Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Temperatura zewnętrzna

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    U mnie nie pokazuje nic.

    W ostatnich dniach mamy wieczorami niskie temp. ale raczej nie poniżej 5C.

    Przyzwyczajony jestem do działania klimy w moim Leonie gdzie mam non stop auto na 20C i jest idealnie. Nie ma prawa nic zaparować, wiać mniej lub wiecej etc. Nie dotykam sie do klimy.
    Tu jest dziwnie. Coś się włącza, cos paruje coś trzeba skorygować....
    Niemcownia (własciwie Hiszpania) na chwilę obecną 1 do 0 z Włoszką.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    U mnie klima w zasadzie działa bez zarzutu. Co do czujnika jeszcze, być może coś nie łączy na kostkach u Ciebie.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Problem namierzony,
    przewody od klimy przetarte w miejscu obejmy plastikowej w przedniej cześci auta. Przewody idą do zakucia.
    Zobaczymy co dalej

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Akt-2

    Przewodów niestety nie udało sie zakuć. ze względu na niewielka ilośc miejsca i to, że przewody są nieco pozawijane nie udalo sie osiągnąć prostej lini zaucie i 1 z 4 połaczeń było nieszczelne. tym samym decyzja na szybko o wymienie przewodów.
    Nowe przewody wpadły i po sprawdzeniu ciśnienia utrzymały parametry również po kilku godzinach.

    Nie dało to jednak pełnego sukcesu bo nadal siedziała temp zew.
    W momencie gdy jest uwalony komp pokazuje minus 40C i automatycznie wyłącza AC.
    Diagnoza -> czujnik temp. zew. do wymiany.
    Zakupiłem czujnik na popularnej aukcji na allegro - koszt z wysyłką 30 zico.
    Udało sie dostac do czujnika co nie jest, aż tak proste bo trzeba demontować silnik lusterka żeby zluzować "przyciśnięty" nim czujnik.
    Ciecie kabli -> lutowanie -> test -> temp. sie pokazuje na desce rozdzielczej.
    W dalszej kolejności po zastymulowaniu deliktnym strumieniem ciepłego powietrza z opalarki temp zewn. na poziomie ok 20C włączyłem klimę i ustawiłem z LO.
    Temperatura dziś to ok. 3C więc mogę się pomylić ale uważam, że wszystko wróciło do normy tj. klimatyzacja chłodzi.

    Ogólny czas wymiany samego czujnika to ok. 1h jeśli robisz to pierwszy raz (i nie chcesz niczego urwać).
    Ja nagrzewałem lusterko słoneczkiem/farelką żeby plastiki ze mną współpracowały (garaż nieogrzewany).
    Co więcej potwierdza sie teoria, że czujnik temp zewn. ma wpływ na działania ogrzewania/klimy co potwierdziły odczyty na kompie.

    Mam nadzieję, że komus to pomoże.
    Ostatnio edytowane przez alehandro ; 29-11-2020 o 23:55

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    Akt-2

    PRzeowdów niestety nie udało sie zakuć. ze względu na niewielka ilośc miejsca i to, że przewody są nieco pozawijane nie udalo sie osiągnąć prostej lini zaucie i 1 z 4 połaczeń było nieszczelne. tym samym decyzja na szybko o wymienie przewodów.
    Nowe przewody wpadły i po sprawdzeniu ciśnienia utrzymały parametry również po kilku godzinach.

    Nie dało to jednak pełnego sukcesu bo nadal siedziała temp zew.
    W momencie gdy jest uwalony komp pokazuje minus 40C i automatycznie wyłącza AC.
    Diagnoza -> czujnik temp. zew. do wymiany
    Zakupiłem czujnik na popularnej aukcji na allegro.
    Udało sie dostac do czujnika co nie jest, aż tak proste bo trzeba demontować silnik lusterka żeby zluzować "przyciśnięty" nim czujnik.
    Ciecie kabli -> lutowanie -> test -> temp. sie pokazuje na desce rozdzielczej.
    W dalszej kolejności po zastymulowaniu deliktnym strumieniem ciepłego powietrza z opalarki temp zewn. na poziomie ok 20C włączyłem klimę i ustawiłem z LO.
    Temperatura dziś to ok. 3C więc mogę się pomylić ale uważam, że wszystko wróciło do normy.

    Ogólny czas wymiany samego czujnika to ok. 1h jeśli robisz to pierwszy raz (i nie chcesz niczego urwać).
    Ja nagrzewałem lusterko słoneczkiem/farelką żeby plastiki ze mna współpracowały (garaż nieogrzewany).
    Co więcej potwierdza sie teoria, że czujnik temp zewn. ma wpływ na działania ogrzewania/klimy co potwierdziły odczyty na kompie.

    Mam nadzieję, że komus to pomoże.
    Dzięki wielkie, będę się zabierał za czujnik. Nie wiem jeszcze kiedy, ale będę się zabierał...

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Mały up ze zdjeciami.

    Nie dzialało wskazanie temp. zewnętrznej:
    Załącznik 274530

    Przez to jak sie okazało nie ruszała klima, która w momencie gdy nie ma wskzania temp. zewn. automatycznie jest wyłaczana:
    Załącznik 274531

    Mając juz wstepna diagnozę nabyłem czujnik temp. zewn. i zaatakowałem wymianę.
    Trzeba przyznać, że może nie jest to robota o złozonosci na "5 gwiazdek", ale trzeba troche popracować żeby wydostać czujnik z lusterka:
    Załącznik 274532

    W nieogrzewanym garażu pomoglem sobie "farelką" aby rozgrzac plastiki (pomogło) i udało sie podmienić czujnik.
    Stary czujnik

    Załącznik 274533

    zdemontowałem w lusterku i tam zalutowany (w koszulkach termo) został nowy czujnik.

    Sprawdzenie -> wynik pozytywny

    Załącznik 274534

    nawiewy zaczęły pracować znów jak należy. Dzieki wszystkim za pomoc w temacie

    Muszę przyznać, że Alfa znow zaangażowala mnie w posiadanie auta

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Odgrzewam temat.
    może ktoś podać OEM dla czujnika temp zewnętrznej Giulietta Sprint 2015.
    Niestety dostępne epery online nie łapią tej wersji jeszcze

    Przy okazji proszę o potwierdzenie że chodzi o lewe lusterko.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozi_Lukasz Zobacz post
    Odgrzewam temat.
    może ktoś podać OEM dla czujnika temp zewnętrznej Giulietta Sprint 2015.
    Niestety dostępne epery online nie łapią tej wersji jeszcze

    Przy okazji proszę o potwierdzenie że chodzi o lewe lusterko.
    ten sam czujnik jest we wszystkich wersjach ale w PRAWYCH lusterkach

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał perlim121 Zobacz post
    ten sam czujnik jest we wszystkich wersjach ale w PRAWYCH lusterkach
    Dzięki.
    To daje trochę nadziei bo poprawiałem styki w drzwiach po lewej stronie

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Czyszczenie nic nie dało ;/

    Szukam czujnika. Problem pojawia się tylko w tym czy nie wiem czy kupię właściwy.
    Z opisywanych przypadków wynika że przy uszkodzeniu termistora wskazanie temp spada do -40 czyli zachowuje się jak termistor NTC.
    W moim przypadku wskazania wahają się 70-71 stopni wiec wygląda to na górną granicę zakresu pomiarowego.
    Jeżeli tak się zachowuje to wygląda na przerwę w obwodzie z termistorem PTC.

    Może ktoś wie jaki dokładnie jest to termistor i jego charakterystyka aby zasymulować jakimś rezystorem sensowną wartość temperatury a tym samym sprawdzić obwód.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 12:38
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 09:37
  3. Temperatura zewnętrzna 60 st c i problem z ogrzewaniem
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:53
  4. zafałszowana temperatura zewnętrzna
    Utworzone przez Topss w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 18:45
  5. [147] Klamka zewnętrzna
    Utworzone przez Rigidigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 19:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory