Strona 14 z 28 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 277

Temat: Uconnect 6.5 aktualizacja

  1. #131
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Chodzi o odczytanie tych informacji?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #132
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Mam Giuliettę 2014 z Uconnect 5'' (bez live i navi) i w związku z tym dwa pytania:
    1. Można to aktualizować celem lepszego działania, może większej funkcjonalności? Jeśli tak to w jaki sposób
    2. Czy da się zamienić to na Uconnect 6,5" z Live i navi? (Post #71 mówi, że niby tak, ale na samym końcu niejako zaprzecza że to będzie działało:
    Punkt 2 o zamianie 5" na 6,5" mówi że się da na jego przykładzie, a na końcu coś takiego:
    Interesowałem się też możliwością zakupu i uruchomienia usług LIVE dla pojazdu, który nie był wyposażony w nie fabrycznie ale zdaje się, że jest to niemożliwe. W ubiegłym roku pojawiła się podobna usługa Mopar Connect ale w moim ASO też rozkładali ręce i twierdzili, że nie uda się jej uruchomić w modelu 2014...
    )
    Co potrzeba do tego by przede wszystkim Alfa Performance działało, appki czy navi również byłoby miło. Wystarczy kupić z drugiej ręki tego uconnecta i podmienić?
    Będę wdzięczny za pomoc.

  3. #133
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Słuszne spostrzeżenie. Należałoby poprosić [MENTION=81370]Karelin[/MENTION] o doprecyzowanie bo pkt 2. i ostatni akapit w jego poście #71 wykluczają się. Wg mojej wiedzy usługi live są przypisane do nr VIN i samo radio z funkcją live nie dostarcza tych usług. Mopar Connect jest dedykowane do Giulii i Stelvio.

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    Słuszne spostrzeżenie. Należałoby poprosić [MENTION=81370]Karelin[/MENTION] o doprecyzowanie bo pkt 2. i ostatni akapit w jego poście #71 wykluczają się. Wg mojej wiedzy usługi live są przypisane do nr VIN i samo radio z funkcją live nie dostarcza tych usług. Mopar Connect jest dedykowane do Giulii i Stelvio.
    Już wyjaśniam. W ostatnim akapicie mojego postu #71 chodziło mi o możliwość aktywacji lub zakupu w autoryzowanym serwisie usług LIVE dla pojazdu, który nie był w nie wyposażony fabrycznie. Wyobrażałem to sobie tak, że zgłaszam chęć korzystania z usług LIVE, dostaję jakąś propozycję opłaty aktywacyjnej lub abonamentowej a następnie do VIN mojego pojazdu zostaną przypisane usługi LIVE i mogę z nich legalnie korzystać. Niestety poprzez oficjalny serwis FCA jest to niemożliwe, gdyż ich procedury tego nie przewidują. W aso jest tylko procedura zapisania VIN pojazdu w radioodbiorniku w przypadku wymiany uszkodzonego odbiornika. Fabrycznie nowe radio uConnect 6.5" z przyciskiem APPS nie ma w sobie zapisanego numeru VIN. Jeśli uda się komuś znaleźć taki odbiornik np. gdzieś na wyprzedaży w aso to należy pamiętać, że na pewno nie uruchomi się usług LIVE w pojeździe, który ich nie posiadał. W przypadku zakupu używanego egzemplarza zadziała to tak jak opisałem w moim poście #71.

    Natomiast usługa Mopar Connect (albo Alfa Connect) na pewno była dostępna w Giuliettach MY2019, nie pamiętam już czy jako opcja fabryczna czy tylko akcesorium dodatkowe montowane w aso. Są w sprzedaży zestawy (PN 71808688) umożliwiające jej uruchomienie i wydaje mi się, że na liście kompatybilnych pojazdów były też modele z LIVE z 2016 r. Wymaga to montażu w pojeździe dodatkowego urządzenia i opłacania abonamentu. W aso uzyskałem informację, że nie da się tego uruchomić w modelu z 2014 i nie drążyłem więcej tego tematu. Chociaż kto wie, może by jednak udało się podłączyć i aktywować Alfa Connect w starszych modelach?
    Ostatnio edytowane przez Karelin ; 08-04-2021 o 08:45

  5. #135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Co sądzicie o tym?
    https://www.ebay.de/itm/193701337899...EAAOSwOYFahiw6

    Czy myślicie, że dałoby się podmienić Uconnect 5.0 bez live na coś takiego, by wszystko fajnie działało?

  6. #136
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cześć, nieco złożony temat. W opisie aukcji zaznaczone, że tylko w miejsce Uconnect 6.5", raczej nie będzie działał w miejsce Uconnect 5".
    Zauważ, że kupujesz tylko interfejs

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Retrofit.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	46.8 KB
ID:	278303

    Rozpoznawałem temat, radio jest doposażone w "interfejs" np. taki: https://www.car-tronic.pl/interfejs-...nnect-65-p7872
    Widziałem też wersje dla Uconnect 5".
    Zasada działania w dużym skrócie jest taka, że masz do wyboru dwa wykluczające się tryby:
    1. Oryginalne tryby stacji Uconnect 6.5
    2. Tryby "interfejsu" zgodne z opisem na aukcji realizowane przez Android Auto/Apple CarPlay z telefonu.

    Teoretycznie można się między nimi płynnie przełączać.
    Nie uruchomisz w ten sposób usług Uconnect Live przypisanych do samochodu, czyli Alfa performance, Efficient Drive, my:Car.

    Cenne byłyby spostrzeżenia kogoś z forumowiczów kto zainstalował i korzysta z tego urządzenia.
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 12-05-2021 o 20:19

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    (...)
    Cenne byłyby spostrzeżenia kogoś z forumowiczów kto zainstalował i korzysta z tego urządzenia.
    Z nieco innej beczki - czy jest możliwość, żeby sprawdzić czy Uconnect w moim aucie jest fabrycznym z jakim auto wyjechało z salonu? Dzisiaj przy okazji innego problemu byłem w ASO i dostałem informację, że jest możliwe że moje radio może nie być oryginalnie od tego samochodu bo jakby nie jest sparowane z numerem VIN. Czy jest to możliwe i jak to sprawdzić by mieć 100% pewności? W ASO mi powiedzieli że nie ma pewności i nie potrafią.

  8. #138
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    W Eperze po nr VIN sprawdzisz jaki model radia był na wyposażeniu. Jeżeli nie da się odczytać nr VIN z radia, to może to świadczyć o jego wymianie. W dokumentacji samochodu udostępnianej nabywcy nie ma nr fabrycznego radia. Jeżeli w ASO nie mają takiej wiedzy to nie wiem gdzie to zweryfikować.

    Update:
    Przypomniło mi się. W paszporcie radia jest kod i nr seryjny.
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 13-05-2021 o 17:10

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    W Eperze po nr VIN sprawdzisz jaki model radia był na wyposażeniu. Jeżeli nie da się odczytać nr VIN z radia, to może to świadczyć o jego wymianie. W dokumentacji samochodu udostępnianej nabywcy nie ma nr fabrycznego radia. Jeżeli w ASO nie mają takiej wiedzy to nie wiem gdzie to zweryfikować.

    Update:
    Przypomniło mi się. W paszporcie radia jest kod i nr seryjny.
    Sprawdziłbym cokolwiek, gdyby EPER nie komunikował "VIN not found". Jakiś pomysł?

  10. #140
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Sprawdziłbym cokolwiek, gdyby EPER nie komunikował "VIN not found". Jakiś pomysł?
    To szerszy problem. Nie jest dostępny lub nie umiem znaleźć działającej wersji EPER dla modeli od 2016 r.
    Jeżeli ktoś wie jak uzyskać dostęp do aktualnego to będę wdzięczny i myślę, że nie tylko ja.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. [Giulietta] Uconnect radio i nawigacja
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 11:05
  3. [Giulietta] Podmiana Uconnect 5 na Uconnect 5 z DAB
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 20:01
  4. [Giulietta] Problem z Mp3 w radiu uconnect
    Utworzone przez wojulmek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:17
  5. [Giulietta] Uconnect
    Utworzone przez TILT w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory