Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Urwana linka klamki wewnętrznej...wku*w!!

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Chodzi o Allegro?
    No przecież kolega w linku wyraźnie wskazał portal na którym są takie linki
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    U mnie wygląda na urwaną linkę - chyba zbyt dynamicznie otwieram drzwi - w Poldku urwałem 2 klamki, a Alfie jedną, a teraz jeszcze linka się urwała...
    Jakieś podpowiedzi jak to naprawić?
    Załącznik 277632
    W pierwszym kroku próbowałem skleić urwaną linkę - bez powodzenia. Potem kupiłem używany zamek wraz z linką, ale .. najwyrażniej z innej wersji (anglik ?) gdyż nie było elementu, który byłby odpowiedzialny za otwieranie auta z zewnątrz.
    Sporo roboty z tym było - demontaż boczka, rozwiercanie nitów, montaż zamka, dosztukowanie wkrętów - zastosowałem patent z dwoma nakrętkami gdyż nitów jest 9, a blachę na której trzyma się mechanizm podnoszenia szyby trzeba jakoś zamontować).
    Wzorowałem się na tym filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=isC8R0EDfE8

    Jak ktoś jest dobrym majsterkowiczem, to w warunkach nie warsztatowych ogarnie temat w .. 5h. Mi zajęło sporo więcej, ale w końcu klamka działa Pytanie jak otworzyć z zew. auto w przypadku rozładowania akumulatora...
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 28-08-2021 o 11:23

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Udało się?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Udało się?
    Operacja w 90%. W razie rozładowania akumulatora muszę jakoś auto otworzyć. Normalnie można przekręcić kluczyk w zamku.. ale w moim zamku zintegrowanym z linką nie ma takiego mechanizmu (tak jakby mechanizm pochodził z samochodu z kierownicą po lewej stronie).

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Operacja w 90%. W razie rozładowania akumulatora muszę jakoś auto otworzyć. Normalnie można przekręcić kluczyk w zamku.. ale w moim zamku zintegrowanym z linką nie ma takiego mechanizmu (tak jakby mechanizm pochodził z samochodu z kierownicą po lewej stronie).
    Cześć, chciałem dokończyć robotę jak należy i kupić odpowiedni zamek. Znalazłem dwa:
    Zamek drzwi MEAT & DORIA 31018
    Zamek drzwi MEAT & DORIA 31022

    Ktoś podpowie, który pasuje do mojego auta (tudzież podać numer części), tak żeby można było otowrzyć auto z zewnątrz (w klasyczny sposób)?
    Myśl o tym, że jak się aku rozładuje, to trzeba będzie jakąś szybę wybić nie daje mi spokoju.. Z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 04-01-2023 o 19:29

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa romeo 159 2011r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Cześć, chciałem dokończyć robotę jak należy i kupić odpowiedni zamek. Znalazłem dwa:
    Zamek drzwi MEAT & DORIA 31018
    Zamek drzwi MEAT & DORIA 31022

    Ktoś podpowie, który pasuje do mojego auta (tudzież podać numer części), tak żeby można było otowrzyć auto z zewnątrz (w klasyczny sposób)?
    Myśl o tym, że jak się aku rozładuje, to trzeba będzie jakąś szybę wybić nie daje mi spokoju.. Z góry dzięki.
    a nie możesz zdemontować tej zaslepki i tam bedzie zamek na kluczyk i otworzysz kluczykiem chodzi o ten mniejszy element po prawij stronie https://www.google.com/imgres?imgurl...MygyegUIARDFAQ

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilku34 Zobacz post
    a nie możesz zdemontować tej zaslepki i tam bedzie zamek na kluczyk i otworzysz kluczykiem chodzi o ten mniejszy element po prawij stronie https://www.google.com/imgres?imgurl...MygyegUIARDFAQ
    Masz na myśli stronę pasażera ? Jak zdemontować tą zaślepka - delikatnie podważyć z jednej strony?

    Po stronie kierowcy nie mam zaślepki tylko zamek, ale nie istnieje żadne fizyczne połączenie mechanizmu zamka ze.. skoblem(?). Spostrzegłem to dopiero jak montowałem nowy zamek. Była widoczna różnica (niestety nie mogę teraz znaleźć zdjęć) pomiędzy oryginalnym zamkiem, a nowym.
    Tzn. jak przekręce kluczyk to nic się nie dzieje, natomiast jak nacisnę przycisk otwierania na kluczuku, to skobel(?) się chowa / przesuwa w kierunku drzwi, a jak nacisnę przycisk zamykania / ryglowania, to skobel ponownie przesuwa się od drzwi w kierunku słupka.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa romeo 159 2011r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Masz na myśli stronę pasażera ? Jak zdemontować tą zaślepka - delikatnie podważyć z jednej strony?

    Po stronie kierowcy nie mam zaślepki tylko zamek, ale nie istnieje żadne fizyczne połączenie mechanizmu zamka ze.. skoblem(?). Spostrzegłem to dopiero jak montowałem nowy zamek. Była widoczna różnica (niestety nie mogę teraz znaleźć zdjęć) pomiędzy oryginalnym zamkiem, a nowym.
    Tzn. jak przekręce kluczyk to nic się nie dzieje, natomiast jak nacisnę przycisk otwierania na kluczuku, to skobel(?) się chowa / przesuwa w kierunku drzwi, a jak nacisnę przycisk zamykania / ryglowania, to skobel ponownie przesuwa się od drzwi w kierunku słupka.
    Z jednej i z drugiej strony powinny byc te zaślepki i za nimi zamek, tam z boku albo od spodu piwinno być takie małe wcięcie by mozna było włożyć coś typu płaski śrubokręt i podwazyc

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilku34 Zobacz post
    Z jednej i z drugiej strony powinny byc te zaślepki i za nimi zamek, tam z boku albo od spodu piwinno być takie małe wcięcie by mozna było włożyć coś typu płaski śrubokręt i podwazyc
    ... Już witał się z gąską.. a skończyło się na ułamanym plastiku i spostrzeżeniu, że pod zaślepką jest tylko czarny plastik - nie ma mechanizmu zamka, który pozwoliłby na ręczne otworzenie samochodu. Mimo to, dzięki za podpowiedź!

    Wygląda na to, że trzeba kupić nowy zamek - tylko który? Zadzwonię w przyszłym tygodniu do ASO..

    Pozdrowienia.

Podobne wątki

  1. Urwana linka od mechanizmu opuszczania szyby
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 17:04
  2. [159] Obudowa klamki wewnętrznej - potrzebny numer części
    Utworzone przez klimucho w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 08:18
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 15:47
  4. [164] Poszukuję klamki wewnętrznej kierowcy
    Utworzone przez Michał Zając w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 08:41
  5. urwana linka otwierania maski
    Utworzone przez trei w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 06:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory