Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Na DYNAMIC ściąga w prawo

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Ja za winnego obstawiał bym działanie szpery Q2 na niesprawnym(zapieczonym)którymś zacisku.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    A ja bym obstawiał na wadliwa prace systemu Q2 .

    Przyhamowuje jedno kolo dlatego ściąga w jedna stronę.

    Pre-fill ma inne zadanie.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Podepne się pod temat ponieważ jestem na etapie poszukiwań mito. Czytam o różnych usterkach na co zwracać uwagę itp. Autor tego wątku ostatecznie nie napisał gdzie tkwił problem. Znam przypadek w którym alfaholiczka zwróciła się do mnie w sprawie zaufanego warsztatu w Poznaniu.Ponieważ nikt nie potrafił jej pomóc z problem samo skręcającej alfy mito. Alfa ciągnęło na prawo. Dziewczynie kilka razy sprawdzali geometrie, wyważenie kół, zawieszenie układ hamulcowy lecz bez rezultatu. Ostatecznie wylądowała u mojego znajomego mechanika, który naprawił usterke. Nie chce źle napisać ale problem tkwił w czujniku koła kierownicy czy jakoś tak. Po wymianie alfa w każdym trybie dna jechała prosto. Pozdrawiam. Mam nadzieje że to komuś pomoże w przyszłości.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    1

    Domyślnie Ściąga na prawo

    Ja dwa miesiące temu zakupiłem Mito i niestety też ściąga na prawo. Auto używane więc przeglądaliśmy czy coś nie jest skrzywione + przekładanie kół, zmiana opon na nowe przy okazji nadchodzącej zimy, geometria etc. - nic nie pomogło. Były już 3 tematy założone w tej sprawie i nic niestety nie pomaga ale widzę, że to nie jest tylko mój problem. Trochę szkoda, kupiłem Mito siostrze, bo miałem dobre wspomnienia z jazdy 147mką.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    ja zrobiłem kalibracje położenia kierwonicy czy jakoś tak i jest po problemie już od dawna
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Też kupiłem niedawno mito. Czasami po włączeniu zapłonu wywala brak ASR , wspomagania, hill holder, itp. Zapala się abs to kółeczko z trójkątem. Aute jedzie normalnie prosto tylko DNA nie działa. Po sprawdzeniu ma zapisany tylko jeden kod błędu C0051 czujnik kąta skrętu. Jak myślicie czujnik do wymiany? Czy wystarczy styki wyczyścić?Z tego co patrzyłem trzeba całą kolumnę rozebrać aby to dziadostwo wymienić. Kalibracji jeszcze nie robiłem. Napiszcie jak ją prawidłowo wykonać krok po kroku.Pozdrawiam
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Też kupiłem niedawno mito. Czasami po włączeniu zapłonu wywala brak ASR , wspomagania, hill holder, itp. Zapala się abs to kółeczko z trójkątem. Aute jedzie normalnie prosto tylko DNA nie działa. Po sprawdzeniu ma zapisany tylko jeden kod błędu C0051 czujnik kąta skrętu. Jak myślicie czujnik do wymiany? Czy wystarczy styki wyczyścić?Z tego co patrzyłem trzeba całą kolumnę rozebrać aby to dziadostwo wymienić. Kalibracji jeszcze nie robiłem. Napiszcie jak ją prawidłowo wykonać krok po kroku.Pozdrawiam
    ten czujnik pada nagminnie, większość wymieniała nie czyściła.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Też kupiłem niedawno mito. Czasami po włączeniu zapłonu wywala brak ASR , wspomagania, hill holder, itp. Zapala się abs to kółeczko z trójkątem. Aute jedzie normalnie prosto tylko DNA nie działa. Po sprawdzeniu ma zapisany tylko jeden kod błędu C0051 czujnik kąta skrętu. Jak myślicie czujnik do wymiany? Czy wystarczy styki wyczyścić?Z tego co patrzyłem trzeba całą kolumnę rozebrać aby to dziadostwo wymienić. Kalibracji jeszcze nie robiłem. Napiszcie jak ją prawidłowo wykonać krok po kroku.Pozdrawiam
    To ja tylko dodam od siebie, żebyś zauważył przy jakim położeniu kierownicy (w trakcie przekręcania kluczyka) wywala te błędy. Najpewniej jest tak, że tylko pewien zakres kątów jest uszkodzony. Może być tak, że odpalanie przy prostej kierownicy nigdy nie powoduje błędów (jak u mnie) ale to pewnie zależy które punkty na okręgu dają błąd sygnału. Jak ja to wyczaiłem u siebie to zapomniałem w ogóle o chęci naprawy tego czujnika.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jest tak jak piszesz.
    Dodatkowo dodam że ten błąd ma większą szansę się pojawić w zimowym okresie niż letnim.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Też zauważyłem, że częściej wywala jak się zrobiło chłodniej. Z ciekawości zobaczę w jakiej pozycji koła kierownicy wywala ten błąd. Bynajmniej będzie wymiana. A orientujecie się ile taki czujnik wytrzymuje 30tys km 50 może 100? Dodam, że auto używane w mieście gdzie sie dużo manewruje. Ale chyba w przypadku małej mito to.chyba oczywiste, że do miasta
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!
    Utworzone przez aniiab w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-01-2023, 17:16
  2. [Giulietta] Ściąga w prawo.
    Utworzone przez cysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 18:17
  3. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  4. [145] Alfa ściąga na prawo
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 14:45
  5. [147] ściąga raz w lewo, raz w prawo
    Utworzone przez mat19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory