Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Temat: Multiair - naprawa

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    zasadniczo na tym właśnie polegała modyfikacja modułów pozmianowych (zastosowano loctite) a od tych pierwszych awaryjnych tych zmian było już kilka
    Ja to wątpię w tą wersję, że oni jakoś znacznie to udoskonalili o ile w ogóle. Po drugiej wymianie modułu 3 tygodnie temu (pierwsza - późnym 2014) zapytaliśmy się zarówno w ASO jak i osobę, która kontaktowała się z nami w trakcie wymiany bezpośrednio z Alfy z Bielska i gość powiedział, że on NIE WIE. No to jak gość z Alfy nie wie czy ten moduł w jakiś sposób został zmodyfikowany, aby się już nie psuł, to dla mnie znaczy, że nie. Bo jeśli tak, to przecież sami chwaliliby się.

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Nie udoskonalili tylko poprawili reżim technologiczny.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    Ja to wątpię w tą wersję, że oni jakoś znacznie to udoskonalili o ile w ogóle. Po drugiej wymianie modułu 3 tygodnie temu (pierwsza - późnym 2014) zapytaliśmy się zarówno w ASO jak i osobę, która kontaktowała się z nami w trakcie wymiany bezpośrednio z Alfy z Bielska i gość powiedział, że on NIE WIE. No to jak gość z Alfy nie wie czy ten moduł w jakiś sposób został zmodyfikowany, aby się już nie psuł, to dla mnie znaczy, że nie. Bo jeśli tak, to przecież sami chwaliliby się.
    Nie mają się czym chwalić bo było by to oficjalnym przyznaniem się do problemu. Nie pyta się gości w ASO bo oni nigdy nic nie wiedzą albo tylko mówią że nie wiedzą jesli tak muszą. Swoją drogą nikt raczej nie rozkręca nowego modułu żeby sprawdzić jak jest złożony . Nawiasem mówiąc to FCA nie składa tych modułów, w fabryce montują to co dostają, producentem jest niemiecki Schaeffler wiec to oni dali dupy

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Nie mają się czym chwalić bo było by to oficjalnym przyznaniem się do problemu. Nie pyta się gości w ASO bo oni nigdy nic nie wiedzą albo tylko mówią że nie wiedzą jesli tak muszą. Swoją drogą nikt raczej nie rozkręca nowego modułu żeby sprawdzić jak jest złożony . Nawiasem mówiąc to FCA nie składa tych modułów, w fabryce montują to co dostają, producentem jest niemiecki Schaeffler wiec to oni dali dupy
    a więc klasyka, niemcy sabotują włoskie samochody, potrzeba mieć na wyposażeniu alfy tabliczkę z napisem, zepsuł sie niemiecki moduł w mojej alfie , przykleja sie takową na lawecie i z podniesionym czołem podróżuje do serwisu ...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Ale można też na to patrzeć w inną stronę - Niemiec wykonuje to co Włoch zaprojektował. Winą można się więc przerzucać fakt jest jednak taki, że przynajmniej teoretycznie można awarii zapobiec stosunkowo niskim kosztem. Pytanie tylko do osób, które to wklejały (jak rozumiem wystarczy wykręcić i wkręcić na niebieski/czerwony klej z odpowiednim momentem) ile to wytrzymuje?
    Czy poza tym problemem z gwintem ma ten moduł jakieś inne problemy (gdzieś było coś o filtrach oleju chyba)?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Ale można też na to patrzeć w inną stronę - Niemiec wykonuje to co Włoch zaprojektował. Winą można się więc przerzucać fakt jest jednak taki, że przynajmniej teoretycznie można awarii zapobiec stosunkowo niskim kosztem. Pytanie tylko do osób, które to wklejały (jak rozumiem wystarczy wykręcić i wkręcić na niebieski/czerwony klej z odpowiednim momentem) ile to wytrzymuje?
    Czy poza tym problemem z gwintem ma ten moduł jakieś inne problemy (gdzieś było coś o filtrach oleju chyba)?
    Jak mi się zrąbał pierwszy moduł po raz pierwszy (hehe) w 2013 r. to był naprawiony i wytrzymał rok. Pamiętam, że jak przyszły mrozy to silnik tak zaczął walić, że no musiałam już wymienić na nowy. Ale teraz, 3 lata później, mechanicy pewnie lepiej już poznali się na tych silnikach i może podziała po takiej naprawie dłużej.

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Może należy podejść do tematu bardziej technicznie a nie debatować, kto co skręcą i czyja to wina, że moduły padają...Na tym filmiku przedstawiono zasadę działania tego ,, ustrojstwa "..
    https://www.youtube.com/watch?v=w7ASlcp1p1Q
    i nie jest to chyba część nie rozbieralna. Mam na myśli to że osobną częścią jest solenoid /zawór z elektromagnesem/, osobną sterowanie otwieraniem zaworów dolotowych przez olej pod ciśnieniem / też widać wkręcony bezpośrednio w głowicę aluminiową pewnie na klej lub nie / a jeszcze inna sam zawór zwiększający / pompujący / ciśnienie oleju który potrafi się wykręcić . I wszystko razy cztery.Problemem jest to że musimy wymieniać całość za 2800 a nie można kupić poszczególnych części. Nie jest to robota zegarmistrzowska... której cześć z nas by nie podołała. Ale celowe działanie firmy.Myślę ze fajnie by było aby wymienione moduły nie zostawiać w serwisach ale brać ze sobą..może części z nich posłużą innym kolegom z forum.Może znajdzie się firma / ktoś kto naprawia głowice i dysponuje odpowiednim sprzętem / która np. zregeneruje zerwane gwinty itd.fajnie że kolega bogas przeciera szlaki w naprawie modułu ..

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ja prawdę mówiąc nie do końca rozumiem po co tu wpieprzyli tą całą hydraulike. Dlaczego nie zrobili bezpośrednio sterowania zaworów elektromagnetycznie . Byłby to praktycznie moduł bezawaryjny ( jeśli dobrze kojarzę to chyba bmw coś takiego już wiele lat wcześniej zastosował) . Kiedyś na początku nawet myślałem że tak to właśnie będzie działać i byłem trochę zawiedziony kiedy się okazało że sterowanie zaworów jest pośrednie i w dodatku elektrohydrauliczne

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Ja prawdę mówiąc nie do końca rozumiem po co tu wpieprzyli tą całą hydraulike. Dlaczego nie zrobili bezpośrednio sterowania zaworów elektromagnetycznie . Byłby to praktycznie moduł bezawaryjny ( jeśli dobrze kojarzę to chyba bmw coś takiego już wiele lat wcześniej zastosował) . Kiedyś na początku nawet myślałem że tak to właśnie będzie działać i byłem trochę zawiedziony kiedy się okazało że sterowanie zaworów jest pośrednie i w dodatku elektrohydrauliczne
    no właśnie dlatego, że byłoby bezawaryjne :-) a coś zepsuć się przecież musi i to najlepiej tak, żeby tylko ASO mogło poradzić.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    W sterowaniu BMW (jeśli mówimy o Valvetronic) gdy padnie silnik sterujący masz zablokowane nastawy wzniosu zaworów (dobrze jeśli zablokuje się na wystarczającym do pracy silnika otwarciu). W Multiair jeśli moduł elektroniczny padnie masz po prostu przerośnięty hydropopychacz.
    Moim zdaniem gorzej jest w BMW - bo silniczki padają dość często.
    W obu przypadkach w przypadku awarii nastawników wzniosu kontrolę przejmują przepustnice, a moc silnika jest obniżana.

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir objawy
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 22-10-2021, 19:57
  2. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  3. [MiTo] Atywator Multiair
    Utworzone przez Edluk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory