Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Temat: Multiair - naprawa

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Filtra MA nie trzeba wymieniać, zbędny wydatek, , jego się czyści i wkreca z powrotem
    Lalcia była serwisowana w ASO od zakupu, czyli 6 lat. Nie wiem czy kiedykolwiek był tam czyszczony (brak takiej usługi na fakturach, a wyszczególnione wszystko, łącznie z nowymi podkładkami i innymi pierdołkami).
    Wszyscy tutaj - jak piszecie - macie mniejsze/większe problemy z MA i powstał temat - rzeka. Ja nigdy nie miałem problemów z MA. Po przeczytaniu wpisów w tym temacie, uznałem, że wymienię filterek po 6 latach i...dobrze zrobiłem, bo stary był zasyfiony i czyszczenie mnie nie interesuje (bez januszowania) - półśrodki mnie nie interesują. Każdy robi co chce. Proszę nie pisać mi na temat moich wydatków, bo to moja decyzja za którą biorę odpowiedzialność.
    Aha! Jak coś pierdyknie w MA Tobie, to później wycie o kosztach. Jak to mówią: lepiej zapobiegać, niż leczyć. I lepiej, i taniej. 100 PLN, to nie majątek.
    Pozdrawiam serdecznie!

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Są tacy co filtr kabinowy za 15 PLN ,odkurzaczem a potem sprężonym powietrzem czyszczą.
    Więc wydanie 100 na filterek to już kosmos.

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nikomu jeszcze nie padł MA z powodu tego filtra. Przy wymianach oleju co 10kkm i stosowaniu plukanek można o tym filtrze w ogóle zapomnieć a jak ktoś nie dba należycie o silnik to wymiana filtra mu nie pomoże. Widzę że się nie rozumiemy- nie chodzi o żadne januszowanie,. Są rzeczy na których się nie oszczędza sprawa oczywista. Proponuję nie generalizowac bo "zbędny wydatek" a "przesadna oszczędność" to dwie różne sprawy. 130 PLN to nie majątek tym bardziej raz na kilka lat. Bardziej miałem na myśli tych którzy wolą częściej zaglądać do tego filterka, ja np lubię go co 15-20 kkm wyjąć i przejrzeć a robię w ciągu roku 40kkm więc sensu nie widzę by dwa razy do roku kupować nowy tym bardziej że ten akurat w przeciwieństwie do innych filtrów się po prostu nie zużywa a przy stosowaniu plukanek, dobrych olejów i sensownych interwałach to nawet się nie brudzi
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 16-10-2019 o 00:55

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Thumbs down

    ZnaFca. To po co wpis? Koniec tematu.
    PS. "Chłopie", to do swojego Przyjaciela.

    - - - Updated - - -

    Bywa Panie Kolego. Janusze zawsze będą. Pozdrawiam serdecznie.

  5. #65
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Odkopuję temat.
    Temat dotyczy Giulietty z silnikiem 1.4 170KM. Rocznik 2014.
    Generalnie auto nie ma żadnych problemów z przyspieszaniem, odpalaniem itd. ale jedyne co mnie denerwuje to silnik chodzi dosyć głośno.
    Chcę wyjąć moduł Multiair aby zobaczyć w jakim jest stanie. Jeżeli któraś z tulejek będzie poluzowana to na jaki klej Loctite ją wkręcić? Na alfaowner wyczytałem, że Loctite 648 i tam to zadziałało bardzo dobrze, ale na alfaholikach wycztałem że Loctite 243. Który klej będzie lepszy?

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Nikomu jeszcze nie padł MA z powodu tego filtra. Przy wymianach oleju co 10kkm i stosowaniu plukanek można o tym filtrze w ogóle zapomnieć a jak ktoś nie dba należycie o silnik to wymiana filtra mu nie pomoże. Widzę że się nie rozumiemy- nie chodzi o żadne januszowanie,. Są rzeczy na których się nie oszczędza sprawa oczywista. Proponuję nie generalizowac bo "zbędny wydatek" a "przesadna oszczędność" to dwie różne sprawy. 130 PLN to nie majątek tym bardziej raz na kilka lat. Bardziej miałem na myśli tych którzy wolą częściej zaglądać do tego filterka, ja np lubię go co 15-20 kkm wyjąć i przejrzeć a robię w ciągu roku 40kkm więc sensu nie widzę by dwa razy do roku kupować nowy tym bardziej że ten akurat w przeciwieństwie do innych filtrów się po prostu nie zużywa a przy stosowaniu plukanek, dobrych olejów i sensownych interwałach to nawet się nie brudzi
    Potwierdzam, ten filtr jest ciągle czysty i ma całą siateczkę. Przebieg ponad 100tys. Olej Milers 0w30 +płukanie przy każdej wymianie.

  7. #67
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja też odkopię temat. Chyba jedyny z takim stopniem zaawansowania technicznego Po zakupie profilaktycznie zabrałem się za multiair (mam wrażenie że za głośno chodzi). Jednak po wyjęciu modułu w silniku został mi jeden tłoczek popychacza. Po prostu wypadł z MA. Dlaczego? bo nie miał tego pierścionka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230902_005301164.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	47.1 KB
ID:	287892
    Teraz pytanie skąd go wziąć? Skąd wziąć nowe popychacze? Ponoć te moduły się regeneruje. W jaki sposób skoro nie da się do nich kupić części? To jakaś ściema z regeneracją? Co się stało z pierścieniem...? Poza tym większość tłoczków wyciągnąłem - łatwiej bądź trudniej. Ale dwa tak siedzą (tym pierścieniem) że ich nie wyciągnę. Cóż..... części kupić się nie da. Pozostaje wymyć, skręcić - jeździć i obserwować. Nie wiem tylko jak wsadzić i zablokować przed wypadnięciem ten jeden tłoczek.
    Ogólnie moduł jest dość czysty, zadbany. Tuleje siedzą solidnie (i nie mam zamiaru ich ruszać). Ze względu na przebieg (350kkm) to na pewno był moduł wymieniany ale kiedy to nie wiem.

  8. #68
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Pewnie składają z uszkodzonych.Pada jedna cewka a reszta klamotów sprawna.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #69
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    giulietta 1,4 tb 170KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś oddawał multiaira do regeneracji, jeśli tak to z jakim skutkiem,gdzie i czy taka regeneracja będzie na czas dłuższy ( parę lat) czy też raczej nie ma to większego sensu. Druga sprawa ,to czy przy kupnie używanego musi być ten sam nr co jest obecnie czy też są jakieś nr zamienne? W ASO rzucili mi cenę 8tys więc żarty jakieś. Proszę o pomoc i dziękuję z góry. Pozdrawiam

  10. #70
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nowych części MA nie było, nie ma i nie będzie. Co za tym idzie regeneracja opiera się na wymianie na inne używane elementy. Jednym słowem "ryzyk fizyk". Ja ten tłoczek kupiłem używany. Zamontowałem i jeżdżę dalej na swoim MA.

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir objawy
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 22-10-2021, 19:57
  2. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  3. [MiTo] Atywator Multiair
    Utworzone przez Edluk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory