Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Temat: Skrzynia TCT - warto?

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Mito
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witam.
    Mam na oku Mito 1,4 multiair 135 km z 2010 r. ze skrzynią automatyczną.
    Jak to się sprawuje? Warto się w to pakować. Dodam, że samochód ma przejechane około 55000 km (udokumentowane) i jest od 1-go właściciela
    Pozdrawiam.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario78 Zobacz post
    A może ma ktoś 2.0 diesel 170KM + TCT i może podzielić się wrażeniami jak to funkcjonuje w takim zestawie? Planuję zakup giulietty z takim motorem i mam dylemat czy manual czy automat.
    Ja użytkuję 2.0 JTDM z TCT mniej więcej pól roku, wcześniej miałem różne automaty więc jakieś pojęcie o tym mam. Jak się sprawuje TCT na tle innych? Jak dla mnie bardzo na plus, jest szybki i płynny i mocno intuicyjny, jak dla mnie na minus to zrzucanie biegów podczas zjazdu z górki.....trzeba się do tego przyzwyczaić i pomóc łopatkami. Tak poza tym wszystko ok.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Dla mnie minusem w przedliftowych TCT jest sila wspomagania uzalezniona od wybranego trybu jazdy.A poniewaz w przypadku TCT nie da sie jezdzic w innym trybie niz D to muskuly rosna czlowiekowi z dnia na dzien.Jak czasem przejade sie autem zony to odczuwam autentycznie przyjemnosc z krecenia kierownica.Po lifcie juz chyba problem znikl.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Dla mnie minusem w przedliftowych TCT jest sila wspomagania uzalezniona od wybranego trybu jazdy.A poniewaz w przypadku TCT nie da sie jezdzic w innym trybie niz D to muskuly rosna czlowiekowi z dnia na dzien.Jak czasem przejade sie autem zony to odczuwam autentycznie przyjemnosc z krecenia kierownica.Po lifcie juz chyba problem znikl.
    Siła wspomagania zależna od trybu DNA występuje tylko w TCT? W manualu nie jest podobnie?

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Dla mnie minusem w przedliftowych TCT jest sila wspomagania uzalezniona od wybranego trybu jazdy.A poniewaz w przypadku TCT nie da sie jezdzic w innym trybie niz D to muskuly rosna czlowiekowi z dnia na dzien.Jak czasem przejade sie autem zony to odczuwam autentycznie przyjemnosc z krecenia kierownica.Po lifcie juz chyba problem znikl.
    Przecież o to chodzi, aby do dynamicznej jazdy układ kierowniczy się usztywniał. W teorii przy parkowaniu powinieneś przełaczać się w tryb N.

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Siła wspomagania zależna od trybu DNA występuje tylko w TCT? W manualu nie jest podobnie?
    W manualu też to jest.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Ja z mojego tct jestem zadowolony, już drugi rok bezproblemowej jazdy. Jedyne co mnie denerwuje, to że jeśli chcę szybko ruszyć, to i tak auto lekko "zamula", zaczyna się toczyć, puszcza sprzęgło i silnik zaczyna napędzać od 1000 obr. Nie wiem czy ten typ tak ma czy to tylko moja tak robi, nie jechałem inną dwusprzęgłówką więc nie mam porównania. W meśku z klasycznym automatem z konwerterem przy pełnym "bucie" to głowa ląduje na zagłówku i skarpetki się podciagają pod kolana ;-)

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    Przecież o to chodzi, aby do dynamicznej jazdy układ kierowniczy się usztywniał. W teorii przy parkowaniu powinieneś przełaczać się w tryb N.



    W manualu też to jest.
    To wszystko fajnie wyglada do momentu gdy wlaczymy inny tryb i zorientujemy sie ze nie da sie w tym trybie jechac.Niestety kazdy tryb inny od Dynamic nie nadaje sie do jazdy-jest wrecz w warunkach miejskich uciazliwy i niebezpieczny IMO.
    Zupelnie inaczej ma sie sprawa z manualem-tu nie jestesmy uzaleznieni od skrzyni biegow wiec wybrany tryb nie gra takiej roli-mozna przykladowo jechac po miescie 50km/h majac chociazby te 1500obr/min.Zrob to samo w TCT w trybie innym niz D...A jazda z obrotami 1200/min po miescie to proszenie sie o klopoty.O wrazeniu ciagniecia na gumce od majtek nie wspomne bo moze to tylko moja chora wyobraznia.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM
    Postów
    136

    Domyślnie

    Tyle, że nadal nie widzę problemu, w którym momencie poza parkowaniem przeszkadza opór kierownicy w trybie D. A w trybie D z zasady parkować się nie powinno bo nie jest do tego przeznaczony. Za to przy normalnych prędkościach drogowych opór kierownicy jest ok.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    Tyle, że nadal nie widzę problemu, w którym momencie poza parkowaniem przeszkadza opór kierownicy w trybie D. A w trybie D z zasady parkować się nie powinno bo nie jest do tego przeznaczony. Za to przy normalnych prędkościach drogowych opór kierownicy jest ok.
    Chcesz powiedziec ze kazdorazowo przy parkowaniu zmieniasz tryb jazdy???
    O kurde,nie ukrywam ze jestem lekko zszokowany...
    Mnie akurat manewry parkingowe nie przeszkadzaja bo wtedy wspomaganie jest wystarczajace.Chodzi o jazde.
    I nie-przy normalnej jezdzie opor na kierownicy nie jest OK.Jezdzilem rownie dobrze prowadzacymi sie autami i jakos lekkosc kierownicy w tym nie przeszkadzala.

  10. #40
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    To wszystko fajnie wyglada do momentu gdy wlaczymy inny tryb i zorientujemy sie ze nie da sie w tym trybie jechac.Niestety kazdy tryb inny od Dynamic nie nadaje sie do jazdy-jest wrecz w warunkach miejskich uciazliwy i niebezpieczny IMO.
    Myślę ,że to raczej twoje nastawienie jest problemem .
    Jeżdziłem tct w wersji 170 i 240 na trybie D i N i wszystko odbywa się normalnie.Warto też przeczytać o zasadzie działania trybów DNA.
    W trybie D masz większą czułość pedału gazu czyli szybsza reakcja niż w trybie N i jak ktoś o tym zapomina to ma zonk
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. [156] Czy warto ?
    Utworzone przez Grzybek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory