Strona 27 z 28 PierwszyPierwszy ... 171819202122232425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 277

Temat: Uconnect 6.5 aktualizacja

  1. #261
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Przymierzam się do wymiany Uconnect 5 na Uconnect 6.5 (wersja z Apps, DAB i navi). Radio fabrycznie nowe
    Co rozumiesz przez fabrycznie nowe radio? Nie pochodzi z demontażu?

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Trochę wypadłem z tematu stąd pytanie - jak wygląda sytuacja w nowym, nigdy nie używanym radiu z usługami Live i Alfa Performance? I czy tam w ogóle jest jakieś Android Auto?
    Android Auto nigdy nie było w Uconnect 6.5, usługi Live przypisane do nr VIN, Alfa Performance bez serwisów Live powinno działać. Wersje softu do 17.07.55 z możliwością aktualizacji map.

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Jest w ogóle sens montować to w 2022, czy jednak jakiś ILX-702 to będzie 5 półek wyżej jeśli chodzi o funkcjonalność i kompatybilność z Giuliettą?
    Nie mam doświadczeń, wizualnie mi nie odpowiada, ale to kwestia gustu.

  2. #262
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    1. Mam możliwość zakupu uconnecta fabrycznie nowego, nigdy nie montowanego w żadnym aucie. I się zastanawiam, bo z jednej strony więcej daje Alpine 702, ale z drugiej różnica 1500zł na korzyść uconnecta to silny argument.

    2. Ale rozumiem, że jak jest przycisk Apps to Google Maps, Spotify będzie tam działać? Co jeszcze jako substytut Android Auto byłoby istotne w wyborze? Performance to rozumiem jakieś parametry samochodu, które można podejrzeć w systemie? Gdzieś kiedyś czytałem o rzeczach typu pomiar przyspieszenia, Nm, KM, temp oleju itp.

    3. Wizualnie jest mniej istotne. Bardziej zależy mi na tym, aby działało to co mam obecnie plus dodatkowo ekstra Apps, Google Maps, Spotify, Performance, radio DAB, sterowanie na kierownicy, być może kamerka cofania. Jeśli będą te rzeczy to chyba Android Auto nie jest już tak potrzebne.

  3. #263
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Przeczytaj post #71 w tym wątku. Kolega [MENTION=81370]Karelin[/MENTION] szczegółowo opisał czego możesz oczekiwać. Wątpliwe jest czy uda Ci się uruchomić serwisy Live, nawigacja na mapach TomTom a nie Google maps, Spotify nie ma, jest Dezeer i TuneIn, ale tylko przy działających serwisach Live

  4. #264
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Tamten wątek znam, chodzi mi bardziej o to jakie funkcje posiada 6.5 z przyciskiem Apps i NAV, nie masz może jakichś instrukcji czy katalogów?
    Widziałem jakieś filmiki na YT, ale jak sobie teraz translatorem przetłumaczyłem to się okazało że to jakiś upgrade który sprzedają za 330€ i który umożliwia takie rzeczy jak Android Auto, Spotify czy Google Maps

  5. #265
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Interfejs, o którym piszesz znajdziesz również w polskim sklepie: https://www.car-tronic.pl/interfejs-...nect-65-p11171
    Bazą jest jednak oryginalny Uconnect 6.5, o którym w tym wątku napisano już chyba wszystko. Jeżeli chcesz uzyskać instrukcję obsługi zarejestruj się na: https://owners.mopar.eu/alfaromeo/alfaromeo-pl/pl/login
    W internecie znajdziesz wersje obcojęzyczne, poszukaj

    - - - Updated - - -

    https://aftersales.fiat.com/eLumData...6_SI_UCRN6.pdf
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 26-05-2022 o 18:42 Powód: uzupełnienie

  6. #266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc

    Co do rejestracji na MOPAR, to dostaję taki komunikat, za cholerę nie idzie nic zrobić
    "We are sorry, but you are not yet registered for Mopar® services.
    If you wish to continue you must first enter the Login page and complete your profile, using the credentials you have already; you can do this directly from here."

    Klikam na to HERE i wraca mi na stronę MyAlfaRomeo, mam opcję by się zalogować, więc się loguję, przechodzi na Mopar i tak w kółko

  7. #267
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    1

    Domyślnie

    Świetny wątek, prześledziłem od początku i znalazłem wiele wartościowych informacji które pomogły mi zaktualizować Uconnecta 6.5 LIVE z jednym małym wyjątkiem dotyczącym podmianki ekranu startowego, ale od początku.

    Mając początkowo wersje softu 15.53.40 zaktualizowałem ją do wersji 17.07.55 bezproblemowo, co więcej zyskałem alfa performance w aplikacjach której wcześniej nie miałem. Całość operacji zajęła około 20min

    Kolejnym etapem było zrobienie backupu radia, w którym pierwotnie miałem mapy HMEU2014Q4, tu proces trwał równo dwie godziny i wykonał się w trakcie jazdy.

    Mając soft 17.07.55 i backup zabrałem się za aktualizację map pobraną z MEGA.nz najbardziej aktualną na dzień dzisiejszy tj. "D 2022v2 FEU custom.zip". Za pierwszym razem po ~42min wyskoczyło info o aktualizacji więc klasycznie "NO" i reset radia, ale jak już ktoś wcześniej tu pisał był problem bo 1. Aktywacja nawigacji w trakcie, 2. Kompas nie reaguje na zmianę kierunku i 3. Informacje systemowe - baza danych "undefined". No wiec ponowiłem proces jeszcze raz i tym razem po ~55min wszystko przebiegło ok, mapy zaktualizowane do najnowszej wersji, i na pierwszy rzut oka działają.

    Chciałem jeszcze zmienić tło przy włączaniu radia i w plikach map przed aktualizacją map podmieniłem plik alfa-romeo.png na przygotowany przeze mnie, ale po aktualizacji map na ekranie startowym pojawia się plik Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fiat_940mca.png
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	275.7 KB
ID:	285433, który również był tam w folderze, ale pod nazwą fiat_940mca.png. W domu ogarnąłem że mój plik zapisał się w 32bitach, a fiat_940mca.png był w 24bitach więc nie wiem czemu akurat tamten się wgrał, a mój nie skoro oba nie były w 8 bitach i w tym drugim była inna nazwa.

    No ale zostało jeszcze narzędzie Z Splash Changer więc przygotowałem już poprawny plik 8bit i próbowałem go podmienić dwukrotnie zgodnie z instrukcją przytaczaną tutaj czy w pliku REDME, ale bezskutecznie, sprawdzałem jeszcze inne klasyczne pliki grafik z folderu Z Splash Changer, ale też nic nie pomaga. Czy to jest jakiś problem z tą najnowszą wersją map? Czy może problem leży gdzieś indziej, lub popełniłem jakiś błąd przy wgrywaniu map i powinienem je powtórzyć? Zauważyłem, że przy aktualizacji map miałem folder app/splash/i tu był grafiki, a w Z Splash Changer grafiki są tylko w folderze app

    EDIT:

    Ok, wkońcu mi się udało dojść co i jak z tym splashem. Jak się okazuje w moim przypadku w wersji Giulietty 2016 po zaktualizowaniu map "D 2022v2 FEU custom.zip" i przygotowaniu pendrive z Z Splash changerem plik z grafiką musi być umieszczony w folderze app i mieć nazwę "fiat_940mca.png" Ponadto dałem tym razem grafikę w 24 bitach i działa.
    Dla zainteresowanych plik w kolorze dopasowany do czerwonych przyciskow

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fiat_940mca.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	35.0 KB
ID:	285443
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	376.4 KB
ID:	285434  
    Ostatnio edytowane przez bartos911 ; 27-11-2022 o 09:32

  8. #268
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Giulietta 2016
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 42195 Zobacz post
    Podczas aktualizacji do wersji 17.07.55 po przekroczeniu 30% radio się wyłączyło i już nie daje się włączyć.
    Jest jakiś sposób na uruchomienie radia???
    Hej, jak sobie poradziłeś z problemem? Mam to samo. Chciałem zaktualizować dzisiaj radio do wersji 17, na 3 kroku radio zgasło, miga licznik kilometrów. Wszystko robiłem zgodnie z Waszymi instrukcjami. Proszę o pomoc, jak to naprawić?

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    Zerknij na priv.

    - - - Updated - - -



    Podeślij proszę ten plik.

    Widziałem, że chyba pomogłeś koledze powyżej, możesz podpowiedzieć, co robić?

    Plik pobrałem z tego linka: mega.nz/folder/kMYjlSKB#MCC6U1jclb0_aHc-NdocrA/folder/Edp12JKC

    Wrzuciłem wszystko na pendrive w formacie FAT, aktualizacja ruszyła normalnie i nagle wyłączyło się radio i zaczyna migać licznik km.



    i.ibb.co/wSBPNwz/20221225-185240.jpg - fota radia sprzed aktualizacji.
    i.ibb.co/6Nyc1ng/20221226-114621.jpg - w trakcie aktualizacji.

    Następnie już tylko łzy i cierpienie

    edit:

    Z pliku swdllog utworzonego na pendrive można wyczytać tyle:
    Starting Update
    Total units to update: 9
    Installing unit 1 SYSTEM CHECK
    Got the unit installer for SYSTEM CHECK
    System Market matches
    System Product matches
    system_module_check: Part_number 15611063
    Installing unit 2 IOC-BOOTLOADER
    Got the unit installer for IOC-BOOTLOADER
    bootloaderUpdater /mnt/swdl.iso.53267.12122/usr/share/V850/cmciocblu.bin
    bootloader /mnt/swdl.iso.53267.12122/usr/share/V850/cmciocbl.bin
    dev-ipc operation start
    target bolo version 13.1.0
    bolo version on stick 13.1.0
    No Bootloader Update is needed
    Installing unit 3 IOC
    Got the unit installer for IOC
    dev-ipc operation start
    ioc update done
    Installing unit 4 System
    Got the unit installer for System
    ECC2_MARKER found
    Operation on etfs : start for unit System
    Updating ifs partition 0
    update ifs done 1
    Updating IPL partition 0
    update ipl done 1
    Updating ifs partition 1
    update ifs done 2
    Updating IPL partition 1
    update ipl done 2
    Updating ifs partition 2
    Ostatnio edytowane przez lukaszmm ; 26-12-2022 o 13:11

  9. #269
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszmm Zobacz post
    Widziałem, że chyba pomogłeś koledze powyżej, możesz podpowiedzieć, co robić?
    Radio w julce wyłącza się po dwudziestu minutach od wyłączenia zapłonu. W trakcie aktualizacji systemu jak również później map nie możesz dopuścić do wyłączenia się radia.
    Teraz wystartuj ponownie aktualizację systemu, jeżeli nie dopuścisz do wyłączenia się radia, wszystko powinno zakończyć się powodzeniem.
    Aktualizację możesz robić przy włączonym zapłonie lub w czasie dłuższej podróży. Ja robię to przy wyłączonym zapłonie, który włączam jedynie na chwilę przed upływem wspomnianych 20 minut.

  10. #270
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Giulietta 2016
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ok, dzięki za pomoc. Radio w ogóle nie chciało wystartować, odpiąłem klemę akumulatora, poczekałem, podpiąłem, odpaliłem i już normalnie zaktualizowałem. Natomiast też mam problem z uconnect live po poprzednim właścicielu. Zadzwoniłem do BOK i dostałem info, że wraz z końcem roku live przestaje istnieć i nie można wykupić abonamentu dalej. Czyli będzie to już Martwe, jak rozumiem i nie warto się z tym kopać.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. [Giulietta] Uconnect radio i nawigacja
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 11:05
  3. [Giulietta] Podmiana Uconnect 5 na Uconnect 5 z DAB
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 20:01
  4. [Giulietta] Problem z Mp3 w radiu uconnect
    Utworzone przez wojulmek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:17
  5. [Giulietta] Uconnect
    Utworzone przez TILT w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory