Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Tunel środkowy - kratka nawiewu

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 1.4TB
    Postów
    7

    Domyślnie

    [MENTION=18131]FerraEnzo[/MENTION] - dam znać jak mi w ciągu 2 dni allegro nie odpiszę, też jestem z Krakowa to pewnie można się zgadać i zamówić dwie. Jak na allegro będą mieli znacząco taniej to dam Ci znać.
    Oczywiście eksperyment wyszedł, jest pełen nawiew tunelem na tył

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    [MENTION=55178]alyjen[/MENTION] , z ciekawości - masz klimatronik czy manual?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 1.4TB
    Postów
    7

    Domyślnie

    [MENTION=20648]tx555[/MENTION] - manual właśnie, taka wersja wpadła używana, szału nie ma z dodatkami ale 9 na 10 kilometrów żonka robi sama po mieście

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    To nieźle bo generalnie manual nie miał nawiewu na tył , dostałeś gifta od fabryki
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-08-2016 o 10:29

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    na nogi z tyłu są w każdej julce w serii - ja mam polifta i dlatego zajj.. ten kanał

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Aha , tego to nie wiedziałem

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Witam, jest to mój pierwszy post, mam AR Giuliettę 1.4 120km z 2011r. Chciałem się dowiedzieć jak w ogóle wymontować tunel środkowy? Znalazlem tylko 1 sróbeczkę z tylu pod podłokietnikiem. Również mam przewód wentylacyjny z tyłu ale brakuje mi go z przodu, po właczeniu dmuchawy na 6 wieje bardzo delikatnie (wyciągnąłem plaskikową zatyczkę po wyciągnięciu plastiku gdzie znajduje sie DNA). Przeszukałem allegro i nie mogę znaleźć nigdzie przewodu oznaczonego nr 5 na zdjęciu. Prosze o pomoc.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał k0k0t Zobacz post
    Witam, jest to mój pierwszy post, mam AR Giuliettę 1.4 120km z 2011r. Chciałem się dowiedzieć jak w ogóle wymontować tunel środkowy? Znalazlem tylko 1 sróbeczkę z tylu pod podłokietnikiem. Również mam przewód wentylacyjny z tyłu ale brakuje mi go z przodu, po właczeniu dmuchawy na 6 wieje bardzo delikatnie (wyciągnąłem plaskikową zatyczkę po wyciągnięciu plastiku gdzie znajduje sie DNA). Przeszukałem allegro i nie mogę znaleźć nigdzie przewodu oznaczonego nr 5 na zdjęciu. Prosze o pomoc.
    tu masz mój opis, który kiedyś wrzuciłem na forum,z tym, że ja nie wyciągałem go całkowicie z samochodu bo nie miałem potrzeby (żeby wyjąć go z auta, trzeba zdjąć gałkę biegów

    Trzeba najpierw odpiąć osłony tunelu w nogach pasażera i kierowcy (nie trzeba ich całkiem wyciągać - wystarczy odczepić z obudowy tunelu odciągając prostopadle. Pod tymi osłonami będą śrubki - po jednej na stronę w dolnej części. Potem trzeba zdjąć tylny nawiew - jest na czterech zatrzaskach, demontujemy ciągnąć do tyłu, trzeba użyć dużo siły bo zatrzaski to metalowe blaszki i mocno siedzą. Potem odkręcamy dwie śrubki po bokach na dole, które zobaczymy pod tą osłoną nawiewu.
    Jeszcze jedna śrubka jest pod gumową wykładziną znajdującą się pod podłokietnikiem (obok uchwytów na kubki).
    Potem odpinamy mieszek ręcznego - zatrzaski trzeba wymacać pod skórą i wyciągnąć osłonę z dźwigni, a następnie zdjąć całkowicie mieszek (rączki nie trzeba zdejmować, mieszek zdejmiemy bez problemu przez rączkę)
    Wypinamy taki mały plastik, który znajduje się przed szczeliną dźwigni ręcznego, tuż przy lakierowanych ozdobnych listwach (listew nie trzeba zdejmować). Pod tym plastikiem jest jeszcze jedna ostatnia śrubka.
    Możemy zdjąć osłonę tunelu - nie ma potrzeby zdejmowania mieszka skrzyni biegów, jak chcemy wpiąć się w zapalniczkę to już będzie dostęp.
    Osłona trzyma się jeszcze z przodu na dwóch zatrzaskach pod sterowaniem nawiewami - odpinamy je ciągnąc osłonę do tyłu, najlepiej wkładając palce pod spód - żeby tak zrobić trzeba wyciągnąć element plastikowy z przyciskiem DNA i małym schowkiem (niektórzy mają tam pewnie wejście AUX chyba) - ten element wyciągamy ciągnąć go w górę.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wyciągałem tunel środkowy celem montażu nawiewu na tył i tego plastikowego kanału powietrznego. Trzeba wyciągnąć gumowe dywaniki tam gdzie sa miejsca na kubki i na półeczce tuż nad otworem nawiewu. Wyjąc trzeba popielniczkę z tyłu i całą tą tylną obudowę wokół nawiewu. Musisz wypiąć oba boczki przy nogach kierowcy i pasażera- uwaga- łatwo połamać mocowania to stelaża (o ile pamiętam tez są tam śrubki) . potem wyciągasz mieszek zmiany biegów - wokół tunelu trzymają go zatrzaski a pod gałką masz klips i rzep- spokojnie wyjdzie. musisz ściągnąć także osłonę ręcznego i pod tym plastikem małym o którym pisze mks jest następna śruba. i tym sposobem masz gotowy do demontażu tunel. Nie trzeba ściągać gałki zmiany biegów. Następnie unosisz i jednocześnie ciągniesz do tyłu tunel i wypinasz wtyczki DNA S&S i gniazda ładowarki.
    Potem jeszcze wyjęcie tej gumy wokół lewarka zmiany biegów.
    Zakłądasz zakupiony kanał powietrzny -zwróć uwagę na kostkę czujnika przy dźwigni zm biegów -ja ja wypiąłem założyłem rurę i dopiero spiąłem.

    - - - Updated - - -

    ci sprzedawcy mogą to mieć
    http://allegro.pl/komplet-foteli-fot...698415797.html

    http://allegro.pl/alfa-romeo-giuliet...604288060.html

    http://allegro.pl/plastik-rurka-wlot...877269007.html tu na górze taki rozdwojony na dźwignię zm biegów tunel

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje, jak tylko załatwie potrzebne elementy pochwale sie czy udało mi sie zrobić nawiew.

Podobne wątki

  1. tunel środkowy
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-08-2017, 09:35
  2. [159] Tunel w bagażniku + kratka głośnika + dywaniki w drzwiach
    Utworzone przez wtxinc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 14:13
  3. Środkowy tunel
    Utworzone przez tajskii w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 18:02
  4. Tunel środkowy
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 09:18
  5. Tunel środkowy
    Utworzone przez zeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory