Strona 7 z 28 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 277

Temat: Uconnect 6.5 aktualizacja

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Radio oryginał Uconnect 6.5 z 2014 roku soft 18.01.41.
    Pozdrawiam
    Dla tej wersji softu nie ma jeszcze możliwości samodzielnego aktualizowania map. Skrypty, z których korzystałem działają dla wersji 17.07.55. Nie wiem czy zadziałają w Twoim radiu, a nie mam jak tego przetestować.
    Jeżeli aktualizację softu robiłeś samodzielnie to możesz spróbować przywrócić poprzednią wersję. Ale to bardzo dokładnie sprawdź czy taka operacja jest możliwa bez ryzyka uszkodzenia radia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Hornet15re Zobacz post
    Ale radio pewnie ma przycisk APPS ,a nie przycisk MORE ?
    Radio z przyciskiem More, zainstalowane w miejsce Uconnect 5" z usługą UconnectLive (usługa jest przypisana do samochodu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200822_180321.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	272194

    Serwisy live też udało się uruchomić, choć jeszcze nie do końca stabilnie. Prace trwają.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_182858.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	272198 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200824_183201.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	78.9 KB
ID:	272199
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 24-08-2020 o 18:11

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar NikoBarteq
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulietta Sportiva Bianco Lunare
    Postów
    443

    Domyślnie

    dobra aktualizacja do 17.05.55 na pokładzie co trzeba zrobić żeby wyświelić alfa performance
    po wciśnięciu MORE ukazuje się taki oto ekran
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200824_210834.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	30.9 KB
ID:	272206

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał NikoBarteq Zobacz post
    dobra aktualizacja do 17.05.55 na pokładzie co trzeba zrobić żeby wyświelić alfa performance
    po wciśnięciu MORE ukazuje się taki oto ekran
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200824_210834.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	30.9 KB
ID:	272206
    Podłączam się do pytania. Soft 17.05, radio UCONNECT 6.5 z przyciskiem MORE (czyli nie LIVE) - jak wgrać soft Performance? [emoji846]

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar NikoBarteq
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulietta Sportiva Bianco Lunare
    Postów
    443

    Domyślnie

    Jeśli jest przycisk apps tzn że był do auta live przypisany??
    Kolega mi odpisał że ma doświadczalny skrypt więc napewno sie do Ciebie odezwie

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cześć,

    Jestem autorem modyfikacji, które na radiu Krapio pozwoliło nam uruchomić aplikacje z pakietu Uconnect: Alfa Performance oraz część usług Life jak TuneIn (co widać na ostatnich fotkach od Krapio) i, co bardzo istotne, informacje o ruchu TomTom, dzięki czemu nawigacja ostrzega o korkach/remontach dróg. Niestety na chwilę obecną Efficient drive i my:Alfa stawiają skuteczny opór.
    Chcę podzielić się skryptem i instrukcją instalacji, jednak wcześniej chciałbym przetestować to w bardziej kontrolowanych warunkach, żeby upewnić się, że działa bez zarzutu. Do tego potrzeba Śmiałka* z radiem 6.5" z napisem "MORE" na ostatnim przycisku pod radiem i softem 17.07.55 (lub starszym- wtedy trzeba by wykonać aktualizację). Niestety radio Krapio jest już zmodyfikowane i puszczenie tego skryptu nie da mi wystarczająco precyzyjnej odpowiedzi na pytanie czy zadziała na czystym radiu.

    Cała modyfikacja w radiu polega na dograniu kilku plików z obrazu aktualizacyjnego prosto od Alfy, do zmodyfikowania jest tylko jeden plik z sumami kontrolnymi aplikacji, polega to na dopisaniu sum kontrolnych dogrywanych plików. Nic na radiu nie zostaje skasowane, wszystkie dodawane pliki pochodzą od Alfy (tak na prawdę Harmann), nie były modyfikowane przeze mnie.

    Zapraszam do kontaktu na priv, jeżeli jesteś z okolic Śląska możemy zrobić to "na żywo".

    *Śmiałka bo zawsze jest ryzyko, że pójdzie coś nie tak, bo np. radio już było modyfikowane przez poprzedniego właściciela albo jest w innej rewizji, na inny rynek. Operację wykonałem raz, więc jest to zbyt mała próbka by powiedzieć że operacja jest w pełni bezpieczna- tak na prawdę każda tego typu ingerencja (jak wgrywanie "wolnych" map) niesie za sobą ryzyko. Ryzyko tej modyfikacji oceniam na niskie, jednak niezerowe.

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Kurde jakbym mieszkał bliżej to sam bym się zgłosił na ochotnika,bo działającą alfa performance kusi bardzo

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    Z kolegą Hornet15re wykonaliśmy próbę, jednak niestety nie przyniosła zamierzonego efektu. Wydaje się, że samo uruchomienie aplikacji Uconnect wymaga auta fabrycznie wyposażonego w tę opcję.

    Zatem podsumowując: Udało się uruchomić aplikację Uconnect z częścią funkcjonalności Live na radiu 6.5” z przyciskiem MORE zainstalowanym w Julce fabrycznie wyposażonej w 5” radio z Uconnect Live (przycisk APPS). Radio 6.5” z demontażu z auta, nieposiadającego Uconnect, egzemplarz z 2015r. Zdjęcia i opis przygody powyżej by krapio.
    W aucie z fabrycznym radiem 6.5” MORE nie udało się w ogóle uruchomić Uconnecta.

    Będziemy walczyć dalej. Skryptów/instrukcji póki co nie publikuję ze względu na bardzo niszowe zastosowanie, jeśli ktoś będzie w podobnej sytuacji (wymiana radia na navi ze starszej Alfy) co my to chętnie pomogę przez priv.
    Ostatnio edytowane przez gallus37 ; 28-08-2020 o 21:53

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar NikoBarteq
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulietta Sportiva Bianco Lunare
    Postów
    443

    Domyślnie

    Wielka szkoda, taka apka jak alfa performance powinna być w serii dla mnie to nieporozumienie że dostępna tylko z live
    Pozdrawiam i 3mam kciuki

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    No dobra, to mam takie pytanie. W zasadzie interesuje mnie tylko aktualizacja map. Mam Uconnect 6.5 Live, czyli jest przycisk APPS.
    Czy po 'lewej" aktualizacji pozostaną takie funkcje jak Alfa Performance, TomTom i inne ? Będą działać prawidłowo ? Lewa aktualizacja to oczywiście ta zrobiona poza ASO.

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    No dobra, to mam takie pytanie. W zasadzie interesuje mnie tylko aktualizacja map. Mam Uconnect 6.5 Live, czyli jest przycisk APPS.
    Czy po 'lewej" aktualizacji pozostaną takie funkcje jak Alfa Performance, TomTom i inne ? Będą działać prawidłowo ? Lewa aktualizacja to oczywiście ta zrobiona poza ASO.
    Jeżeli zrobisz to na wersji softu 17.07.55 nie powinno być problemów. Postępując zgodnie z instrukcją:

    uConnect Modification Instructions.pdf,

    podmienisz tylko mapy.

    Dla bezpieczeństwa nie zaniechaj wykonać backupu posiadanych map. Ważna uwaga, opisana metoda jest zoptymalizowana dla wersji softu 17.07.55.
    Nowsze wersje nie przyjmują dołączonych customizowanych map. Dla starszych wersji softu zalecana jest aktualizacja do ww.

    Reasumując, jak zauważył [MENTION=64283]gallus37[/MENTION] każda ingerencja w oryginalne oprogramowanie niesie ze sobą ryzyko utraty danych a w najgorszym przypadku również nieodwracalne uszkodzenie sprzętu.
    Każdy podejmujący próbę samodzielnej aktualizacji akceptuje opisane ryzyko.
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 01-09-2020 o 20:08

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. [Giulietta] Uconnect radio i nawigacja
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 11:05
  3. [Giulietta] Podmiana Uconnect 5 na Uconnect 5 z DAB
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 20:01
  4. [Giulietta] Problem z Mp3 w radiu uconnect
    Utworzone przez wojulmek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:17
  5. [Giulietta] Uconnect
    Utworzone przez TILT w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory