Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Szklany dach - problem

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał MEchan Zobacz post
    ten suchy smar znalazłem i już zakupiłem, a tych dwóch past, które podałeś nigdzie nie mogę znaleźć, wiesz może gdzie można je dostać poza ebayem?
    jak nie ebay to aso seat, aso audi/vw


    pdf: vw-wi://igg/A.pl-PL.A03.5031.52.wi::49918862.xml?xsl=3
    Ostatnio edytowane przez Essential ; 23-10-2017 o 20:09

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-essential Zobacz post
    jak nie ebay to aso seat, aso audi/vw


    pdf: vw-wi://igg/A.pl-PL.A03.5031.52.wi::49918862.xml?xsl=3
    dzięki! zadzwonię jutro do ASO VW i dopytam o cenę tego ustrojstwa

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam tydzień temu zakupiłem Giuliette z panoramicznym dachem, problem jest z zamknięciem. Podczas próby otwarcia szyber dach otwiera się tylko do pozycji spoiler po ponownym naciśnięciu przycisku otwarcia dach dalej się nie otwiera, gdy naciskam przycisk zamknięcia szyber dach zamyka się po czym wraca do pozycji spoiler, kilku krotne naciśnięcie przycisku zamknięcia dopiero zamyka dach. Znalazłem w instrukcji "inicjalizacja dachu mechanicznego" ale nie działa bo przy zamkniętym dachu naciskam przycisk zamknięcia i dach od razu otwiera się do pozycji spoiler. Konieczna będzie wizyta w aso czy może ktoś miał podobnie ?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał DawidGro Zobacz post
    Witam tydzień temu zakupiłem Giuliette z panoramicznym dachem, problem jest z zamknięciem. Podczas próby otwarcia szyber dach otwiera się tylko do pozycji spoiler po ponownym naciśnięciu przycisku otwarcia dach dalej się nie otwiera, gdy naciskam przycisk zamknięcia szyber dach zamyka się po czym wraca do pozycji spoiler, kilku krotne naciśnięcie przycisku zamknięcia dopiero zamyka dach. Znalazłem w instrukcji "inicjalizacja dachu mechanicznego" ale nie działa bo przy zamkniętym dachu naciskam przycisk zamknięcia i dach od razu otwiera się do pozycji spoiler. Konieczna będzie wizyta w aso czy może ktoś miał podobnie ?
    Mnie w zeszłym roku spotkał podobny problem. Pomogło przesmarowanie prowadnic dachu, a konkretnie tych tylnych co się przesuwają wzdłuż tylnego szklanego panelu. Żeby to zrobić trzeba zdjąć te plastikowe listwy, najlepiej zaczynając od tyłu. Są na rzepy i wciski, więc trzeba je delikatnie podnosić do góry aż puszczą. Gdzieś tu był jeszcze wątek o wymianie ślizgów tych tylnych szyn. Podobno pasują od Renault Megane, kosztuję parę groszy. Jak nie zapomnę to wrzucę nr tej części.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez sory89 ; 10-12-2019 o 17:06 Powód: proszę o usunięcie posta gdyż umiescilem go nie w tym dziale

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Czy ktoś może mnie nakierować gdzie dokładnie znaleźć odpływ wody z okolic dachu panoramicznego? Podczas dużych opadów woda wdziera się do środka. Pojawia się na wewnętrznym środkowym słupku. Czy można gdzieś znaleźć jakiś schemat?

  7. #27
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Stań na próg samochodu albo na drabinkę i na 100 zobaczysz.
    Rogi przednie
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja go poważnie nie widzę. Mam wrażenie że jest schowany pod plastikiem od prowadnic dachu. Z przodu są takie jakby tylko zagłębienia. Z przodu mi dach nie przecieka. Jak poleję wodą to rzeczywiście coś tam jest odprowadzane. Ale problem mam na środkowych słupkach. Tam nie ma odprowadzania?
    Ostatnio edytowane przez DeadinhollywooD ; 12-06-2020 o 13:05

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Pozostawiam informację na przyszłość. W dachu panoramicznym w Julce nie ma żadnych odpływów. Dach jest wklejony na płasko na blachę. W moim przypadku przeciekanie spowodowane było zużytą uszczelką. Uszczelka widoczna dopiero po zdjęciu podsufitki. Dlatego nie dajcie się namówić na porady odnośnie szukania jakichkolwiek odpływów w dachu.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa GT 1,9
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Mnie w zeszłym roku spotkał podobny problem. Pomogło przesmarowanie prowadnic dachu, a konkretnie tych tylnych co się przesuwają wzdłuż tylnego szklanego panelu. Żeby to zrobić trzeba zdjąć te plastikowe listwy, najlepiej zaczynając od tyłu. Są na rzepy i wciski, więc trzeba je delikatnie podnosić do góry aż puszczą. Gdzieś tu był jeszcze wątek o wymianie ślizgów tych tylnych szyn. Podobno pasują od Renault Megane, kosztuję parę groszy. Jak nie zapomnę to wrzucę nr tej części.
    Hej, dziękuje za pomoc wszystkim którzy w tej dyskusji wzięli udział, potwierdzam ze od Megane II ślizgi pasuja tip top, razem z suchym smarem działa wszystko cichutko, bez żadnego zgrzytu i zacinania - ale świsty przy większych prędkościach pozostały. Wydaje mi się ze znalazłem sposób - przyjrzałem się przednim prowadnicom, i okazało się otwór z 2 śrubka jest w kształcie owalnym wiec można zmienić położenie szyby względem prowadnicy-sprawdzę zaraz na trasie czy jest ciszej. Śrubki są w przeciwieństwie do prowadnic tylnich dostępne od wewnątrz (przy otwartym dachu).

    Pozdrawiam serdecznie

Podobne wątki

  1. [Brera] Szklany dach (nie Sky View) - możliwe?
    Utworzone przez dzialacz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-05-2022, 12:42
  2. [Giulietta] świszczący szklany dach
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 23:14
  3. [Brera] Szklany dach/ brera
    Utworzone przez Damian992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 19:19
  4. dach do malowania
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory