Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: wycieraczki przod

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie wycieraczki przod

    Witam jesli byl podobny temat prosze o podsuniecie linka
    Giuietta 2010 grudzien po ostanich sporych opadach dwa razy po wlaczeniu przednich wycieraczek na pierwszy wolny cykl zaczynaja pracowac jak na najszybszym biegu i tak na wszystkim mozliwych ustawieniach. Po wylaczeniu auta wrocilo do normy .Czasem po znyciu szyby nie wracaja do pozycji spoczynkowej czyli na dol szyby tylko ustawia sie w 1/3 wysokosci
    Jakies sugestie????

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.Czasem wszystko działa ok.Ale coraz częściej przestaja dzialać czasowe i wtedy wycieraczki pozostaja w dziwnych miejscach-np.w połowie szyby-nie wracają.Zmieniłem kompletny mechanizm z silnikiem-bez zmian.Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Zauwazylem ze po naprawie wiazki tylnej wycieraczki problem ustal nie wiem jak jest to rozwiazane i jaki ma wplyw na przednie wycieraczki ale jak na razie blad sie nie powtorzyl

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Ja zmieniłem mechanizm przedni,przełączniki wycieraczek i dalej kupa......wycieraczki nie wracają na start.Co miałeś uszkodzone z tyłu i w którym miejscu?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Może to błąd w komputerze podpinsles do komputera?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Błędów nie ma -robiliśmy ProXy i dalej bez zmian......chwilami jest wszystko ok.a chwilami nie staja na początku i świruja czasowe...

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas147GTA Zobacz post
    Zauwazylem ze po naprawie wiazki tylnej wycieraczki problem ustal nie wiem jak jest to rozwiazane i jaki ma wplyw na przednie wycieraczki ale jak na razie blad sie nie powtorzyl
    No ma, bo tym wszystkim zarządza body.
    W mojej G .tylna wycieraczka czasami się ,,uwalnia ,,i robi co chce.Wiązka niby sprawna.Przestałem się już tym przejmować jak całkowicie przestanie pracować będę szukał przyczyny.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Wracajac do pytania to u mnie uszkodzila sie wiazka po lewej str z wlaczania wycieraczki po naprawie sytuacja sie nie powtorzyla ale w drugiej julci czasem tyl potrafi przyswirowac zostal mi do sprawdzenia cienki przewod w prawej wiazce ktory mogl sie przelamac a trzyma go koszulka .Objaw nie wraca do pozycji spoczynkowej lub wlaczajac sie przy cofaniu pracuja ciagle i musze ja rozlaczyc wylaczajac zaplon

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Wszystko ok -wiązka tył to usterki tylnej wycieraczki ...ale czy ktoś spotkał się z kłopotami przedniej wycieraczki spowodowanymi tylną wiązką.????

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś uporał się skutecznie z nieprawidłowo działającymi wycieraczkami przednimi?
    U mnie zaczynają świrować zwłaszcza jak na zewnątrz jest mokro, leje itd. Akurat wtedy wycieraczki są mega potrzebne a irytuje jak zatrzymują się gdzie chcą itp. Podejrzewam coś z wilgocią w instalacji. Tylko pytanie gdzie szukać. Jak jest sucho to działają perfekt.
    Tylna wycieraczka też miała swojego focha ale była to wina wiązek tylnych które naprawiłem i od tamtej pory w zasadzie tylna działa tak jak powinna, chociaż raz po tym fakcie działała jak chce. Tutaj wiąże jeszcze pewien fakt iż deczko później robiłem konserwacje klapy i wszystko tam przejechałem preparatem i od tego czasu wycieraczka nie miała focha. Czyli wnioskuje, że konserwacja doszczelniła przewody ewentualnie silnik wtyczki itp. dzięki czemu działa.
    Też spotkałem się w pewnym wątku, że któreś ASO poprawiało izolacje przewodów i rozwiązało to problem elektroniki chociaż nie pamiętam czego to dotyczyło.
    W ostateczności wymiana bądź ewentualna naprawa BC chociaż tego chciałbym uniknąć ponieważ wycieraczki czasem jednak działają dobrze, nawet bym powiedział większość czasu.
    Ktoś ma jakieś pomysły?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2017, 19:40
  2. [156] wymiana wachaczy przod-dol i gum stabilizatora przod
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 07:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory