie kasując błędy) 'UniAir actuator dispersion correction'. Tą procedurę r9bimy już na włączonym silniku i czytamy instrukcje ze zrozumieniem (konieczne jest np całkowite wyłączenie panelu klimatyzacji, w moim przypadku konieczna była lekka przegazówka żeby temperatura silnika była odpowiednio wysoka, często z tego powodu procedura nie chce się rozpocząć).
    Jeżeli wszystko poszło dobrze nie powinno być żadnych błędów a silnik został poprawnie skalibrowany; jeśli nie to próbujemy jeszcze raz i kombinujemy trochę (w moim przypadku była potrzeba przegazować lekko przed żeby podnieść temperaturę silnika).
    Mam nadzieję że poradnik się przyda, mi na pewno przy kolejnej wymianie oleju.
    Odkopię troszke. Czy potrzeba do tego pełnej płatnej wersji AlfaOBD, czy wystarczy demo na androida?

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadam AlfaOBD w wersji 2.1.9.3 Android. Przeszukałem cały dział z silnikami 1.4 (są trzy) i nie ma tam nic o wymianie oleju.

Podobne wątki

  1. [MiTo] wymiana oleju a kalibracja
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 10:24
  2. [MiTo] Wymiana aktywatora Multiair
    Utworzone przez clucha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:18
  3. Sensor airbag - wymiana czy reset
    Utworzone przez MaxiCaas w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 19:50
  4. [MiTo] wymiana oleju, cena, W-wa, nie tylko ASO
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory