Strona 8 z 28 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 277

Temat: Uconnect 6.5 aktualizacja

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał gallus37 Zobacz post
    Zatem podsumowując: Udało się uruchomić aplikację Uconnect z częścią funkcjonalności Live na radiu 6.5” z przyciskiem MORE zainstalowanym w Julce fabrycznie wyposażonej w 5” radio z Uconnect Live (przycisk APPS). Radio 6.5” z demontażu z auta, nieposiadającego Uconnect, egzemplarz z 2015r. Zdjęcia i opis przygody powyżej by krapio.
    W aucie z fabrycznym radiem 6.5” MORE nie udało się w ogóle uruchomić Uconnecta.
    W ubiegłym roku dosyć intensywnie zgłębiłem temat wymiany Uconnect 5" na 6.5" i podzielę się swoimi doświadczeniami. W moim aucie fabrycznie było zainstalowane radio 5" bez usług Live (model 2014). Bez żadnego problemu wymieniłem je na wersję 6.5" (z przyciskiem MORE) z tego samego roku. A ponieważ trafił w moje ręce również egzemplarz Uconnect 6.5" (z przyciskiem APPS) z 2017 roku postanowiłem go zamontować. Udało się go uruchomić, działa aplikacja Alfa Performance (z małym wyjątkiem), działają też usługi Live! Zaktualizowałem też mapy w nawigacji.

    Generalnie zmieniając 5" na 6.5" możemy mieć do czynienia z czterema sytuacjami:

    1. Uconnect 5" bez Live zmieniamy na 6.5" z przyciskiem MORE - nie będzie usług Live i Alfa Performance

    2. Uconnect 5" bez Live zmieniamy na 6.5" Live z przyciskiem APPS (mój przypadek) - działają usługi Live, działa Alfa Performance. Dzieje się tak dlatego, że w odbiorniku zapisany jest numer VIN pojazdu, który posiadał fabrycznie usługi LIVE. Dopóki go nie zmienimy będziemy mogli korzystać z wszystkich usług. W moim przypadku nie działa chyba tylko wskaźnik położenia pedału hamulca. Podejrzewam, że może wynikać to z różnicy między body computerem w modelu 2014 i 2016 albo z faktu, że radio pochodzi z pojazdu z inną wersją silnikową. Jest też problem z zegarem, który potrafi się spóźnić kilka minut w ciągu dnia. Nie jestem teraz pewien czy nie wystąpiło to po aktualizacji firmware do 17.07.55 czy przyczyna jest inna (np. niezgodność VIN pojazdu i tego zapisanego w urządzeniu). Podobno rozwiązuje to firmware w wersji 18 ale nie chcę go na razie instalować ze względu na utratę możliwości samodzielnej aktualizacji map.

    3. Uconnect 5" Live zmieniamy na 6.5" z przyciskiem MORE (przypadek krapio opisany w tym wątku) - jak widać udało się uruchomić część usług przypisanych do pojazdu. Niewykluczone, że nie uda się jednak uruchomić ich w pełni stabilnie ze względu na fizyczne różnice pomiędzy odbiornikami z przyciskiem MORE i APPS.

    4. Uconnect 5" Live zmieniamy na 6.5" Live z przyciskiem APPS - w tym przypadku wszystko powinno działać. Można spróbować pokusić się nawet o zaprogramowanie VIN pojazdu w odbiorniku aby były zgodne.

    Jest jeszcze możliwa sytuacja wymiany fabrycznego Uconnecta 6.5" na wersję 6.5" LIVE - mają tu zastosowanie uwagi opisane powyżej w punkcie 2.

    Jak już wspomniano w tym wątku, usługi Live są przypisane do numeru VIN pojazdu. W Uconnect 6.5" Live (z przyciskiem APPS) VIN pojazdu dodatkowo jest zapisany w samym urządzeniu (jest widoczny w nazwie urządzenia przy połączeniu Bluetooth). W wersji bez Live (z przyciskiem MORE) VIN pojazdu nie jest zapisany w urządzeniu dlatego próba jego zapisania opisana przez krapio zakończyła się niepowodzeniem. Same urządzenia 6.5" wydają się być identyczne dla wersji z przyciskiem MORE i wersji z APPS ale tak nie jest. Znalazłem gdzieś na włoskim forum porównanie obu urządzeń i różniły się jakimś wewnętrznym elementem. Niewykluczone, że był to właśnie moduł umożliwiający zapisanie numeru VIN w urządzeniu i odpowiedzialny za działanie niektórych usług.

    Chciałbym wspomnieć też o dosyć istotnej rzeczy jeśli chodzi o usługi Live. Otóż aby z nich móc w pełni skorzystać należy utworzyć konto w serwisie Uconnect LIVE i połączyć ze swoim urządzeniem. Jeśli kupujemy używane auto poprzedni właściciel powinien usunąć pojazd ze swojego konta w serwisie Uconnect. Jeśli tego nie zrobi można się zwrócić do FCA, które na podstawie dokumentów własności pojazdu wykona taką operację. Problem się pojawia kiedy kupujemy używany odbiornik np. ze stacji demontażu. Jeśli trafimy egzemplarz, który użytkownik wyrejestrował ze swojego konta - mamy szczęście. Jeśli natomiast urządzenie nie zostało wcześniej odłączone od konta poprzedniego właściciela i nie można się z nim skontaktować - mamy problem. Usługi LIVE będą działały w ograniczonym zakresie - np. można wyświetlić wszystkie parametry Alfa Performance, ale brak jest możliwości ich rejestracji itp. Wydaje mi się jednak, że gdy zamontujemy taki odbiornik w pojeździe wyposażonym fabrycznie w usługi LIVE mogą one zadziałać - jeśli nie bezpośrednio po podłączeniu, to po nadpisaniu numeru VIN pojazdu w urządzeniu.

    Interesowałem się też możliwością zakupu i uruchomienia usług LIVE dla pojazdu, który nie był wyposażony w nie fabrycznie ale zdaje się, że jest to niemożliwe. W ubiegłym roku pojawiła się podobna usługa Mopar Connect ale w moim ASO też rozkładali ręce i twierdzili, że nie uda się jej uruchomić w modelu 2014...

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Bardzo rzeczowy wpis. Dzięki! Ja niestety mam UCONNECT 6.5 fabryczny z przyciskiem MORE. Acoś w temacie map, jak/skąd aktualizować? Aktualnie mam mapy 2013/14

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Acoś w temacie map, jak/skąd aktualizować? Aktualnie mam mapy 2013/14
    Kilka postów wcześniej ktoś podawał link do opisu aktualizacji map na angielskiego forum. Przejrzyj też posty użytkownika SquithyX na forum xda-developers.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Jest też problem z zegarem, który potrafi się spóźnić kilka minut w ciągu dnia. Nie jestem teraz pewien czy nie wystąpiło to po aktualizacji firmware do 17.07.55 czy przyczyna jest inna (np. niezgodność VIN pojazdu i tego zapisanego w urządzeniu). Podobno rozwiązuje to firmware w wersji 18 ale nie chcę go na razie instalować ze względu na utratę możliwości samodzielnej aktualizacji map.
    Od czasu jak zmieniłem włączania radia z zapłonem na ręczne po odpaleniu silnika, temat zniknął, zegar trzyma czas.
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 03-09-2020 o 21:18

  5. #75
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    [MENTION=83258]krapio[/MENTION], gdzie udało Ci się kupić 6,5" zastanawiam się nad zmianą mojej 5ki ale nigdzie nie mogę znaleźć 6,5.
    Jak sprawdzić czy moja 5ka ma Live czy nie ma?

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.milkowski Zobacz post
    [MENTION=83258]krapio[/MENTION], gdzie udało Ci się kupić 6,5" zastanawiam się nad zmianą mojej 5ki ale nigdzie nie mogę znaleźć 6,5.
    Jak sprawdzić czy moja 5ka ma Live czy nie ma?
    Radio kupiłem na allegro, pochodziło z demontażu. Bywają też na ebay'u, tyle że drogie.
    Co do "live", jeżeli na radiu masz przycisk APPS to pod nim znajdziesz Usługi wchodzące w skład UconnectLive.
    Jeżeli masz przycisk MORE, to Twoja Alfa nie ma usług live.
    Świetnie to rozpisał [MENTION=81370]Karelin[/MENTION] w poście #71
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 04-09-2020 o 20:41

  7. #77
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    2 słowa - w giulietcie poliftowej 2016 z funkcją na radiu APPS można wymienić radio na dużego uconnecta 6.5 w funkcją APPs- nie ma znaczenia czy było w innym aucie czy było konto- po prostu pod innym mailem musi się zarejestrować nowe konto i będzie wszystko działać- wiem bo to robiłem i wszystko działało. Nie może to być to samo konto co mieliśmy przy Uconnect 5.0 i nie może być to ten sam mail do rejestracji.
    Jesłi radio jest używane będzie sie rejestrować w VIn-em poprzednika- ja tak miałem. w niczym to nie przeszkadza.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w giulietcie poliftowej 2016 z funkcją na radiu APPS można wymienić radio na dużego uconnecta 6.5 w funkcją APPs-
    Rzecz w tym, że wymieniłem na radio z funkcją MORE i nie udało mi się uruchomić my:Car i Efficient Drive. Spróbuję z rejestracją na innego mail'a. To może być dobry trop.

  9. #79
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TBi 2016
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hornet15re Zobacz post
    Na angielskim forum jest mapa z 2020roku.

    - - - Updated - - -

    A w serwisie alfy podobno najnowsza dostępna jest z 2015roku i koszt wgrania koło tysiaka

    - - - Updated - - -

    Sam mam wgrane z 2018roku i mam nawet nowa obwodnicę Częstochowy która nawet nie jest jeszcze skonczona

    Koledzy, czy ktoś z powodzeniem wgrał mapę z 2020 r. do swojej Uconnect 6,5 LIVE (ta z przyciskiem APPS)? Jestem na etapie aktualizacji softu do 17.07.55 (pobiera się) i zastanawiam się, czy te mapki z 2020 ktoś wgrał do siebie i z jakim skutkiem?

    Chodzi mi o mapy z posta użytkownika SquithyX z XDA Developers, pierwszy post w temacie:
    https:[usuń to co w nawiasie i nawias]//forum.xda-developers.com/general/connected-car/uconnect-6-5-alfa-fiat-root-access-t3828426

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Ja jestem po takiej aktualizacji map z 2020 roku,tylko że radio z przyciskiem morę,ale to nie ma raczej żadnego znaczenia,wazne jest by wersja oprogramowania była 17.07.55 i musi działać,tylko pewnie będziesz musiał cały proces zrobić 2 razy,a to prawie godzina za każdym razem,ja włączam zapłon i podłączam prostownik i wtedy robię aktualizację.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. [Giulietta] Uconnect radio i nawigacja
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 11:05
  3. [Giulietta] Podmiana Uconnect 5 na Uconnect 5 z DAB
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 20:01
  4. [Giulietta] Problem z Mp3 w radiu uconnect
    Utworzone przez wojulmek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:17
  5. [Giulietta] Uconnect
    Utworzone przez TILT w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory