Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Solar / szklany dach - warto czy nie?

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie warto... W 307 SW jest super, bo daje dużo światła, a ten światła daje niezbyt wiele, a powyżej 60 km/h nie da się i tak jeździć. Fajna sprawa późną wiosną lub wczesną jesienią na wożenie się po mieście i nic więcej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quattro Zobacz post
    Czy jesteście zadowoleni z tej opcji? Czy warto szukać i czekać na taki egzemplarz, czy spokojnie można sobie odpuścić?
    Plusy/minusy takiego wyposażenia? Przeżył ktoś już gradobicie?
    Filozoficzne pytanie. Kolejne po tym - "Żenić się czy nie żenić". Jakkolwiek nie postąpisz będziesz żałować.
    Kupiłem, bo przy moim kolorze bianco pastello czarny dach wg mnie obowiązkowy, a wyklejać czy malować nie chciałem.
    Mam za to kolejny temat do serwisowania. Dzięki niemu teraz wiem, że dobra pasta do prowadnic potrafi kosztować krocie...
    Plusy: wygląd.
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...any_dach_.html

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    u mnie przy kupnie było to wręcz kryterium wyboru samochodu- jestem światłolubny i nie wyobrażam sobie jazdy bez szkła nad głową (i zawsze mam je odsłonięte). tu pierwszy zgrzyt- dach otwierany = zwykle niepanoramiczny (a takie preferuję) albo mniejszy. i tak jest tutaj- to po prostu małe okienko i drugie małe (nieotwierane) z tyłu. ale jest. przyjemnie może sobie czasem otworzyć, ale mam wrażenie, że to po prostu szpan. powyżej 100km/h faktycznie robi się głośno (ale np. w bmw x1 jest podobnie). oczywiście przy zamkniętym nie ma żadnych dodatkowych dźwięków, może powyżej 220, ale wtedy bardziej huczy od drzwi...(no i jak często planujesz z takimi prędkościami jeździć?) system otwierania faktycznie tragiczny albo mocno nieintuicyjny- nie da się na 1 raz zamknąć całkowicie otwartego dachu inaczej niż przytrzymując ciągle przycisk aż się zamknie (można też podzielić to na trzy etapy), nie da się go też zamknąć z pilota. szczerze? nie wyobrażam sobie swojego samochodu bez dachu szklanego, ale dopłaciłbym z 5-6 koła, by zamienili mi to na pełną nieotwieraną panoramę jak w peugeocie 407 i w zasadzie jeżdżę z zamkniętym.
    natomiast zupełnie nie zauważyłem, by problemem był brud na szklanym dachu. w sumie jak pomyślę, to z drugiej strony przy otwartym miałem fobię, że ptak mi nasika do środka
    jeśli nigdy czegoś takiego nie miałeś, to spróbuj się na jakąś jazdę testową umówić i zobaczyć, czy Ci odpowiada- jak widzisz masz tu też takich co nie lubią, gdy im jest jasno- kwestia gustu- ja choruję na to od kiedy po raz pierwszy się przejechałem samochodem z tym bajerem- było tak jasno i wesoło
    dach szklany obniża kabinę, ale tu jest nieźle - mam 188, do podsufitki mam z trzy palce (do szyby...dużo), więcej niż w niektórych samochodach bez dachu szklanego.
    Ostatnio edytowane przez loonyjoe ; 01-12-2017 o 00:41

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    problem to montaż magnetycznej anteny CB jak ktoś używa plus mniejsza powierzchnia do polerki i nakładania wosków selantów powłok itp.
    We Włoszech nie otwarłem wcale bo było +40 klima na full wiec gorące powietrze nie jest dobrą opcją przy uchyle mój stuka na dużych dziurach.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    ja choruję na to od kiedy po raz pierwszy się przejechałem samochodem z tym bajerem- było tak jasno i wesoło
    Tyle, że do panoramy w Peżo nie ma co porównywać - mam 307 SW i miałem poprzednią Julkę z dachem - przepaść.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quattro Zobacz post
    Czy jesteście zadowoleni z tej opcji? Czy warto szukać i czekać na taki egzemplarz, czy spokojnie można sobie odpuścić?
    Plusy/minusy takiego wyposażenia? Przeżył ktoś już gradobicie?
    Jestem tego samego zdania co większość ma tutaj - jak jest możesz wziąć, jak nie ma to nie ma czego żałować. Latem za gorąco, zimą za zimno - pozostaje wiosna i jesień. Ergo rzadko otwieram, jeśli juz to w korkach albo na postoju.
    To co w nim hałasuje to ozdobna " uszczelka" łącząca podsufitke z ramą okna. Ponieważ trzyma sie na wcisk jak uszczelka drzwiowa to niestety czasem jest za luźna i przesuwa się minimalnie w czasie pracy karoserii generując dźwięk z tarcia. Ja zdjałem , ścisnąłem na całym obwodzie i z powrotem założyłem. Jest spokój.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Szklany dach zajmuje sporo miejsca nad głowami pasażerów z tyłu, więc jeżeli chcesz wozić tam rosłe osoby warto o tym pamiętać.
    Ostatnio edytowane przez TILT ; 02-12-2017 o 12:02
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Ten dach ma jedną zaletę czyli wygląd, funkcjonalność jest bardzo ograniczona, gdy szyberdach jedt funkcjonalny to można z niego korzystać cały rok.
    Szczególnie przydatne w dalekich wyjazdach do wierzenia wnętrza auta, lekko uchylony wyciąga powietrze z kabiny. W giulietta ze względu na kształt szyberdachu jaki jego sterowanie te zalety praktycznie nie istnieją.
    Taki jest wynik kompromisu pomiędzy taflą szkła a szyberdachem.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tyle, że do panoramy w Peżo nie ma co porównywać - mam 307 SW i miałem poprzednią Julkę z dachem - przepaść.
    zgadza się- jak napisałem chętnie dopłaciłbym do takiej za to pierwszy szklany dach z jakim miałem styczność był podobnym systemem jak w giuliettcie- podzielony na dwa- bodajże w xtrailu.

    tak mi się jeszcze przypomniało odnośnie minusów szklanych dachów w ogóle- wprawdzie wspomniane w pierwszym poście gradobicie jest mało prawdopodobne, podobnie jak dowolne inne zdarzenie losowe, które taki dach uszkodzi- ale jak już, to naprawę pokryjemy z własnej kieszeni. wszyscy ubezpieczyciele u których próbowałem (a było ich kilku) wyłączają okna dachowe z zakresu ubezpieczenia, nawet w specjalnych pakietach ochrony szyb...po prostu nie da się tego ubezpieczyć

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Amok
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta Distinctive 1.6 JTDM 105KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    ja tam lubie. jak kazdy bajer ma swoje plusy i minusy. u mnie po roku chodzi jak lala, w aucie jasniej no i przy bialym lakierze i czarnych felgach wyglada nieziemsko, wiadomo przy wiekszych predkosciach szum zatyka uszy.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Szklany dach - problem
    Utworzone przez Doblo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 09-08-2023, 18:24
  2. [Brera] Szklany dach (nie Sky View) - możliwe?
    Utworzone przez dzialacz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-05-2022, 12:42
  3. [Giulietta] świszczący szklany dach
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 23:14
  4. [Brera] Szklany dach/ brera
    Utworzone przez Damian992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 19:19
  5. [159] szyba przednia solar
    Utworzone przez czakus84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory