Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zgrzyt przy wbijaniu 1 biegu na postoju

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm
    Postów
    1

    Domyślnie Zgrzyt przy wbijaniu 1 biegu na postoju

    Witam wszystkich bardzo serdecznie,

    Mam problem ze skrzynią biegów w mojej Julce. Po wysprzęgleniu na postoju nie zawsze wchodzi 1 bieg, czasami skutkuje to zgrzytnięciem. Zdarza się również, że 3ci bieg wchodzi z oportem podczas jazdy, tak jakby 'na dwa razy' z przeskokiem. Próbowałem znaleźć na forum informacje dotyczące bezpośredniej przyczyny, jednak opisywane dolegliwości skrzyń w Julkach często się od siebie różnią i nie znalazłem żadnego złotego środka, a nie chcę od razu zrzucać skrzyni.

    Problem dotyczy Julki z 2010 roku. Jak na razie zostało wymienione cięgno i olej, ale nie zmieniło to na lepsze pracy skrzyni. Ponadto mechanik powiedział, że nie widzi tam żadnej możliwości regulacji.
    Wiem, że była akcja serwisowa polegająca na wymianie kół zębatych 1 i 2 biegu, ale moja Julka jest już sporo po gwarancji.
    Nie wiem, czy może mieć to jakikolwiek związek, ale zdarzyło mi się raz, że nie odbił mi pedał sprzęgła przy zmianie biegu podczas hamowania z dość dużej prędkości. Nie ma widocznych wycieków płynu hamulcowego, a mechanik powiedział, że układ jest odpowietrzony.

    Czy ktoś z was miał podobny problem z wbijaniem i zgrzytaniem 1 biegu i udało się to rozwiązać?

    Będę wdzięczny za każdą radę i wskazówkę

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Grecki
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Obecnie: Giulietta Distinctive 1.4 T-JET Była: Alfa Romeo 147 1.6TS 120km
    Postów
    19

    Domyślnie

    Nie było akcji serwisowej na skrzynię, wbrew temu co można tu czasem przeczytać... niestety. Były jakieś przypadki wadliwych skrzyń i do tego rozwiązania serwisowe. Ale to dotyczyło chyba poważniejszych problemów jak np. dziwne metaliczne stuki itd.

    Gdyby to była akcja serwisowa, to ASO usunęłoby Ci to nawet teraz.

    Ja mam problem z 1nką, ale nie zgrzyta. Czasem nie chce wejść za pierwszym razem, ale to tylko raz na jakiś czas. Złośliwie dzieje się to najczęściej gdy jestem pierwszy na światłach i włącza się zielone :/ Czasem też przeskakuje jakby przez 2 stopnie. Jedyne dobre info to takie, że podobno, w przeciwieństwie do M32, skrzynia ta się nie rozsypała nikomu pomimo takich objawów. Ja wymieniłem olej i jest lepiej, tzn. zdarza się to rzadziej.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcino40
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120 km Distinctive
    Postów
    9

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia mogę napisać ze kupując Giuliettę największe obawy miałem do skrzyni biegów. Jak już zakupiłem to skrzynia nie chodziła tak jak bym chciał,1 bieg wchodził tak na dwa razy, ale nigdy nic mi nie zgrzytało.To co jeszcze zauważyłem to słyszę przy zmianie biegów delikatne pukniecie ale to się zdarza na 1,2,3 .Biegi generalnie wchodzą jak w masełko, ale to tylko dlatego ze zmieniłem olej na Castrola Syntrans i zalałem 2,5 litra a nie jak podaje producent 1.9 litra(info od mechanika który zajmuje sie tylko naprawami skrzyń biegów i jest w tym najlepszy podpowiedział ze muszę zalać taka ilością i obserwować odpowietrznik czy nie wyrzuca oleju, mi jak na razie nic się nie dzieje).Skrzynia do tej pory chodzi super

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Była akcja serwisowa tylko trzeba było pojechać do serwisu....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Dziwny zgrzyt przy zrzucaniu biegu...
    Utworzone przez woyopol w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 17:08
  2. [159] Ślizgające sprzęgło i zgrzyt na 4 biegu
    Utworzone przez spdii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 00:12
  3. Zgrzyt przy wrzucaniu 3 biegu
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 07:43
  4. zgrzyta przy wbijaniu biegu wstecznego 156 2.0 jts
    Utworzone przez #GREG# w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 19:49
  5. [156] Zgrzyt na 2 biegu :(
    Utworzone przez Silver156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory