Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Miał kupić starszego Grand Cherokee z silnikiem 4,7 i horrendalnymi kosztami utrzymania, a płacze na forum na awarię MA za 3,5k.
    Debil to sam przyznałeś, ale ja dodam jeszcze mitoman.



    Gówno sprzedajesz to nikt nie chce kupić. Proste.
    no dokladnie, gowno bezwypadkowe kupione w Polskim salonie, przeglądy co rok z przebiegiem 60 tys

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Tylu jeżdzi i nic się nie dzieje.
    Wy chyba mieliście pecha .

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Albo jak miał mój znajomy z nissanem - jak serwisiwał w ASO to ciágle coś tam się psuło zamienił ASO na zwykłego mechanika i nissan zrobił się bezawaryjny .

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 14 170 KM-2011r.
    Postów
    20

    Domyślnie

    Koszty może i większe- ale przynajmniej jeździ a nie stoi - a dla mnie jest debilem ten co się zachwyca szajsem który jest awaryjny - bo nie ma tu użytkowników zadowolonych ze swoich samochodów- bo gdyby tak było to by nie był by zalogowany na tym forum dla pseudomechanikow i naprawiaczy ze smartfonami.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    Koszty może i większe- ale przynajmniej jeździ a nie stoi - a dla mnie jest debilem ten co się zachwyca szajsem który jest awaryjny - bo nie ma tu użytkowników zadowolonych ze swoich samochodów- bo gdyby tak było to by nie był by zalogowany na tym forum dla pseudomechanikow i naprawiaczy ze smartfonami.
    Na każdym forum jest tak samo, bez względu na markę i przewijają się różne problemy z autami, od drobnych awarii i typowych usterek po totalne masakry i auta ar nie są tu wyjątkowe

    Zanim kupiłem Alfe to przez kilka tygodni czytałem fora, opinie wpisałem sobie typowe usterki tego modelu, sprawdziłem realne koszty napraw i serwisu utratę wartości, koszty ubezpieczenia OC i AC podatku drogowego (mieszkam w nl) .
    Obejrzałem kilkanaście aut w różnych opcjach wyposażenia i z różnymi silnikami zrobiłem jazdę próbną po mieście po autostradzie i na drogach lokalnych. Siedziałem w aucie z godzinę otwierając co się da przestawiając siedzenia, szyberdach, kontrolowałem klimatyzację jak działa i czy nie śmierdzi. Silnik, wydech układ hamulcowy podwozie nadwozie jechałem tym autem ja i moja żona gość w serwisie nie mógł się na dziwić ile to trwało, jednocześnie informując mnie że jak chce to mam cały dzień na kontrolę auta.
    Udało mi się zejść z ceny o kilka stów euro, za część tej kwoty wykupiłem gwarancję ba 6 miesiecy na auto, wymieniono mi w tej kwocie rozrząd i akumulator bo stary był słaby.

    I wiesz co po tych wszystkich kontrolach i cudowaniu po 3 miesiącach rozszczelnił się skraplacz klimatyzacji ... a że jest integralną częścią chłodnicy klimy to trzeba było wymienić całość i nabić klimatyzację koszt 320 czy 350 € zapłacił serwis gdzie kupowałem auto w ramach gwarancji choć przyznam że załatwienie tego i dogadanie się z nimi trwało trzy dni.

    Jaki z tego morał, że jak masz pecha to nic nie pomoże, ale trzeba mieć świadomość pewnych rzeczy i tego jakie niesie to za sobą konsekwencje.

    Klniesz na Ma trzeba było kupić 1.4tjet nie było by problemu z blokiem Ma.
    Ostatnio edytowane przez italiano_83 ; 06-03-2017 o 07:56

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    Koszty może i większe- ale przynajmniej jeździ a nie stoi - a dla mnie jest debilem ten co się zachwyca szajsem który jest awaryjny - bo nie ma tu użytkowników zadowolonych ze swoich samochodów- bo gdyby tak było to by nie był by zalogowany na tym forum dla pseudomechanikow i naprawiaczy ze smartfonami.
    dlaczego obrażasz userów i rzucasz inwektywami?- kupując samochód czyta sie o jego bolączkach wadach i zaletach - każdy samochód to koszt jeden większy drugi mniejszy - ja kupując Alfę kupiłem z silnikiem T -JET chcąc zminimalizować jakiekolwiek usterki. Wcześniej miałem rożnie samochody w tym nowego VW cc kupionego w 2014 r, w salonie za 175 tyś pln - wytrzymałem z tym złomem pół roku i 3,5 tkm siadła navi wyły opony rozwarstwiła się szyba potem zaczął brać olej i szarpać DSG- na szczęście udało mi się zwrócić ten bubel. Sądząc po larum jaki podniosłeś pewnie byś samobója sobie strzelił. Ogarnij się i tyle. kupiłeś auto używane- trzeba było iść po nowe byłaby gwara.
    A jak liczysz na bezawaryjność Jeepa to jesteś śmieszny no chyba że koledzy pod remizą się śmieją że kupiłeś mało prestiżowy bolid i chyba to jest powodem wieszania psów.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ja jestem na forum i jestem zadowolony ze swojej 1.4 MA. Kupił bym ją drugi raz. Poza drobnostkami zrobionymi na gwarancji (zamek klapy bagażnika, czujnik przy akumulatorze) nic się nie dzieje. Jeśli ktoś myśli, że w samochodach innych marek jest inaczej to jest w grubym błędzie. Dla przykładu: Ford Focus 2.0 disel, automat dwusprzęgłowy padł po 80 tys km/5 latach. Samochód od nowości w jednych rękach, zadbany. Drugi focus 1.6 TB, przy 120 tys km wydmuchało uszczelkę pod głowicą, silnik do kapitalnego remontu, podobnie, od nowości w jednych rękach, regularnie serwisowany.
    Jak się poczyta inne fora większość narzeka, Ci, którzy są zadowoleni nie wchodzą zbyt często na forum.
    Pozdrawiam wszystkich, tych zadowolonych i tych nie.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Trzeba było kupic diesla a nie psioczyc na MA. Zarówno 1.6 jak i 2.0 specjalnych bolączek nie mają. Poza tym co to jest 3.5k na wymianę modułu przy innych korzyściach z tego silnika? Toi tak jest jedna z najmniej awaryjnych tubro benzyn na rynku. m

  9. #19
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    Koszty może i większe- ale przynajmniej jeździ a nie stoi - a dla mnie jest debilem ten co się zachwyca szajsem który jest awaryjny - bo nie ma tu użytkowników zadowolonych ze swoich samochodów- bo gdyby tak było to by nie był by zalogowany na tym forum dla pseudomechanikow i naprawiaczy ze smartfonami.
    To co ja mam powiedzieć. Powinienem tutaj przekląć ten samochód i markę. A tak co najwyżej mogę przekląć FCA jak nie pójdą po rozum do głowy.
    Paradoksalnie, mimo wszystko podoba mi się ten samochód (a właściwie zastępcze, którymi jeździłem przez połowę czasu).

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    Debil ze mnie i tyle.
    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    dla mnie jest debilem ten co się zachwyca szajsem który jest awaryjny - bo nie ma tu użytkowników zadowolonych ze swoich samochodów
    Dobry jest

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  2. [159] Check Engine, świece i trudny start przy -15C
    Utworzone przez epidos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 17:23
  3. [Giulietta] Kontrolka Engine Check, brak mocy, system dna oraz tempomat nie dziala
    Utworzone przez qv2015 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 13:49
  4. [MiTo] Mała przeróbka (start/stop engine)
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 23:58
  5. [145] Start Stop Engine
    Utworzone przez karsto1982 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 04:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory