Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Sprężyny do Alfy Romeo Mito 1.4 Turbo 155 KM, rok produkcji-2009

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    11

    Domyślnie Sprężyny do Alfy Romeo Mito 1.4 Turbo 155 KM, rok produkcji-2009

    Witam,
    mam pytanie odnośnie zawieszenia, ponieważ zupełnie się na tym nie znam...kilka dni temu pękła w mojej Mitce prawa przednia sprężyna i mam zamiar wymienić obie przednie tylko nie wiem co wybrać i czy na pewno będzie to pasowało do mojego auta. Stąd moja prośba czy moglibyście pomóc mi w wyborze nowych? Znalazłem kilka ofert w internecie i zależy mi na tym żeby auto zachowało takie same parametry jak wcześniej. Dodam, że zajrzałem do tych sprężyn i jedyne co zauważyłem to 2 zamalowane na zielono/żółto okręgi a trzeci szary. Oczywiście zajmie się tym mechanik tylko chciał żebym zamówił te sprężyny ze względu na to, że ma dużo roboty i nie jest w stanie mi w tym pomóc...

    Nie mogę dodawać linków, więc podam nazwy tych, które znalazłem(szukałem na stronie aparts):
    1.
    Kod towaru:
    LS4000720

    Producent:
    LESJOFORS
    Kod producenta:
    LS4000720
    Cena: 205,88 PLN za sztukę
    2.
    Kod towaru:
    37-248291


    Producent:
    BILSTEIN
    Kod producenta:
    37-248291
    Cena: 146,11 PLN za sztukę
    3.
    Kod towaru:
    993 074
    Producent:
    SACHS
    Kod producenta:
    993 074
    Cena: 152,10 PLN za sztukę







    Z góry dziękuję,
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,4 TB, 155 km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witaj.Dokładnie miałam to samo w tej wersji Mito155. Dolne zwoje przednich sprężyn odpadły.Miałam zakładać standardowy oryginalny zestaw ale kolega podkusil mnie zestawem Eibach Pro Kit -30mm i nie żałuję co prawda wymienilam również tył gdzie sprężyny były dobre ale ,,dupka '' była za wysoko więc od razu komplet wymieniony. Jest niżej ale Mito z przodu jest i tak niskie więc trzeba uważać zawsze ale przyczepność poprawila się bardzo i na plus wygląd zestaw kupiłam okazyjnie bardzo, na allegro widziałam chyba od 450 zł za komplet. Mitko jest na 16' więc narazie odkładam założenie większy felg bo troszkę jest sztywno to zależy też po jakich drogach się poruszasz.
    Pozdrawiam Anita

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Stilo -> Punto Evo -> Leon 1P FR + Alfa MiTo 155KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Trochę stary temat, ale nie chciałbym zaśmiecać forum, skoro problem się powtarza (też ułamany kawałek przedniej sprężyny).
    Czy w wersji 155KM sprężyny są takie same jak w słabszych wersjach (1,4, T-Jet, MultiaAir...), czy są może niższe/sztywniejsze? Szukając zamienników u różnych producentów znalazłem właśnie tylko jeden rodzaj dla wszystkich wersji. W Leonie 1P FR miałem właśnie podobną sytuację - tam zawieszenie też miało różne wysokości i ciężko było znaleźć coś podobnego.
    Nie chciałbym płacić >400zł w ASO za sprężynę, pracownik aso też nie był w stanie powiedzieć czy we wszystkich wersjach są taki same sprężyny, czy inne. Chyba że wie ktoś może które sprężyny byłyby najbliższe oryginalnym?
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    moge tyle podpowiedzieć, że napewno są inne sprężyny niż w dieslach a w 1.4 powinny być te same bo waga ta sama. Ogólnie ze sprężynami jest problem zamienniki typu kyb,sasch itd.... podnoszą auto do góry i nie jest to samo co orginał.

    dużo dobrego słyszałem o eibach i ciut obniżą auto ale minimalnie

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ja mam eibachy i czasami jest za nisko.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Stilo -> Punto Evo -> Leon 1P FR + Alfa MiTo 155KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Też przyszły mi do głowy eibachy lub h&r ale oryginalne zawieszenie na jazdę w mojej okolicy, jeżeli chodzi o wysokość/sztywność, to już max (średnio mi się widzi dalsze obniżanie), a podwyższać, to auto straci swój urok.
    Chociaż wydaje mi się że nie mam fabrycznych sprężyn, bo znalazłem oznaczenie spidan i nr chyba 35705, a fabrycznie zazwyczaj są tylko kolorowe kółka.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Mito
    Postów
    2

    Domyślnie

    Czy wymieniał już ktoś może przednie sprężyny w modelu z tematu (1.4 Tjet 155KM) na jakieś zamienniki na których samochód pozostał miej więcej na tej samej wysokości co w oryginale? Zastanawiam się nad zamiennikami eibach R10310, ale nawet producent nie podaje czy będą one będą podobne czy wyższe.

Podobne wątki

  1. Daty produkcji Alfy GT
    Utworzone przez ybsone w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 13:21
  2. Alfa Romeo MiTo 1.4 2009 mazowieckie do oceny
    Utworzone przez aga w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 11:59
  3. Alfa Romeo MiTo 1.4 TB Distinctive 2009 Kraków
    Utworzone przez aga w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 02:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory