Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: [MiTo] Nowa kierownica ze sterowaniem radia.

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    mito progression 1.3 jtdm2 2010
    Postów
    25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poduszka.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	46.2 KB
ID:	243210
    Panowie - zawsze znajdzie się ktoś , komu to nie wychodzi.
    Nie oznacza to wcale że inni kłamią. (ja swoją kierownicę ściągam w 5 minut)
    Udało mi się znaleźć kilka dokumentacji do mito (ten obrazek pochodzi właśnie z włoskiej dokumentacji)
    A przy okazji gdyby ktoś potrzebował jakiś schemat to proszę piszcie.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Mito
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysio Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poduszka.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	46.2 KB
ID:	243210
    Panowie - zawsze znajdzie się ktoś , komu to nie wychodzi.
    Nie oznacza to wcale że inni kłamią. (ja swoją kierownicę ściągam w 5 minut)
    Udało mi się znaleźć kilka dokumentacji do mito (ten obrazek pochodzi właśnie z włoskiej dokumentacji)
    A przy okazji gdyby ktoś potrzebował jakiś schemat to proszę piszcie.
    Zgadza się. Tylko. Wydaje mi się że przebijanie poszycia kierownicy nie jest najlepszym pomysłem na wymianę lub. Zdjęcie poduszki. Oczywiście jeśli producent tak to przewidział to ok. Ale wydaje mi się osobiście że pomysł nie do końca trafiony.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Trochę odkopię temat, ale nie znalazłem nigdzie na forum odpowiedzi na kilka pytań, które nie dają mi spokoju:

    1. Na początku produkcji występowały przełączniki zespolone z wbudowaną taśmą airbagu, potem zmienili je na wersje z taśmą na zewnątrz, tak? Czy są one zamienne ze sobą?

    2. Czy jeśli założę kierownicę z przyciskami 4+4 z wersji z B&M, a nie posiadam B&M, to wszystko będzie działać, poza przyciskiem do telefonu i logo Windows?

    3. Czy do MiTo pasują przełączniki zespolone z Giulietty?

  4. #34
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    1.Na 90 % tak
    2.Tak
    3.Tak
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Panowie, odkopuję temat.
    Założyłem kierownicę z przyciskami (przyciski nowe, oryginalne), założyłem przełącznik zespolony z manetką tempomatu i taśmą z obsługą przycisków kierownicy. Wiązki nie było, więc polutowałem odpowiednie kabelki z pinami wyciągniętymi z innej wtyczki, podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem.
    I tu zaczyna się problem - po zmianie konfiguracji w Body i osiowaniu tempomat działa prawidłowo, ale przyciski na kierownicy nie dają znaku życia.
    Podłączyłem na szybko inne przyciski (też z MiTo) i też nie działają. Jest to wersja 3+3 (bez B&M). Osiowanie nic nie zmienia, w Body nie widzę opcji umożliwiającej aktywowanie ich.
    Sprawdziłem przejścia z wtyczki przycisków (tej pod poduszką) do złącza na obudowie taśmy - ok. Przejścia od wtyczki taśmy do wtyczki D w Body (ta dołożona wiązka) - przejście jest.

    Gdzie szukać przyczyny problemu?
    Wtyczka E, z której idzie zasilanie podświetlenia to ta od przodu Body - środkowa 32-pin (foto)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-04-20_163312.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	60.1 KB
ID:	277697

    Czy może dla wersji przycisków 3+3, jest inna konfiguracja pinów?

    Zastanawiam się, czy i które bajty w konfiguracji Body odpowiadają za działanie sterowania z kierownicy?
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-04-2021 o 15:33

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Alfa MiTo Quadrifoglio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, panowie proszę o pomoc porawdzę już 3 dzień nie wórną walkę z moją alfa mito quadrifoglio zakupiłem niedawno ten samochód jest to moja pierwsza alfa niestety samochód był trochę zdrutowany, ale udało mi się to ogarnąć moja alfa jest z 2010 roku nie posiada b&m i miała też niefabryczne radio w aucie wymieniłem wtyczkę radia, tak żeby zamontować radio poliftowe dotykowe i właśnie teraz walczę z kierownicą multifkujną kierownicę mam zakupioną nie typową, ponieważ kierownica to przed lift, ale przyciski są poliftowe nowy zwijak zamontowany kable mam oryg po prawdzone do złącza d pin 50 i 52 podłączyłem wszystko bez żadnych zmina wiżaki kierownica się świeci jednka nie działa do radia oczyiwście są podłączone dwa przewody can.

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekuca Zobacz post
    Witam, panowie proszę o pomoc porawdzę już 3 dzień nie wórną walkę z moją alfa mito quadrifoglio zakupiłem niedawno ten samochód jest to moja pierwsza alfa niestety samochód był trochę zdrutowany, ale udało mi się to ogarnąć moja alfa jest z 2010 roku nie posiada b&m i miała też niefabryczne radio w aucie wymieniłem wtyczkę radia, tak żeby zamontować radio poliftowe dotykowe i właśnie teraz walczę z kierownicą multifkujną kierownicę mam zakupioną nie typową, ponieważ kierownica to przed lift, ale przyciski są poliftowe nowy zwijak zamontowany kable mam oryg po prawdzone do złącza d pin 50 i 52 podłączyłem wszystko bez żadnych zmina wiżaki kierownica się świeci jednka nie działa do radia oczyiwście są podłączone dwa przewody can.
    Jeśli wcześniej miałeś kierownicę bez przycisków to poza dorobieniem wiązki, musisz ją uruchomić MESem w Body. Inaczej nie ruszy.

    Ja też ztym walczyłem, tyle że miałem zbyt starego MESa, który tego nie ogarniał. Nowsza wersja ogarnęła bez problemu.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 13-04-2024 o 21:04

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Alfa MiTo Quadrifoglio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Kurcze nadal to nie pomogło miałeś rację faktycznie w steroniku body była włączona kierownica, ale po włączeniu kierownicy dalej przyciski nie działają i się zastanawiam, czy nie jest to wina tego radia uconnect 5 z polifta, ponieważ w komputerze kierownica jest włączona opjia 8 przycisków wiązka do zwijaka kierownicy do sterownika body jest fabryczna nie musiałem nic dokładać zastanawia mnie jeszcze sprawa taka, że zwijak zakupiłem z polifta razem z uciętą wtyczką i ta wtyczka ma aż 12 przewodów a u mnie jestr 10, czy w polifcie mogły by iść przewody od kierownicy prosto do radia?

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekuca Zobacz post
    Kurcze nadal to nie pomogło miałeś rację faktycznie w steroniku body była włączona kierownica, ale po włączeniu kierownicy dalej przyciski nie działają i się zastanawiam, czy nie jest to wina tego radia uconnect 5 z polifta, ponieważ w komputerze kierownica jest włączona opjia 8 przycisków wiązka do zwijaka kierownicy do sterownika body jest fabryczna nie musiałem nic dokładać zastanawia mnie jeszcze sprawa taka, że zwijak zakupiłem z polifta razem z uciętą wtyczką i ta wtyczka ma aż 12 przewodów a u mnie jestr 10, czy w polifcie mogły by iść przewody od kierownicy prosto do radia?
    Po włączeniu robiłeś osiowanie?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Alfa MiTo Quadrifoglio
    Postów
    5

    Domyślnie

    nie nie robiłem nic takiego szczerze mówiąć nie wiem jak to się robi lekko jestem jeszcze zielony w grupie alfa/fiat jeśli chodzi o takie kodowanie wcześniej zajmowałem się cały czas fordami jeśli można bardzo proszę o instrukję jak to wykonać

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2020, 12:32
  2. [147] kierownica ze sterowaniem i panel klimatronic - 147, GT
    Utworzone przez fleszu2 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 13:44
  3. Kierownica zwykła a kierownica ze sterowaniem z radio?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 09:43
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory