Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Nie mogę otworzyć drzwi kierowcy (od zewnątrz)

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ja bym się nie bawił - kup całą kasetę zamka i wymień. na samą myśl rozbierania boczku to jak pole minowe w obawie o kołki boczka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Parę dni temu wpadł przypadkiem do ręki mój stary odmrażacz do zamków i zanim wróciły mrozy obficie zalałem bębenek zamka (wcześniej nic do niego nie lałem, bo podobno WD szkodzi, a silikon też nie jest dobrym pomysłem). Na logike mógł być to głupi pomysł, bo kluczyk normalnie obracał się w zamku, więc nie zamarznięty, a mimo to drzwi pozostawały zamknięte.
    Dziś rano gdy szedłem do auta, które było całkowicie skute klikumilimetrową warstwą lodu (na termometrze -2°C) byłem pewny, że wsiadam po wyspiarsku, ale co dziwne lewe drzwi się otworzyły. Oby tak zostało, bo chce uniknąć rozbierania drzwi w zimie na dworze
    To jednak rzeczywiście mogło być następstwo mycia samochodu - woda przez bębenek spłynęła niżej i zamarzła.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    do wyciągnięcia rygla zamka nie trzeba demontować tapicerki.

    od strony wnęki drzwi jest dziurka z dostępem do śruby imbusowej - poluzowujesz ( nie wykręcasz do końca), wkładasz kluczyk do zamka, przekręcasz i wyciągasz rygiel.

    Wtedy z kluczyka sprawdzasz czy zamek pracuje. Jeśli tak to winny musi być przytarty rygiel (w pierwszym poście napisano, że zamek nie reagował nawet na kluczyk w drzwiach)

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    do wyciągnięcia rygla zamka nie trzeba demontować tapicerki.

    od strony wnęki drzwi jest dziurka z dostępem do śruby imbusowej - poluzowujesz ( nie wykręcasz do końca), wkładasz kluczyk do zamka, przekręcasz i wyciągasz rygiel.

    Wtedy z kluczyka sprawdzasz czy zamek pracuje. Jeśli tak to winny musi być przytarty rygiel (w pierwszym poście napisano, że zamek nie reagował nawet na kluczyk w drzwiach)
    Dobrze wiedzieć - dzięki

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Wziąłem się dzisiaj za rozbieranie drzwi, ale do zamka się nie dostałem. Wszystko zasłonięte aluminiową przynitowaną blachą. Bez garażu, wiertarki i nitownicy nie ma się za to co brać. Najważniejsze, że spinek nie połamałem. A mrozy nadchodzą...

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ale kolega [MENTION=38097]prezes01[/MENTION] wcale CI nie sugerował zdejmowania tapicerki - napisał Ci że masz dostęp do śruby imbusowej któą poluzowujesz i wyjmujesz wkładkę kluczykiem . nigdy tego nie robiłem, ale właśnie na boku krzwi masz taką gumkę - ona jest na wysokości wkładki, pewnie pod nią jest ten imbus.

    jakby ktoś potrzebował schematy elektryczne od centralnego, to wrzuciłem w mój wątek o sterowaniu centralnym zamkiem tu: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...wieraniem.html

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale kolega [MENTION=38097]prezes01[/MENTION] wcale CI nie sugerował zdejmowania tapicerki - napisał Ci że masz dostęp do śruby imbusowej któą poluzowujesz i wyjmujesz wkładkę kluczykiem . nigdy tego nie robiłem, ale właśnie na boku krzwi masz taką gumkę - ona jest na wysokości wkładki, pewnie pod nią jest ten imbus.

    jakby ktoś potrzebował schematy elektryczne od centralnego, to wrzuciłem w mój wątek o sterowaniu centralnym zamkiem tu: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...wieraniem.html
    Luzowałem tę śrubę, ale wkładka nie wychodzi. Bałem się bardziej wykręcić, bo śruba wpadnie do drzwi i dopiero se narobię.


    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    wkładka nie wychodzi bo trzeba włożyć kluczyk do zamka przekręcić i ciągnąć -> czytać ze zrozumieniem

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar hadeu
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Multiair 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    wkładka nie wychodzi bo trzeba włożyć kluczyk do zamka przekręcić i ciągnąć -> czytać ze zrozumieniem
    A myślisz, że co robiłem? Myślałem, że siłą woli wyjdzie, czy co?
    Po prostu nie wiem ile mogę wykręcić tę śrubę.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    może śrubokręt magnetyczny z końcówką imbusową i wykręcać z wyczuciem, a jeśli nawer przez przypadek w pełni odkręcisz, to nie powinna spaść, wkręcisz jeden obrót i po sprawie. fatycznie w razie czego rozwiercać te nity to żadna przyjemność więc trzeba uważać żeby nie wpadła do środka - dzisiaj rozwiercałem 3 nity od głośników w Giulietcie i na to zeszło z 15 minut (z usunięciem i wyjęciem resztek nitów z wnętrza drzwi (robię wygłuszenie ile się da przez otwór głośnika, zakładam dystans MDF i zmieniam na przyzwoite głośniki). Porównując do 159 to zarówno demontaż tapicerki jak i panelu metalowego to jakaś masakra - tam tapicerkę zdejmowało się w 3 minuty bez ryzyka połamania czegokolwiek, a panel drzwi zamocowany był na ok 10 śrubach M6 na klucz 10 - bajka.
    W giulietcie nawet kołki tapicerki sie łamały przy wyciąganiu - a pierwszy raz w życiu tego nie robiłem (i robiłem w ogrzewanym garażu, choć auto stało tam dopiero może z godzinę, i nie zdążyło się za dużo zagrzać). Kołki bez problemu w ASO w BB dostałem, choć szt chyba blisko 4zł i trzeba było specjalnie jechać.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-02-2018 o 17:50

Podobne wątki

  1. Nie mogę otworzyć drzwi tylnych od wew
    Utworzone przez arwu w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 17:46
  2. [159] Nie mogę otworzyć maski.
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 13:13
  3. Nie mogę otworzyć auta z pilota + nie mogę odpalić.
    Utworzone przez pawelmynia w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 22:28
  4. [159] Nie mogę otworzyć maski
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 23:15
  5. Drzwi kierowcy nie mogę otworzyć!!!!!POMOCY!!!!
    Utworzone przez Zdzichex w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory