Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Skrzynia biegów manualna C635

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    A gdzie nie pisał...

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    Giulietta 940 1,4 TB+LPG, Distinctive, 2011
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za szybki i szeroki odzew.

    Niestety hałas dokucza. Dziś miałem pojeździlem trochę Julką przy okazji serwisu LPG i koniecznej wymiany czujnika ciśnienia przy listwie wtryskowej.

    Jak pisałem wcześniej, szum jest słyszalny w zasadzie cały czas ale faktycznie w okolicach około 60km/h najwyraźniej - nie zagłuszają go jeszcze opony i powietrze. Odwiedziłem przy okazji kolejnego mechanika a przy okazji mojego Kumpla, który już zna samochód bo już go serwisował. Sam ma doświadczenie z marka, ponad 10 lat jeździł 156 2,0TS. On niestety też obstawia skrzynię i mówi że wymiana oleju czy dolewka ponad sugerowaną przez producenta ilość nic tu nie da. Generalnie jest problem gdzieś w zespole napędowym i twierdzi rozsądnie, że nawet jeśli to nie skrzynia sama w sobie to problem wypłynie przy rozbieraniu i weryfikacji podzespołów pod demontaż skrzyni.

    Pod koniec miesiąca zostawiam ją u zaufanego fachowca. Zastanawiam się jakim olejem ją zalać po ewentualnym remoncie: Motul, Petronas? Na bank poproszę o zalanie większą ilością od zalecanej ale to fachowcy z którymi gadałem wiedzą sami.

    W kolejce ze mną ustawia się mój Kumpel ze swoim Mito z Tjetem 150KM - u niego M32 przy 100k km wyje podobnie tylko głośniej. Tutaj wymiana i zalanie prawie 3l nic nie dało, w spuszczonym oleju były zauważalne opiłki. Wg. naszego Speca to komstrukcyjnie bardzo podobne skrzynie choć c635 nieco poprawiona. Dlatego wyje ciszej [emoji1787]

    Dam znać jaki będzie finał.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Trener81 ; 16-10-2020 o 22:39

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Masz cały wątek o olejach do tej skrzyni jakie polecają, głównie fuchs z dodatkiem ar9100
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...t_c635-12.html
    Co do ilości oleju - to nie M32 i zalewanie ponad to co trzeba nic nie da.
    Ostatnio edytowane przez EduarDOOX8 ; 17-10-2020 o 12:37

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    I co tam z tematem? Zaczęła mi też szumieć skrzynia tylko z tą różnicą ze przy wciśniętym pedale sprzęgła i na jalowym nie szumi. Problem występuje też wyłącznie na 1,2,4 i 6 biegu. Gdzieś czytałem że w tej skrzyni są dwa walki, jeden odpowiada za 4 biegi a drugi za dwa czyli by się zgadzało. Dziwne tylko na sprzęgle nie wyje(narazie?) Przebieg 65tys. Co myślicie?

Podobne wątki

  1. [147] Problemy z biegami/manualna skrzynia biegów
    Utworzone przez promienny w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-02-2017, 06:42
  2. Jak rozpoznać czy skrzynia manualna ma 5 czy 6 biegów
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 22:36
  3. [159] Manualna skrzynia biegów
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 13:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory