Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: skrzynia TCT koszty napraw

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie skrzynia TCT koszty napraw

    Pytani do użytkowników automatów Czy kto już regenerował skrzynie, bądź ewentualnie ponosił jakieś koszty związane ze skrzynia TCT.
    Z tego co wiem jest to skrzynia sucha? Prawda. Wyczytałem także że po przejechaniu 150 tyś trzeba się szykować na regeneracje? Prawda.A czy występuje tutaj dwumasa ?

    Pozdrawiam
    Adek

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    150 tyś to chyba chodzi o DSG a to inna firma.

    Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie słyszałem o usterkach TCT - wymieniać olej na taki jak zaleca producent i tyle.
    W DSG zaczyna się od szarpania mniej więcej po 100 tkm- pomaga na chwilę kalibracja mechatroniki (ok 1000 pln), potem jej wywiania ( ok 6 tyś pln) następnie przy ok 200 tkm konieczna jest wmiana sprzęgieł - kolejne 6-8 tyś i kalibracja.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    Pytani do użytkowników automatów Czy kto już regenerował skrzynie, bądź ewentualnie ponosił jakieś koszty związane ze skrzynia TCT.
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie słyszałem o usterkach TCT - wymieniać olej na taki jak zaleca producent i tyle.
    Nie znam przypadków 'regeneracji', jedyne koszty jakie znam to wymiana (uzupełnienie oleju, bo w/g książki się uzupełnia a nie wymienia i tak ASO robi - niestety) oraz wymiana sprzęgieł. Ale też nie znam rekordzistów przebiegów TCT bo 150kkm to słaby rekord IMVHO.

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    Z tego co wiem jest to skrzynia sucha? Prawda. Wyczytałem także że po przejechaniu 150 tyś trzeba się szykować na regeneracje?
    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    W DSG zaczyna się od szarpania mniej więcej po 100 tkm- pomaga na chwilę kalibracja mechatroniki (ok 1000 pln), potem jej wywiania ( ok 6 tyś pln) następnie przy ok 200 tkm konieczna jest wmiana sprzęgieł - kolejne 6-8 tyś i kalibracja.
    Z DSG zależy od modelu bo jest ich kilka. Jest DQ200, DQ250, DQ380, DQ511, DL... i tak dalej.
    Użytkowałem DQ250 (BorgWarner) przez 6 lat, 130kkm przebiegu w tym czasie, jest to najstarsza skrzynia, 6 biegów, mokre sprzęgła. Przez ten czas jedyne co trzeba było wymienić to sprzęgła (3890pln brutto w ASO) bo się kleiły przy redukcji 2->1 (na gwarancji). Kalibracja, wywianie etc to nie mam pojęcia o co kaman, albo nie do tej skrzyni albo nie przy takim przebiegu.
    DQ200 (LUK) 7 biegów, suche sprzęgła, tak, znam przypadki kiedy skrzynia przy 130+ wymagała uwagi serwisowej (stukanie przy zmianie biegów, szarpanie etc). Nie znam historii serwisowej bo dwóch znajomych miało taki przypadek, obaj sprzedali klamory

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    Wyczytałem także że po przejechaniu 150 tyś trzeba się szykować na regeneracje? Prawda.A czy występuje tutaj dwumasa ?
    Możesz powiedzieć gdzie wyczytałeś? Tzn, może wiesz, kto był autorem - użytkownicy, dziennikarze, konkurencja, czy jeszcze coś innego?
    A może był to artykuł-poradnik typu https://motoday.pl/2015/06/16/skrzyn...-koszty-napraw
    Świadomie kupiłem samochód z TCT biorąc pod uwagę między innymi pozytywne opinie dotyczące tej skrzyni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał adekt Zobacz post
    Pytani do użytkowników automatów Czy kto już regenerował skrzynie, bądź ewentualnie ponosił jakieś koszty związane ze skrzynia TCT.
    Może podpytać u nich? http://www.prnd.pl/
    http://www.prnd.pl/dwusprzeglowa-skr...romeo,4,4.html

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    Był to jakiś artukuł na stronkach moto wp pl
    Wieć możliwe nie poznali sie a pisali nieprawdę

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Może ktoś napisać po jakim przebiegu, gdzie i w jakiej cenie wymieniał olej w takiej skrzyni? Czy obydwa obiegi oleju, czy też jeden od aktywatora. I czy ew zmiana oprogramowania poprawiła pracę skrzyni? Po gwarancji jest to usługa płatna i też niekoniecznie zalecana.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    ja wymieniałem w AutomobileTorino Kraków we wrześniu teraz przy przebiegu 88 tys - prewencyjnie i dla własnego spokoju - bo jak pisze w książce producent nie przewiduje wymiany. wymieniłem olej w skrzyni, olej i filtr w robocie. koszty:
    filtr - 256,96
    olej robot - 52,34
    olej skrzynia 2szt 75,92
    wymiana oleju skrzynia 79,15
    wymiana oleju+filtr robot 115,13
    skrzynia biegów programowanie po wymianie - 143,91
    w sumie 723,41
    z rok wcześniej robiłem aktualizacje skrzyni i po aktualizacji było lepiej koszt koło 140 zł chyba wtedy
    teraz po wymianie oleju całkiem inna skrzynia dużo płynniej i fajnie zmienia biegi więc chyba warto. filtr ponoć też się nie zmienia a on sporo kosztuje, ale wolałem wszystko wymienić i mieć pewność co mam, bo nie wiem jak jeździł kiedyś poprzedni właściciel

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź. Jeśli jesteś zadowolony z wymiany, jak i ze sposobu przeprowadzania wymiany i efektów, to chyba podjadę do Krakowa. Tu u siebie jakoś nie widzę w ASO entuzjazmu do takiej usługi i boję się, że zaszkodzą, a nie pomogą.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    26

    Domyślnie

    To moje doświadczenia ASO z TCT.
    poza tym OK.

    http://www.forum.alfaholicy.org/mito...t=#post1992457
    Pozdr.

Podobne wątki

  1. Kilka napraw w Alfie
    Utworzone przez Bodzio98 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 00:13
  2. Pytanie o koszty napraw drobnych elementów w Alfie 159
    Utworzone przez wronx w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 19:19
  3. Koszty napraw typowych usterek w 147 JTD i TS.
    Utworzone przez zapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 12:09
  4. co i ile kosztuje (przykładowe koszty napraw 156jtd)
    Utworzone przez kaniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:29
  5. [33] Kilka napraw
    Utworzone przez lord_wojt w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory