Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Szklany dach - problem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie Szklany dach - problem

    Panie i Panowie!
    Wczoraj z racji świąt i pierwszych promieni słońca po kilkudniowych ulewach wybrałem się swoją Blondi na przejażdżkę
    Jeżdżąc od wioski do wioski tak mi było fajnie, że postanowiłem skorzystać z bajeru jakim jest szklany dach. I wszystko było pięknie gdyby można było go po wszystkim zamknąć. Niestety.

    Po powrocie do domu zabrałem się do zamknięcia tego cholerstwa Wyglądało to tak: podczas zamykania szklana tafla dachu przesuwała się z oporem jakieś 3-5cm i wracała do pozycji otwartej. Gdy próbowałem zamknąć go na raty (kilkukrotnie naciskając przycisk zamknięcia) dach przesuwał się dalej, wciąż z trudem, nawet było słychać jakieś naprężenia jego elementów po czym znowu wracał do pozycji otwartej. W szynach prowadnic nie znalazłem żadnych ciał obcych, smaru chyba nie brakuje.

    Psiknąłem trochę silikonu na przednie prowadnice ale to nie pomogło, zrezygnowany już zabierałem się do ręcznego zamykania (pokręciłem imbusem w lewo i w prawo) ale że ciężko to szło to psiknąłem jeszcze silikonem na tylne prowadnice. pomogło ba dach zjechał do przodu ale po dojściu do pozycji zamkniętej znowu się troszeczkę uchylił. I tak za każdym razem po zamknięciu. Domknąłem go ręcznie ale po ponownym otwarciu znowu domykał się do końca i lekko uchylał :/

    Po przydługawym wstępie czas na pytanie
    Czy ktoś z was miał już podobne problemy, czy ktoś posiada instrukcję (jeśli taka jest) serwisową do tego dachu??

    Z wiatrem we włosach - Wojtek
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Odetnij zasilanie niech moduł "zgubi" ustawie potem wciśnij guzik zamykania uchyl i zamknij szyberdach.
    Dwa razy mi się już zawiesił, następnym razem popychaj ręcznie szyberdach przy składaniu ręcznie kluczem.
    Co miesiąc spryskuj silikonem w spreju inaczej będzie się podwieszał.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Nie wiem jak w AR ale to co opisujesz to raczej 'rozkalibrowanie' szyberdachu.
    Po prostu sterownik 'zgubił' położenia krańcowe.
    W Lanci jest (w BMW też) procedura kalibracji za pomocą przycisków lub oprogramowania.
    Przyciskami to zazwyczaj jest tak, że któryś trzeba przytrzymać (a jak jest jeden to przytrzymać w jednej z pozycji) dotąd (czasami procedura uruchamia się dopiero po przytrzymaniu przycisku przez 60 sekund), aż nie zacznie się otwierać i zamykać (przycisk trzeba trzymać cały czas) - tak jest w Lanci i BMW (!)
    Odłączenie zasilania w ww. samochodach nic nie daje.

    Co do blokady.
    W Lanci Ypsilon też mi się zablokował. Winne było smarowanie - mało i stary smar. Winowajcą okazała się taka listwa z przodu, która nie wsuwała się w swoje miejsce i silnik napotykał opór i na skutek wbudowanego czujnika przeciw zgnieceniu/przeciążeniu otwiera dach.
    Musisz zwrócić uwagę czy takie coś jest w tym dachu.
    Smar silikonowy jest OK pod warunkiem, że smarujesz regularnie. Ja posmarowałem smarem 'stałym' (akurat miałem taki z molibdenem) - co prawda można się od niego ubrudzić ale szyberdach chodzi idealnie.
    Oczywiście nie obyło się bez procedury kalibracji.
    Ostatnio edytowane przez ap2 ; 17-04-2017 o 11:05

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki!! Następnym razem powinniście mnie objechać, żebym najpierw zajrzał do instrukcji Tam jest opisana procedura "resetu" dachu.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Panowie, a czym (jakim preparatem) polecacie konserwację dachu? W których miejscach smarować i czym?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Każdy rodzaj dachu ma inne elementy które należy posmarować.
    Nie mam G to ci nie podpowiem ale możesz to zaobserwować podczas otwierania i zamykania dachu.
    O smarach pisałem wyżej.
    Dodam, że smar nie może 'spłynąć' w temp. < 60-90stC - przypuszczam, że w pełnym słońcu takie temp. tam mogą wystąpić.
    Jak nikt się nie wychyla przez dach (głowa, nogi, itp) to może być smar brudzący
    Ja np. często do takich rzeczy używam smaru Textar'a do hamulców. Wytrzymały na temp. i nie łapie tak brudu. Jednak nie nadaje się do łożysk, itp. co się szybko kręci. Raczej takie ruchy posuwisto-wzdłużne

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    ma ktoś może jakąś instrukcje regulacji dachu.Zauważyłem że przednia tafla szyby na końcu trochę odstaje.Może ktoś już coś robił z regulacją i ma trochę doświadczenia.Dodam że powyżej 140 świszcze ..ale dla tego że nie dochodzi równo do uszczelek i powietrze wbija się pod taflę szyby / początkowo myślałem że to sprawy aerodynamiki ..jakieś załamania , szpary /..ale to nie to.Uszczelki smarowane ..podłożone w przedniej części dodatkowe kawałki gumy podwyższające uszczelkę aby lepiej dochodziła do szyby itd.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Jeszcze w temacie dachu. Co ile należy robić jakąś kalibrację i czy wiadomo jak ją wykonać?
    Po drugie które miejsca należy nasmarować i jakim preparatem najlpiej?

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Dzisiaj zabrałem się wreszcie za świszczący szyberdach.Mój problem polega na tym że końcowa część szyby nie dociska po zamknięciu dachu do uszczelki.Jest szpara ok. 3 mm i widać wyraźnie że tędy dostaje się powietrze i przeraźliwie świszcze przy większych prędkościach. Jako że nie znalazłem na żadnym forum żadnych informacji dotyczących co i jak należy rozebrać / tylko że smarować uszczelki i podkładać pod nie jakieś dodatkowe kawałki gumy / delikatnie rozmontowałem plastikowe listwy zakrywające prowadnice / są na wciski i należy uważać aby nie połamać zatrzasków /. Nie ma regulacji jak w innych samochodach / np. mercedes / ustawienia szpary-docisku szyby do uszczelki na śrubach przykręcających taflę szkła dachu.Wszystko jest pług & play czyli jeśli jest nowe i dokręcone to musi pasować ..ach te nowe samochody . Po demontażu listwy okazało się że wyrobione są ślizgi .. guma która porusza się z ramieniem trzymającym szkło po prowadnicy.I to tam po zamknięciu dachu nie ma odpowiedniego docisku szyby na uszczelkę. Zresztą popatrzcie na zdjęcia o co chodzi.Inna sprawa że było tam ZERO smarowania.Wszyscy paćkają prowadnice te które są widoczne po otwarciu szyberdachu a nikt nie smaruje tych tylnych / bo nie ma dojścia /.Dzwoniłem do POL-CARu z pytaniem o te ślizgi .. nie ma ..cały zestaw naprawczy czyli kawałek blachy nr. 7 część nr. 77365730
    http://eper.fiatklubpolska.pl//navi?...T=1&PART_SEQ=2
    kosztuje 180 pln jedna strona i nie wiadomo czy są tam te ślizgi .Na szczęście znalazłem coś takiego...jeśli będzie pasować to podzielę się tą informacją
    http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-s...231980718.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170610_130612.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	63.2 KB
ID:	229847Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170610_130621.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	58.0 KB
ID:	229848Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170610_130527.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	229849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170610_130547.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	76.5 KB
ID:	229850Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170610_130551.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	79.4 KB
ID:	229851

    ps.http://megane.com.pl/topic/60871-wym...-grand-scenic/
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 10-06-2017 o 16:12

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    fajny opis aż przesmaruje u siebie te ślizgi, jak na razie nie ma tego typu problemów ale mnie przy uchyleniu na nierównościach lub coś w nim stuknąć

Podobne wątki

  1. [Brera] Szklany dach (nie Sky View) - możliwe?
    Utworzone przez dzialacz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-05-2022, 12:42
  2. [Giulietta] świszczący szklany dach
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 23:14
  3. [Brera] Szklany dach/ brera
    Utworzone przez Damian992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 19:19
  4. dach do malowania
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory