Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 92

Temat: Problem z odbiorem radia, gubi fale, antena?

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Mogę powiedzieć od siebie, że ostatnio rozebrałem antenę, wyczyściłem wszystko w podstawie, zamontowałem z powrotem i jest lepiej. Wyszukuje zdecydowanie więcej stacji, za bardzo nie szumi w mieście i w trasie. Jednak czasem zdarzy się, że delikatnie zaszumi. Z zapamiętaniem fal dalej jest problem. Zapamiętana jest tylko ostatnio słuchana stacja. Od naprawy minęło ponad 2 tygodnie i przez ten czas nie było u mnie opadów. Teraz jak przyjdą deszcze to okaże się, czy będzie tak samo jak ostatnio (po naprawie) czy wróci do szumienia i gubienia fal.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    A ktoś podpowie jak wyjąć te podstawę anteny? Kilka postów wyżej wstawiłem fotkę z podniesioną podstawą, ale coś ją blokowało od spodu i nie mogłem tego wyciągnąć z dachu(u mnie szklanego). Jest od spisu śruba do dokręcenia i to zrobiłem Ostatecznie odpuściłem, nie chciałem się z tym mocniej siłować [emoji52]

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Krosno/Tarnów
    Auto
    Giulietta 2012 1.4 MA 170 KM BRC SQ32
    Postów
    41

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, przerabiałem ten temat, bo nie działał mi RDS m.in nie zapamiętywało stacji. Zdecydowałem się na wymianę podstawy -> lekka poprawa, później wymiana bata antenty -> kolejna poprawa w jakości odbioru, ale problem z RDS oraz zapamietywaniem pozostawał. Oczywiście w przelotce był uszkodzony przewód antentowy który na różne sposoby naprawiałem i ostatecznie zastosowałem zestaw naprawczy taki jak na foto, ale dalej był problem. Kluczem przy tym zestawie okazało się odizolowanie metalowych elementów z zestawu naprawczego (łączników) aby nie stykały się z obudową samochodu. Od tego momentu działa RDS.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture2.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	43.0 KB
ID:	283406

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    A ktoś podpowie jak wyjąć te podstawę anteny? Kilka postów wyżej wstawiłem fotkę z podniesioną podstawą, ale coś ją blokowało od spodu i nie mogłem tego wyciągnąć z dachu(u mnie szklanego). Jest od spisu śruba do dokręcenia i to zrobiłem Ostatecznie odpuściłem, nie chciałem się z tym mocniej siłować [emoji52]
    Domyślam się że problem są takie dodatkowe ząbki które występują w podstawie anteny. W przedliftowej podstawie są one niestety metalowe (w poście 58 można zauważyć jeden o góry) a w poliftowej są plastikowe (patrz zdjęcie)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	64.6 KB
ID:	283407

    Też miałem z tym problem podczas wymiany i niestety podczas wyciągania podstawy delikatnie odgiął mi się dach przy otworze montażowym anteny. Na szczęście po założeniu nowej podstawy wszystko siadło szczelnie i nic nie widać.
    Ostatnio edytowane przez Qrzesio ; 08-04-2022 o 07:52

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.75TBi 2017
    Postów
    50

    Domyślnie

    [MENTION=82507]Czaro[/MENTION] Demontaż podsufitki -> najwygodniej i najbezpieczniej dla podsufitki. Ja ostatnio u siebie wymieniałem na antenę z gps i dab z fiata 500/jeepa, mam podstawę z anteną (sprawne) - tylko FM.
    Antena ma w podstawie dwa ząbki które trzeba ścisnąć od środka kabiny.
    Robiłem na podstawie tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=NyBd21uJHWs

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Super, dziękuję Panowie za podpowiedzi. Mam radio z gps navi+dab, na zdjęciu zrobionym od dołu widać te bolce, ale one wyglądają na metalowe - da się to wcisnąć?

    Dach mam szklany otwierany, więc dostęp jest troszkę łatwiejszy bo lekko można odsunąć podsufitkę na łączeniu z szybą dachową

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Giulietta 1.75TBi 2017
    Postów
    50

    Domyślnie

    Dokładnie te ząbki trzeba ścisnąć Ja używałem śrubokręta, najpierw jedna strona potem druga

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    historii ciąg dalszy. Oczywiście dodatkowo pojawił się przetarty kabel w klapie. Póki co, teraz radio gra jak należy, szumów nie ma, fal nie gubi, znajduje dużo częstotliwości i oby tak zostało, ale lista dostępnych stacji nie ładuje się z automatu. Tutaj już nie wiem co jest grane.

    Czy po wymianie wzmacniacza, występuje u was problem ze szczelnością? Parę osób widziałem, że uszczelniało. Pytanie, jak sytuacja bez dodatkowego uszczelnienia?

  8. #88
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Problemem nie jest uszczelnienie podstawy tylko skroplona para która zamienia się w wodę przy zmianach temperatur - szczególnie zimą .Woda siedzi sobie w środku i potem już elektroliza robi swoją robotę. Jak chcesz mieć spokój na wieki to przed zamontowaniem nowej/używanej rozbierz podstawę i obustronnie zabezpiecz pcb uretanem (oczywiście poza stykiem do samego bata)

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM 12r.
    Postów
    18

    Domyślnie

    Panowie czy ktoś zmieniał swoją antenę o nr 50529315 (antena bez GPS) moja stara ma numer 50511742 na jakiś zamiennik? U mnie również szumi radio ale dziwne jest to, że jak poruszam zdemontowaną anteną to czasami jest lepiej... Antenę rozebrałem, był biały nalot ale po wyczyszczenie i złożeniu nie ma wielkiej różnicy.
    Oryginał kosztuje ponad 270zł ... znalazłem taki zamiennik ale nie jest z wtykiem żeńskim więc musiał bym go wymienić. Myślicie że podejdzie? https://allegro.pl/oferta/antena-akt...vw-12319628629 Antena Fakra.

    Może ktoś montował zamiennik anteny i może polecić?
    Znalazłem jeszcze zamiennik z GPS są dwie wtyczki ale pytanie czy zasilanie anteny idzie po kabelku FM\AM czy GPS?
    https://allegro.pl/oferta/antena-dac...ZDE4ZWExZDU%3D

    Dla tych co próbują odłączyć oryginalną antenę z pojedynczą wtyczką polecam uważać na plastikowy zaczep bo lubi się niestety ułamać.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230118_212348_Chrome.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	31.9 KB
ID:	286024  
    Ostatnio edytowane przez dam_1 ; 01-02-2023 o 08:22

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ja nie tak dawno wymieniałem antenę na Calearo https://www.tme.eu/pl/details/767794...diowe/calearo/ . Wcześniej też wymieniłem radio na niebieską kropkę 2DIN z dotykowym wyświetlaczem, nawigacją, DAB+ i innymi ciekawostkami. Niestety, oryginalne radio (Giulietta 2011r) trochę odbiega od dzisiejszych standardów. Było trochę zabawy ze zorganizowaniem miejsca w desce na to urządzenie i konieczna była dodatkowa przejściówka by to połączyć z kierownicą, ale teraz jestem zadowolony z efektu.
    Niestety nie sprawdzałem czy ta antena będzie współpracować z oryginalnym radio. Nie mam pewności i mogę się mylić, ale wzmacniacz antenowy, a szczególnie jego zasilanie w Alfie rozwiązane jest inaczej niż w uniwersalnych antenach. W uniwersalnej antenie zasilanie wzmacniacza idzie osobnym przewodem. W oryginalnej antenie chyba jest to rozwiązane jednym przewodem razem z sygnałem. Nie wiem jaki to ma wpływ na samo radio, ale ja długo walczyłem z odbiornikiem w moim aucie i cały czas miałem problemy jakością sygnału. Blaupunkt z oryginalną anteną nie chciał poprawnie pracować. Dopiero wymiana antena na w/w przyniosło super efekt.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

Podobne wątki

  1. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby radio gubi fale
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 18:18
  2. (147) Radio gubi sygnal, walnieta antena ??
    Utworzone przez arecky w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 01:06
  3. Woda w podstawie anteny od radia. Problem z odbiorem stacji
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 18:10
  4. Connect NAV+ gubi fale radiowe!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory