Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Rozrząd QV

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie Rozrząd QV

    Czy ktoś zmieniał ostatnio rozrząd w QV przed liftem? Ile kosztowały materiały?
    Sprawdzałem i rozrzut kosztów jest ogromny: 540 brutto SKT, 1 100 brutto oryginał u dealera. Oczywiście za komplety z pompą wody.

    Wybrałem to drugie dla spokoju (i gwarancji), ale raczej odbiega to od stwierdzenia "oryginały śmiesznie tanie", które przeczytałem gdzieś tu na forum.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak nie kupowałeś u polecanego sprzedawcy tylko sam bezpośrednio u dealera to się nie dziw, że nie masz dobrej ceny.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    Czy ktoś zmieniał ostatnio rozrząd w QV przed liftem? Ile kosztowały materiały?
    Sprawdzałem i rozrzut kosztów jest ogromny: 540 brutto SKT, 1 100 brutto oryginał u dealera. Oczywiście za komplety z pompą wody.

    Wybrałem to drugie dla spokoju (i gwarancji), ale raczej odbiega to od stwierdzenia "oryginały śmiesznie tanie", które przeczytałem gdzieś tu na forum.
    Wg. mnie 1100zł to nie tak drogo jak na ASO. Np. w VW jak robiłem rozrząd w 2.0 tfsi to zapłaciłem 1900 za same części i ponad 2500 z robocizną...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    ale raczej odbiega to od stwierdzenia "oryginały śmiesznie tanie", które przeczytałem gdzieś tu na forum.
    czy to stwierdzenie odnosiło się do wersji QV ? bo regułą jest, że do najmocniejszych wersji silnikowych ceny części eksploatacyjnych są znacznie wyższe niż do wersji podstawowych.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Wymieniałem w ASO u Bołtowicza w Warszawie w zeszłym roku. Za wszystko zapłaciłem koło 1000 zł. ASO u Bołtowicza jest jednym z niewielu wyjątków, gdzie jest dobra obsługa i dają zniżki, a co najważniejsze samochód po wizycie u nich jest bardziej sprawny niż przed.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Pytanie czy na oryginalnych częściach? Na zamiennikach też by mi wyszło ok. 1 000. Ganinex przestał używać zamienniki bo podobno rolki padały.
    Dla potomności - rozrząd na oryginałach z robocizną i rabatem ca 1 500 brutto. Pasek osprzętu z rolkami po rabacie ca 500.

    W kilku Passatach rozrząd z robocizną wychodził mnie zwykle nie więcej niż 1 200 zł brutto (silniki 1.8, 1.8T, 2.0)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    czy to stwierdzenie odnosiło się do wersji QV ? bo regułą jest, że do najmocniejszych wersji silnikowych ceny części eksploatacyjnych są znacznie wyższe niż do wersji podstawowych.
    Stwierdzenie dotyczyło MA, ale kontekst był odniesiony do porównania cen: oryginały - zamienniki i braku sensu kupowania zamienników.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jak nie kupowałeś u polecanego sprzedawcy tylko sam bezpośrednio u dealera to się nie dziw, że nie masz dobrej ceny.
    Akurat u tego dealera mam bardzo dobre ceny dzięki bezpośredniemu kontaktowi przez FCA.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    W listopadzie 2015 wymieniałem w swojej QV wymieniałem rozrząd + pompa SKF (350pln) w ASO (300zł).

    SKF stosowałem w poprzednich autkach i wiem, że do dzisiaj z tym jeżdżą.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Zbliża mi się (135kkm) wymiana rozrządu. W ASO powiedzieli, że przy wymianie należy też wymienić koła wariatora (oczywiście każde warte górę pieniędzy). Brak ich wymiany ma skutkować wywalaniem błędów itp. Podobno przerabiali temat w policyjnych 159 TBi i nie dadzą gwarancji, że wszystko będzie w porządku jak ich nie wymienię. Co ciekawe przy pierwszej wymianie rozrządu (przy 70kkm) nic o tym nie wspominali. Z silnikiem nic się nie dzieje, pracuje równo bez niepokojących dźwięków. I teraz najważniejsze, czy ASO mówi prawdę czy chce trochę zarobić?
    Ostatnio edytowane przez Doblo ; 20-05-2019 o 11:43
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Wymieniałem ostatnio u siebie w qv rozrząd na komplet skf, oczywiście nie aso ale u kolegi mechanika. Wszystko ok, żadnych błędów. To tylko moja opinia ale porównując policyjne alfy, które lekko nie mają to dla mnie słaby punkt zaczepienia... Jak wszystko u Ciebie ok, objawów dźwiękowych czy innych w pracy silnika nie zauważasz to na wyrost nie ma co się pchać w niemałe koszta, ale wiadomo, każdy robi jak uważa

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    czy to stwierdzenie odnosiło się do wersji QV ? bo regułą jest, że do najmocniejszych wersji silnikowych ceny części eksploatacyjnych są znacznie wyższe niż do wersji podstawowych.
    Ale to jest przecież 1,75 TBi z inną turbiną, softem i kilkoma rzeczami, które nie robią różnicy w rozrządzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Zbliża mi się (135kkm) wymiana rozrządu. W ASO powiedzieli, że przy wymianie należy też wymienić koła wariatora (oczywiście każde warte górę pieniędzy). Brak ich wymiany ma skutkować wywalaniem błędów itp. Podobno przerabiali temat w policyjnych 159 TBi i nie dadzą gwarancji, że wszystko będzie w porządku jak ich nie wymienię. Co ciekawe przy pierwszej wymianie rozrządu (przy 70kkm) nic o tym nie wspominali. Z silnikiem nic się nie dzieje, pracuje równo bez niepokojących dźwięków. I teraz najważniejsze, czy ASO mówi prawdę czy chce trochę zarobić?
    Bzdura...

    Miałem do czynienia z wieloma TBI 1,75 i tylko w jednej faktycznie były zużyte wariatory (prawdopodobnie przez zmiany oleju co 30000, wedle zaleceń dealera).

    To zwykły bełkot ASO odnośnie tej przypadłości. Teoretycznie nie zaszkodzi a im daje zarobek

    - - - Updated - - -

    Przestańcie z tym mitem oryginałów tylko w ASO... Ja wiele razy porównywałem to, co jest w ich opakowaniach z zestawami ze sklepów.
    Często dwa niby te same zestawy z ASO zawierają części innych firm. Ważne, żeby kupić sprawdzone zestawy od producentów, którzy nie dają plamy w tej kwestii. Do mojej TBi udało mi się kiedyś kupić 2 zestawy z pompą podczas wyprzedaż z ASO (bodajże w Świdnicy) za 350 zł.
    Chyba nawet mam jeszcze jeden w domu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 20-05-2019 o 13:37

Podobne wątki

  1. Rozrząd w v6 2.5
    Utworzone przez Emil.M w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 21:14
  2. [156] 2.0TS rozrząd
    Utworzone przez Krzysiek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 12:05
  3. [146] Rozrząd 146
    Utworzone przez tero889 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:20
  4. [155] Rozrząd 2.5 V6 12v
    Utworzone przez tomi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 14-01-2011, 17:54
  5. Rozrząd 2.4 jtd 150 KM
    Utworzone przez slipknot w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory