Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: dwie wady fabryczne mito

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie dwie wady fabryczne mito

    Dawno tu nie zaglądałem (kilka lat) ale chciałem się z Wami podzielić małymi spostrzeżeniami. Mam Miciaka od 2009 r. 1,4 16V 78/95 KM zgazowaną i niezawodną od ponad 140 tys km :-). W międzyczasie był standardowy serwis i kilka jakichś drobiazgów.
    Ostatnio padł akumulator i przy próbie rozruchu wraz z klekotaniem przekaźników, które dostały za małe napięcie żeby się załączyć, wywalił się błąd ABS/ESP itd. W zasadzie to żadna nowość bo już tak bywało ale tym razem błąd pozostał. Diagnoza z komputera: uszkodzenie czujnika ABS lewy przód. Wymiana czujnika nieskuteczna i kolejne podejrzenie padnięta centralka ABS (co przestaje być zabawne ze względu na koszty). No ale postanowiłem trochę powęszyć i znalazłem to :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170128_160339.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	50.3 KB
ID:	220742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170128_160324.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	82.0 KB
ID:	220749
    Można powiedzieć że to wada montażowa bo przewód mimo że w peszlu przechodzi przez krawędź blachy nad nadkolem która z czasem powoduje jego przetarcie. U mnie akurat tak się złożyło że rozcięcie peszla było od strony blachy i nastąpiło to szybciej.
    Druga rzecz to:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170126_184446.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	81.3 KB
ID:	220743
    Na podszybiu od strony pasażera jest wlot do dmuchawy(taka rynna). Jako że osłona podszybia nakładana jest na szybę i nie ma szans żeby nie dostał się pomiędzy nie brud, woda z szyby pięknie spływa prosto do dmuchawy i nasącza wykładzinę/ izolację akustyczną z gąbki pomiędzy komorą silnika a kabiną co powoduje namakanie podłogi od strony pasażera. Rozwiązanie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170126_184624.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	220748
    (akurat u mnie mało eleganckie bo to plastik z rozciętej butelki po płynie ale nie miałem nic pod ręką ). Woda spływa po tym do dolnej części podszybia nie wpadając do dmuchawy.
    Poza tym dalej uważam że to super autko :-) choć kusi mnie kolejne (również ze stajni FCA).
    Ostatnio edytowane przez metan ; 28-01-2017 o 21:11

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Fiat stilo. Fiat Grande punto. Fiat punto
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam , widze ze posiada Pan dlugo samochod Alfe Mito i w zwiazku z tym mam pytania. Czy po zagazowaniu (lpg) system d.n.a tez dziala tzn jest wuczuwalna różnica? Czy odblokowywal Pan silnik 78 na 95KM ? Jesli tak to ile to kosztuje i czy w ogole jest roznica i ma to sens ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasmnvb Zobacz post
    Czy po zagazowaniu (lpg) system d.n.a tez dziala tzn jest wuczuwalna różnica?
    Dobra instalacja i nie ma różnicy czy PB czy LPG jest paliwem, w każdym samochodzie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Fiat stilo. Fiat Grande punto. Fiat punto
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dobta tzn ? Kazdy u ktorego sie zaklada twierdzi ze jest dobra:p a tak w pelni na powaznie to podpytuje o rozne rzeczy bo jestem na etapie intensywnego szukania Mito i docelowo do zagazowania. Czesc osob ktora sprzedaje Mito nie ma pojecia o tum samochodzie np mialem przypadek ze sprzedawca twierdzil ze D.N.A to jest do zmiany pracy zawieszenia. Nie wiedza tez ze sa silniki 1.4 16v 78 i 95KM. Itp wiec wole po forum sie dowiedziec od specjalistow od Alf )

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Jak chcesz gazowac to szukaj TB

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasmnvb Zobacz post
    Dobta tzn ? Kazdy u ktorego sie zaklada twierdzi ze jest dobra:p a tak w pelni na powaznie to podpytuje o rozne rzeczy bo jestem na etapie intensywnego szukania Mito i docelowo do zagazowania. Czesc osob ktora sprzedaje Mito nie ma pojecia o tum samochodzie np mialem przypadek ze sprzedawca twierdzil ze D.N.A to jest do zmiany pracy zawieszenia. Nie wiedza tez ze sa silniki 1.4 16v 78 i 95KM. Itp wiec wole po forum sie dowiedziec od specjalistow od Alf )
    Szukaj zagranica mito junior z fabryczna instalacja gazowa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Fiat stilo. Fiat Grande punto. Fiat punto
    Postów
    10

    Domyślnie

    //allegro.pl/alfa-romeo-mito-1-4-przebieg-48-tys-km-system-dna-i6740811208.html a to ogloszenie ?? podobno tylko tyl malowany reszta igla? ale czy sprzedawca ma pojecie co mówii hmm ciekawe Jest ktos z okolic Łodzi? Wiem ze to nie ten watek Ale z góry dziekuje za zainteresowanie tematem.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 TB 120
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Druga rzecz to:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170126_184446.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	81.3 KB
ID:	220743
    Na podszybiu od strony pasażera jest wlot do dmuchawy(taka rynna). Jako że osłona podszybia nakładana jest na szybę i nie ma szans żeby nie dostał się pomiędzy nie brud, woda z szyby pięknie spływa prosto do dmuchawy i nasącza wykładzinę/ izolację akustyczną z gąbki pomiędzy komorą silnika a kabiną co powoduje namakanie podłogi od strony pasażera.
    Jeśli masz na mysli ten okrągly otwór to technologicznie woda nim spływa poza samochod a nie do srodka. Minusem jest wyprowadzenie rurką spływu wprost nad alternator co nie jest zbyt zdrowe na niego, ale że do środka coś Ci leci na gabki to u mnie tego nie ma.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 MA 135 @150
    Postów
    28

    Domyślnie

    Proszę o informację, czy sam naprawiłeś pierwszą usterkę? Moje Mito ma prawdopodobnie tą sama przypadłość.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    o ile kojarzę są specjalne pozmianowe gumowe przelotki które nakierowują spłytw wody z podszybia na ścianę grodziową za alternator. chyba były do punto EVO
    W normalnych warunkach nie ma szans aby woda wlała się do kabiny przez kanał wentylacyjny - no chyba że zatkane są właśnie te gumowe otwory odpływowe.

Podobne wątki

  1. Multiecuscan-wady i zalety.
    Utworzone przez Piotriix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 740
    Ostatni post / autor: 13-03-2024, 15:33
  2. [156] wady alfy 156 po fl
    Utworzone przez Doman w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 08:18
  3. Wady i zalety AR 166 2.0 TS
    Utworzone przez apacz84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 18:52
  4. 145/146 TD wady i zalety
    Utworzone przez mick w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory