Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Giulietta - wygłuszenie

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Można na tą alu blachę przykleić maty STP Aero- są stosunkowe lekkie. Tego nie robiłem bo i tak w mojej ocenie jest cicho. Najważniejsze że nie rezonują mi drzwi i nie szysze szumu wody podczas jazdy np na mokrej drodze.
    jak wyżej dodatkowo od wewn strony wykleiłem plastikowe nadkola oraz ścianę grodziową za kołami - moim zdaniem to b. dużo daje.
    jak pisałem wcześniej jak ktoś ma duży hałas w giulietcie to polecam sprawdzić sobie tylne opony - naprawdę już minimalne nierówności opony powodują ogromny hałas od ok 50 kmh

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Zabrałem się wczoraj za powolne ogarnianie wyciszenia swojej Julki. Zacząłem od maski - pod fabryczne wygłuszenie dałem piankę STP 12mm - klejone do maski. Zastanawia mnie tylko czy pod nią nie będzie zbierać się wilgoć, co nie wpłynie przypadkiem na postęp korozji?
    Złapałem się też za boczek drzwi kierowcy - wyklejony pianką STP 6mm, a mocowanie lusterka zewnętrznego wyściełane matą butylową STP Gold. W trakcie urlopu będę musiał powymieniać spinki, gdyż dwie sztuki się lekko wykruszyły. Aha, zauważyłem po demontażu boczku lekko niepokojący mnie widok - blacha widocznie koroduje. Czyżby puszczało uszczelnienie i przedostawała się woda? Co z tym zrobić, czym uszczelnić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69085716_2041685979264832_5757341705384755200_n.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	66.5 KB
ID:	261464

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Jak by się ktoś zastanawiał, ile trzeba materiału na wygłuszenie drzwi, to teraz przerabiałem i mierzyłem, jakie mam zużycie. Wartości podane dla jednych drzwi.
    Przednie drzwi
    - mata butylowa na drzwi: 0,5 m2
    - mata butylowa do drzwi: 0,2 m2 (zależy jak daleko siągniecie przez otwór od głośnika )
    - pianka od strany boczka: 0,4 m2
    Tylne drzwi
    - mata butylowa na drzwi: 0,25 m2
    - pianka od strony boczka: 0,3 m2

    Zdjęcia, jak wykorzystanie takiej ilości wygląda można znaleźć tutaj - https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2245068
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar MrEngineer
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 T jet 120KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    otwórz maskę- zobacz akie masz po bokach dziury do nadkoli/błotników- biorę się za zabudowę i wytłumianie tego w przyszłym tygodniu jak zrobi sie chłodniej. W mojej ocenie ten element wpływa na nadmierną hałaśliwość.
    Tez używam w 85% na autostradach- podniosłem lekko zderzak tak aby maska była niżej i dałem uszczelkę na całej długości maski i lamp- troszkę mniejszy hałas.
    do wytłumienia będzie tez podłogą bo wyraźnie słychać tylny tłumik z tyłu.
    No właśnie ja mam wrażenie, że przy prędkościach powyżej 100km/h najbardziej słychać wydech. Myślicie, że samo wygłuszenie bagażnika ma sens? Nie chce mi się bawić z wyjmowaniem kanapy z tyłu i wygłuszaniem podłogi.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    159: 2007, 2.4, Giulietta: 2011, 1.4
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    otwórz maskę- zobacz akie masz po bokach dziury do nadkoli/błotników- biorę się za zabudowę i wytłumianie tego w przyszłym tygodniu jak zrobi sie chłodniej. W mojej ocenie ten element wpływa na nadmierną hałaśliwość.
    Tez używam w 85% na autostradach- podniosłem lekko zderzak tak aby maska była niżej i dałem uszczelkę na całej długości maski i lamp- troszkę mniejszy hałas.
    do wytłumienia będzie tez podłogą bo wyraźnie słychać tylny tłumik z tyłu.
    Cześć, pamiętasz może jakiej użyłeś uszczelki, jak ją poprowadziłeś, może jakieś foto się zachowało? Z góry dzięki!

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4MA 170KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć. Czy mogę Was prosić o w miarę możliwości dokładniejszy opis doświadczanych hałasów? Moja Giulietta hałasuje całkiem znośnie do ok. 80-90km/h, a wtedy pojawia się jednostajne buczenie, które "przyspiesza" wraz z prędkością tak do ok. 120-130km/h. Wg mnie to wina opon, choć być może łożyska. Ale łożyska chyba nie, bo chyba po 2-3 miesiącach działo by się coś więcej lub byłoby głośniej. U mnie stawiam na opony, że coś z nimi nie tak. Zamierzam pozamieniać miejscami i sprawdzę. Jak to jest u Was? MOże u kogoś z Was podobnie? PS: Świetna robota tutaj z tym wyciszeniem: zdjęcia, dokumentacja i opis. Na pewno komuś się przyda.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikomach Zobacz post
    Cześć. Czy mogę Was prosić o w miarę możliwości dokładniejszy opis doświadczanych hałasów? Moja Giulietta hałasuje całkiem znośnie do ok. 80-90km/h, a wtedy pojawia się jednostajne buczenie, które "przyspiesza" wraz z prędkością tak do ok. 120-130km/h. Wg mnie to wina opon, choć być może łożyska. Ale łożyska chyba nie, bo chyba po 2-3 miesiącach działo by się coś więcej lub byłoby głośniej. U mnie stawiam na opony, że coś z nimi nie tak. Zamierzam pozamieniać miejscami i sprawdzę. Jak to jest u Was? MOże u kogoś z Was podobnie? PS: Świetna robota tutaj z tym wyciszeniem: zdjęcia, dokumentacja i opis. Na pewno komuś się przyda.
    Mogą być wyzabkowane opony, a może być i łożysko. Jak dźwięk słychać na zakrętach przy po a 100 km/h? Czy w zakrętach w jedną stronę nasila się a w drugą cichnie?

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikomach Zobacz post
    Cześć. Czy mogę Was prosić o w miarę możliwości dokładniejszy opis doświadczanych hałasów? Moja Giulietta hałasuje całkiem znośnie do ok. 80-90km/h, a wtedy pojawia się jednostajne buczenie, które "przyspiesza" wraz z prędkością tak do ok. 120-130km/h. Wg mnie to wina opon, choć być może łożyska. Ale łożyska chyba nie, bo chyba po 2-3 miesiącach działo by się coś więcej lub byłoby głośniej. U mnie stawiam na opony, że coś z nimi nie tak. Zamierzam pozamieniać miejscami i sprawdzę. Jak to jest u Was? MOże u kogoś z Was podobnie? PS: Świetna robota tutaj z tym wyciszeniem: zdjęcia, dokumentacja i opis. Na pewno komuś się przyda.
    Tak jak kolega powyżej napisał obstawiam wyząbkowane opony i może też dojść kwestia przedniej zbieżności.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4MA 170KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dzięki mirekmiras oraz spoker. Dzięki Wam ruszyłem z tematem i najpierw udałem się do wulkanizatora, ale ten stwierdził, że opony wyglądają ok. Dlatego po tej wizycie pojechałem po prostu do mechanika, gdzie stwierdzili, że piasta jest do wymiany. Zrobili co trzeba i teraz jest znowu super.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Giuletta 1.4 120KM, 2010; SS3 L&K 350 KM LPG, 2016
    Postów
    11

    Domyślnie

    Też zabrałem się do wygłuszania Julki.
    Zrobione mam nadkola- mastyka, mata i pianka. Od wewnątrz nadkoli i na górnej powierzchni zdejmowanych plastykowych nadkoli.
    Ponadto przednie drzwi matą aero, ale na wewnętrznej stronie drzwi po roznitowaniu i zdjęciu blachy za boczkiem drzwi. Na tej blasze poszła pianka.
    Jest już sporo ciszej.
    Teraz pójdzie bagażnik i maska silnika, bo szybko i łatwo. IPotem tylne drzwi z wymianą głośników na mid wofery jak z przodu i twetery oryginalne z allegro. Wiązka do tweterów jest raczej na pewno.
    Podłoga i słupki na koniec.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. Wygłuszenie 147 5d fl
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 13:10
  3. [159] wygłuszenie
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2014, 15:15
  4. Wygłuszenie
    Utworzone przez -zefir- w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 21:11
  5. (156) Wygłuszenie
    Utworzone przez pawlo12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory