Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: nowe opony lato 225/45/17

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Właśnie dla tego może bym wybrał Pirelli.


  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Mialem Dunlop SP SportMaxx teraz mam Pirelli - Dunlop zdecydowanie lepszy zwlaszczA do QV

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    71

    Domyślnie

    Teraz mam fabrycznie założone Dunlop SP SportMaxx TT - trzymają jak przyklejone

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moim zdaniem krytyczne jest ustalenie na jakiej oponie Ci zależy...

    Każdy jeździ inaczej i ma inne oczekiwania. Dla niektórych liczy się hałas albo długowieczność opony, dla innych ekstremalne trzymanie na suchym kosztem gorszego trzymania na mokrym. A dla innych "bezpieczna jazda w każdych warunkach".

    Ja np. polecam Ci Toyo R888, albo inne sensowne semi-slicki z homologacją drogową. Na suchym asfalcie trzymają jak na klej. Natomiast na mokrym trzeba uważać. W Julce ich jeszcze nie mam, bo zajeżdżam fabryczne Pirelki, ale to mój wybór na przyszłość. Dlaczego? Bo po mokrym nie lubię jeździć i na mokrym i tak nie szaleje, więc małą mi robi różnicę jak źle na mokrym się zachowują. Natomiast przyczepność na sucho jest dla mnie kluczowa.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za wypowiedzi mialem trzech swoich faworytow uniroyal rain sport 3 continental coni sport contact 3 i Michelin Pilot Sport 3 lub primacy 3 ktore mam obecnie w qv-ce.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Jeździłem na Conti Sport i Michelinach ale używkach i nie byłem zadowolony. Z nowych sprawdzone i spokojnie mogę polecić GoodYear Eagle F1 Assymmetric 2 oraz wspomniane wczesniej Dunlopy SP Sport Maxx RT
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfamat
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM; ALFA 156 2.0 JTS
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jeździłem na Dunlopach Sport Maxx ale tylko niecałe 2 sezony. Są bardzo dobre, dobrze kleją ale przez to szybko się ścierają.
    Na suchym każda opona "pojedzie" gorzej czy lepiej. Ale na mokrym niewiele opon daje radę.


    Ja polecam Uniroyale najlepszy kompromis między cena ,a właściwościami i bardzo dobrze wygląda na feldze.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas147GTA Zobacz post
    Dziekuje wszystkim za wypowiedzi mialem trzech swoich faworytow uniroyal rain sport 3 continental coni sport contact 3 i Michelin Pilot Sport 3 lub primacy 3 ktore mam obecnie w qv-ce.
    Ja mam fabryczne Continentale Sport Contact 3 i teraz po czterech sezonach przednie opony zaczynają mieć pęknięcia wzdłużne w bieżniku (w rowkach między klockami).
    Poza tym uważam te opony za dość twarde i głośne. Nie zdecydowałbym się na nie.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfamat
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM; ALFA 156 2.0 JTS
    Postów
    44

    Domyślnie

    W Poradniku Auto Świat na kwiecień jest porównanie 52 modeli opon letnich.

    Może to Ci pomoże w wyborze.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    dorzucę jeszcze od siebie (i mam nadzieję, że nie zabrzmi to snobistycznie), że jakoś nie bardzo mi tu pasują w zestawieniu uniroyale- mówimy o oponach do qv, którego moc to 240km, nie 120- czyli samochodu, w którym dobre opony ze względu na łatwe rozwijanie dużych prędkości wydają się kluczowe. jakoś nie widzę tu miejsca dla kompromisu cenowego- wszystkie pozostałe omawiane opony są klasy premium, a uniroyal to gorsza wersja continentala (nawet, jeśli zbudował swoją własną renomę w deszczówkach- to było 20 lat temu) . jakoś dziwna wydaje mi się idea, że oszczędzam po 100 zł (jeśli nie 100 zł w sumie) na jedynych czterech kawałkach samochodu, które trzymają mnie przy asfalcie mając samochód, który setkę osiąga po 6 sekundach...

Podobne wątki

  1. Opony lato 225/45/17?
    Utworzone przez Dawid90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 18:17
  2. Opony na lato
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 22:44
  3. Nowe felgi na lato
    Utworzone przez Alius w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 22:51
  4. [156] Nowe buty na lato dla Alficzki :)
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory