Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Witam .Czy ktoś miał problem z kontrolką zmiany biegów? Najpierw pali się w kolorze ż

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie Witam .Czy ktoś miał problem z kontrolką zmiany biegów? Najpierw pali się w kolorze ż

    Witam kontrolka od zmiany biegów zapala się na czerwono. Co to może oznaczać. Czy ktoś miał podobny problem?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    możesz sprecyzować pytanie..która kontrolka..czy masz skrzynię automatyczną itd.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    możesz sprecyzować pytanie..która kontrolka..czy masz skrzynię automatyczną itd.
    Skrzynia jest manualna. Komputer podpowiada żeby dać wyższy bieg kontrolką która ma się świecić na żółto. U mnie jest tak że w pierwszym momencie jest ok ale ona później zmienia się na kolor czerwony.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek n Zobacz post
    Skrzynia jest manualna. Komputer podpowiada żeby dać wyższy bieg kontrolką która ma się świecić na żółto. U mnie jest tak że w pierwszym momencie jest ok ale ona później zmienia się na kolor czerwony.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    ..przy jakich obrotach zmieniasz biegi na wyższy...co wtedy / po zmianie pokazuje wyświetlacz / czy to benzyna czy diesel ..nie ma tego w opisie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    ..przy jakich obrotach zmieniasz biegi na wyższy...co wtedy / po zmianie pokazuje wyświetlacz / czy to benzyna czy diesel ..nie ma tego w opisie
    Disel. W tym momencie nie mam możliwości tego sprawdzenia. Pojawiło się to małżonce ona raczej nie przeciąga obrotów. Za 7 dni będę mógł to osobiście sprawdzić to się odezwę. A czy symbol klucza może oznaczać przegląd? Wiem że wymiana oleju to jest mrógająca kontrolka na czerwono lampka alladyna. Mechanik mi ten klucz wykasował i nie świeci błędu nie pokazał żadnego.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek n Zobacz post
    Skrzynia jest manualna. Komputer podpowiada żeby dać wyższy bieg kontrolką która ma się świecić na żółto. U mnie jest tak że w pierwszym momencie jest ok ale ona później zmienia się na kolor czerwony.
    Albo macie taki sokoli wzrok, albo wyświetlacz nabrał jakiegoś spowolnienia.
    Jak się dobrze przyjrzeć, to każdy powinien u siebie zauważyć, że gaśniecie ikonki świecącej na żółto ma dwie fazy: najpierw znika żółte podświetlenie, a dopiero potem znika ikonka, która przez moment jest podświetlana jak cały wyświetlacz na czerwono.
    Ale to jest ułamek sekundy. Ile to trwa u ciebie?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Albo macie taki sokoli wzrok, albo wyświetlacz nabrał jakiegoś spowolnienia.
    Jak się dobrze przyjrzeć, to każdy powinien u siebie zauważyć, że gaśniecie ikonki świecącej na żółto ma dwie fazy: najpierw znika żółte podświetlenie, a dopiero potem znika ikonka, która przez moment jest podświetlana jak cały wyświetlacz na czerwono.
    Ale to jest ułamek sekundy. Ile to trwa u ciebie?
    Tak ale nie za każdym razem. I to mnie zdziwiło.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    dziś się przyjrzałem...rzeczywiście pod koniec zmienia się kolor na.... czerwony Nie wiem czy jednak ktoś tak bardzo zwraca na to uwagę..mi to nawet przeszkadza.Słucham silnika , staram się nie przekraczać czerwonego pola a co gorsze dla silnika nie przyspieszać na biegu zbyt wysokim / jest to zabójcze dla wału i panewek /.Każdy już ma chyba w ,, siedzeniu " moment zmiany biegu w stosunku do najwyższego momentu obrotowego danego auta.No chyba że radio na cały regulator i start na zimnym silniku do odcinki

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    dziś się przyjrzałem...rzeczywiście pod koniec zmienia się kolor na.... czerwony
    To chyba wynika z bezwładności tego wyświetlacza LCD, to nie jest monitor i częstotliwość odświeżania nie jest jakaś powalająca.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    To chyba wynika z bezwładności tego wyświetlacza LCD, to nie jest monitor i częstotliwość odświeżania nie jest jakaś powalająca.
    Być może jest tak jak twierdzisz.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 11:02
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 15:51
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 16:10
  5. witam wszystkich mam problem z jedna kontrolką
    Utworzone przez RAMON110 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory