Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: Opór przy wrzucaniu biegów

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 125 kW
    Postów
    21

    Domyślnie

    To cięgno (55232064) zmieniłem na shotshifter, v skrzyni mam Castrol Syntrans 75W, luzu na tym cięgle nie ma, jednak opór przy wrzucaniu jedynki jest taki sam...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Właśnie przez niepewnie działającą jedynkę i dwójkę wstrzymałem się z montażem shotshiftera. Na razie wymieniłem olej i czekam na nowe ciengno, ale z oceną czy będzie lepiej to trzeba będzie poczekać bo problem z wbiciem jedynki u mnie występuje rzadko.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fire Zobacz post
    To cięgno (55232064) zmieniłem na shotshifter, v skrzyni mam Castrol Syntrans 75W, luzu na tym cięgle nie ma, jednak opór przy wrzucaniu jedynki jest taki sam...
    Gdzie kupiłeś short shifter ? Ten od nas z forum ?

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 125 kW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Nie, kupiłem od Novitec. Do montażu "plug and play"

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fire Zobacz post
    Nie, kupiłem od Novitec. Do montażu "plug and play"
    Ok dzięki, znalazłem na alfisti. Rzeczywiście redukuje skok lewarka o prawie 50% ?
    Sorry za OT.

    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...ml?language=en

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 125 kW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Tak, cca 50%. Wrzucanie biegów jest teraz więcej "mechaniczne" :-)

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Panowie zmieniłem wczoraj olej w skrzyni na Castrol Syntrans FE 75W i.... nic to nie dało :-/ jak haczył na zimno tak dalej haczy. Fakt, że jak autem pojeżdżę to biegi wchodzą jak masło, ale mimo to czasami zdarzy mniejszy bądź większy hak. Fala, a Ty wymieniłeś te cięgno? Na razie zaczynam się przyzwyczajać do tego bo wizja rozgrzebania połowy auta jakoś do mnie póki co nie przemawia :-). Jakby ktoś zmieniał to za alfaowner może spróbuje ten Castrol Syntrans Multivehicle 75W90, może faktycznie ten jest lepszy?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ziz, cięgno wymieniłem dopiero wczoraj więc jest za wcześnie na diagnozę. Na razie jedynka wchodzi ładnie, ale może to przez to, że dziś jest ciepło. Dwójka raczej bez zmian z lekkim oporem. Jak ktoś kto będzie chciał kupić juliettę to przeczyta to pomyśli, że jest jakiś mega problem ze skrzynią, tymczasem tak nie jest (przynajmniej u mnie) Po prostu jedynka i dwójka wchodzi trochę gorzej od pozostałych biegów. Zamierzam to olać i cieszyć się jazdą . To jeszcze pokażę co było powodem wymiany cięgna Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0100[1].jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	228509 guma oddzieliła się od metalu, i w każdej chwili mogłem stracić biegi.
    Ostatnio edytowane przez fala ; 15-05-2017 o 10:59

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    SLU
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120HP 2011
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał fala Zobacz post
    Ziz, cięgno wymieniłem dopiero wczoraj więc jest za wcześnie na diagnozę. Na razie jedynka wchodzi ładnie, ale może to przez to, że dziś jest ciepło. Dwójka raczej bez zmian z lekkim oporem. Jak ktoś kto będzie chciał kupić juliettę to przeczyta to pomyśli, że jest jakiś mega problem ze skrzynią, tymczasem tak nie jest (przynajmniej u mnie) Po prostu jedynka i dwójka wchodzi trochę gorzej od pozostałych biegów. Zamierzam to olać i cieszyć się jazdą .
    Więc tych co to czytają informuję, że jakiś mega problem to nie jest, bo inaczej z garażu bym nie wyjechał :-), natomiast jest to może... niewygodne, ale do przyzwyczajenia :-). Mimo tego, auta bym nie zamienił, bo już jak wchodzę do garażu to morda się cieszy, a jak wyjadę na drogę to jak mawiał klasyk.. "jakbyś miał milion dolarów" :-). U mnie luz na tym oczku co pokazujesz jest minimalny, u Ciebie to już na tym zdjęciu w komorze silnika było widać, że to jest wyrąbane. Napisz za jakiś czas czy faktycznie jedynka Ci się uspokoiła. U mnie niestety ciągle haczy na zimno, Bóg jeden wie co to jest. Ciekawe jest to, że rano na zimno za pierwszym razem nigdy nie wejdzie jedynka, dopiero po przesprzęgleniu.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V 140HP 2003 (2009-2017)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120HP 2011 (2017-?)

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Też mam problem z często nie wchodzącą jedynką... Wymieniłem olej w skrzyni na Castrol Syntrans B 75W (było troszeczkę opiłków na korku), założyłem nowe cięgno, które po wyjęciu rozpadło się dokładnie tak samo jak to na zdjęciu w tym wątku... Miałem wielką nadzieję, że jak cięgno rozwalone to na bank jedynka się poprawi...Było całkiem nieźle, jedynka delikatniej haczyła ale wchodziła za każdym razem ! Szkoda tylko , że trwało to jeden dzień... Mam wrażenie, że jeszcze tam coś nie gra z linkami lub wybierakiem. Zaciekawiło mnie zdanie o zamarzających linkach w tym artykule:
    https://autokult.pl/1800,uzywana-alf...rie-i-problemy
    Na forum nie znalazłem zbyt wiele o problemach z pancerzem linek a Panowie z autokultu jednak o tym napisali... Ktoś coś na ten temat ?
    Pytałem we Fiacie to zestaw pierwszego biegu to ok 620zł( koło zębate, łożysko, synchro i jakiś nastawnik czy coś) + uszczelniacze
    Ostatnio edytowane przez gramian ; 20-11-2017 o 07:34

Podobne wątki

  1. Opór na pedale gazu przy puszczaniu sprzęgła
    Utworzone przez zthree w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 17:13
  2. Pedał sprzęgła, opór przy wciskaniu
    Utworzone przez 0czko w dziale 156
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 10:05
  3. opór przy skręcaniu
    Utworzone przez Waclavsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 12:04
  4. [33] Dziwny opór przy skręcaniu kół - maglownica ze wspomaganiem.
    Utworzone przez JacekK w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 21:24
  5. [145]GAŚNIE NA GAZIE PRZY WRZUCANIU NA LUZ
    Utworzone przez Angelika w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory