Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: Instalacja AUX do radia z Blue&Me i USB (?)

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam
    co do radia bosch to raczej ta zmieniarka będzie pasowała bo ma złącze FIAT
    Ja mam natomiast inne pytanie do posiadaczy radia magneti Marelli z NAvi, przepytałem ok 10 serwisów i wszyscy rozkładają ręce i mówią, że AUXa nie dołożą....
    1. co to jest za model radia (giulietta 2011)
    2. czy ktoś wie gdzie znaleźć schemat tego radia?
    3. czy podłączenie karty dźwiekowej na USB pozwoli korzystać z AUXa (raczej chyba sajensfikszyn bo chyba ktoś już by ba to wpadł)
    4. czy to radio boscha z navi jest połączone z tą wtyczką w schowku USB/AUX
    5. czy to autorskie podłączenie (zintegrowana wtyczka) radia magneti marelli da się odłączyć i zastąpić wtyczką do boscha z podłączeniem FIAT i obsługą NAvi
    6. Czy w Wawie jest jakiś serwis, CarAudio, który na temat tego problemu i tych nawigacji ma doświadczenie

    Wiem, że trochę dużo pytań, jeżeli było to już dyskutowane to proszę wybaczyć, ale poświęciłem już trochę czasu na poszukiwanie i dyskusja na temat problemu USB only była ale raczej więcej pytań niż odpowiedzi, ponadto w sytuacji posiadania tej zagadki techniki XXI wieku czyli MagnetiMarelli i radia z możliwością podłączenia zmieniarki sprawy mocno się różnią - Pozdrawiam Łukasz

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam czy ktoś się orientuje czy radio MMarelli z navi o oznaczeniu 156096933 posiada w menu opcję AUX ( 156096932 nie posiada ... bo ja to posiadam, a tam USB only) Pozdrawiam Łukasz - pytam bo widziałem screeny z wyświetlacza z włączoną opcją AUX (niestety nie widziałem całego menu i tym bardziej działającego AUXa)

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukhel Zobacz post
    Witam czy ktoś się orientuje czy radio MMarelli z navi o oznaczeniu 156096933 posiada w menu opcję AUX ( 156096932 nie posiada ... bo ja to posiadam, a tam USB only) Pozdrawiam Łukasz - pytam bo widziałem screeny z wyświetlacza z włączoną opcją AUX (niestety nie widziałem całego menu i tym bardziej działającego AUXa)
    Aux musisz aktywować w MES.

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    No własnie ... aktywowanie w MES...
    1. czy ta możliwość jest uzależniona od modelu radia czy od modelu/egzemplarza samochodu;
    2. nie posiadam MES - czy jest ktoś polecany na mokotowie kto mógłby to sprawdzić w rozsądnym koszcie;
    3. informacje jakie mam to, że aktywacja w MES może nie być możliwa (ale nie wiem czy ze względu na radio czy egzemplarz samochodu)
    4. widziałem opcję instalacji aux metodą trochę kowalską, ale wyglądającą na powiedzmy akceptowalną, (nie mogę wrzucić linku) YT tytuł "Aux Input CD Stereo Hack" z grubsza chodzi o wlutowanie kabla z jackiem w LRG od CD i wrzucenie pustej płyty CD co ma spowodować odpalenie AUXa przez opcję CD
    5. to zdjęcia mojego radia, które różnią się od Boscha
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190414_170301.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	258339, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190414_170618.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	61.2 KB
ID:	258340, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MMarelli_model.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	258341 nie wiem co to dokładnie za model, ani nie znalazłem schematu
    6. czy ktoś wie co faktycznie oznacza ta ostatnia opcja Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190512_204946.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	111.4 KB
ID:	258342 (przełączanie on/off powoduje, że dźwięk z mediaplayer czyli USB włącza się i wyłącza)
    7. rozpisuję się tyle bo nie da się u mnie wpiąć tego Fiatowskiego emulatora zmieniarki ze względu na kształt wtyczki

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    auto update w zakresie p.6 wiadomości powyżej - opcja faktycznie uruchamia AUXa na zasadzie współdzielenia z USB. Funkcja znajduje się w konfiguracji samochodu w opcji SOUNDS "SWITCH AUX INPUT ON (OFF)" [AUX działa jak wyświetla się pozycja OFF]" faktycznie po podłączeniu jacka z aktywnym sygnałem włącza się ( jednak wyświetlana opcja nie oznacza statusu urządzenia tylko włączenie/wyłączenie). W moim rozumieniu oznacza to, że nie pojawi się w opcjach mediów dodatkowe źródło w postaci AUX. pojawia się jedynie informacja, że źródłem sygnału jest AUX. Według mnie to trochę dziwne i pokręcone, ale z racji że to ALFA - nikogo zanadto nie dziwi. Może dla posiadaczy tego rodzaju radia będzie to pomocne bo ja się trochę pogubiłem w różnych informacjach, że nie da się tej opcji uruchomić, jeżeli nie jest widoczna w MEDIAch. Trzeba przede wszystkim ustalić które radio jest faktycznie zamontowane. Lutowanie nie będzie potrzebne.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190512_223955.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	106.4 KB
ID:	258343

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDm
    Postów
    24

    Domyślnie

    Znalazłem na ali takie coś za śmieszne pieniądze: https://pl.aliexpress.com/item/40000...chweb201603_52

    Tutaj na filmie widać że działa: https://www.youtube.com/watch?v=7yEc--iHFLo

    Testował to ktoś?

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta(2012) 1.4 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem podzielić się z Wami rozwiązaniem dotyczącym portu AUX. Moja Giulietta posiada radio Alfa 940 MP3 Plus AUX2+, bez Blue&Me oraz bez Navi. Nie posiadam też portu USB w schowku. Z pomocą tego forum, jak i niemieckiego, udało mi się podłączyć AUX w swoim radiu. Dodam, że wcześniej radio nie widziało opcji AUX. Kupiłem kabel z kostką 8 pin Fiata zakończony mini-jack(20 zł z przesyłką). Kostka na zdjęciu poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	90248160_645881145972869_8333867409156866048_n.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	104.0 KB
ID:	267168
    Aby radio widziało AUX i odblokowało funkcję potrzebny jest kabelek widoczny obok kostki, zwiera on dwa piny Data In oraz Data Out. Dołożyłem kabelek do kostki w odpowiednie miejsca i całość wpiąłem w lewą część złącza w radiu. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem potrzebne piny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auxx.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	267169
    Od teraz wciskając przycisk Media na wyświetlaczu widnieje napis AUX. Nie sprawdzałem, czy obsługa płyt działa, bo nie jest mi to potrzebne. Dodatkowo miałem problem ze "zjadaniem" płyt przez radio.
    I w taki oto sposób uzyskałem AUX za 20zł
    Ostatnio edytowane przez Matik ; 20-03-2020 o 13:58

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    A czy jest szansa na doposażenie w AUX radia Low Plus?
    Blue&Me mam, USB w schowku także.

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta(2012) 1.4 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Nie wiem jak podłączone jest Blue&Me do radia, jeżeli masz wolną kostkę którą opisywałem to najprościej zewrzyj dwa piny Data In i Data Out i zobacz, czy opcja AUX jest dostępna. Jak będzie dostępna to można myśleć o kablu mini-jack

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jeśli się nie mylę do B&M jest pod niebieska kostka zatem albo jedno albo drugie [emoji6]

Podobne wątki

  1. Blue and ME blue&me uszkodzona szyna can
    Utworzone przez raf76 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 22:09
  2. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  3. AR 159 Instalacja Głośnika niskotonowego i zmiana radia. Pomoc!
    Utworzone przez ulti24 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 22:40
  4. Instalacja do radia
    Utworzone przez radke w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory