Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 149

Temat: Skrzynia TCT problem

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    GIULIETTA 2.0JTD 170CV TCT DISTINCTIVE
    Postów
    3

    Domyślnie

    Po zaparkowaniu i przesunięciu dźwigni w pozycję P auto czasami przepuszcza blokadę i zaczyna się staczać. To coś prostego? Od czego zacząć?

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał nahnah Zobacz post
    Podłącze się, czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak zrobić adaptację skrzyni? Lub co robię źle (MES 4.7R3 z kablem Elm327):
    1. Przy próbie wykonania "Końcowej kalibracji produkcyjnej/Serwisowej" - silnik wyłączony, brak błędów, ciśnienie 50,5 bara - dostaje komunikat "Wykonanie nieudane, nieprawidłowe warunki do wykonania testu"
    2. Przy próbie wykonania Auto kalibracji sprzęgła - silnik wyłączony, silnik rozgrzany, sprzęgła też, brak błędów, biegi na N (wybierak na P) - "Wykonanie nieudane, nieprawidłowe warunki wykonania testu"

    Kalibracje produkcyjną / auto kalibracje chce wykonać ze względu na szarpanie przy przejściu z 2 na 3 bieg, potrafi tak brutalnie zmienić bieg że całą budą trzęsie a w parametrach Autokalibracja skrzyni biegów jest oznaczone jako niewykonana.
    Załącznik 280586
    Hej, udało Ci się przeprowadzić poprawnie autokalibracę, czy też autoadaptację TCT ?

  3. #83
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV TBI
    Postów
    10

    Domyślnie

    Siemka. Udało się Wam zrobić kalibrację poserwisową/końcową za pomocą MESa? Wyskasowałem dane statystyczne i teraz pojawia się kontrolka błędu o konieczności kalibracji poserwisowej - zgodnie z opisem silnik jest wyłączony (Start/Stop'u nie mam). MES opluwa mnie komunikatem : błąd zakresu.

    No i teraz nie wiem. Po wywaleniu statystyki widzę kosmiczną poprawę w działaniu skrzyni. ZERO szarpania. Podejrzewam, że poprzedni właściciel wymieniał sprzęgła i wszystko ale już nie zrobił adaptacji.

  4. #84
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV TBI
    Postów
    10

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem. Po 24h postoju próbowałem zrobić to sam i o dziwo MES opluł mnie znowu komunikatem o błędzie - ale ze skrzyni zaczęły dobiegać jakieś dziwne dźwięki. Następnie błąd zgasł ale skrzynia przestała reagować na zmianę biegów. Wykonałem adaptację jeszcze raz nic to nie zmieniło. Wykonałem tzw. clutch bleed, ponownie adaptację (znowu ten sam błąd) i .... wykasowałem błędy. I wszystko działa jak ma działać. Coś ta procedura jest niedopracowana, ale teraz skrzynia działa jak marzenie.

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał brokenik Zobacz post
    Sam sobie odpowiem. Po 24h postoju próbowałem zrobić to sam i o dziwo MES opluł mnie znowu komunikatem o błędzie - ale ze skrzyni zaczęły dobiegać jakieś dziwne dźwięki. Następnie błąd zgasł ale skrzynia przestała reagować na zmianę biegów. Wykonałem adaptację jeszcze raz nic to nie zmieniło. Wykonałem tzw. clutch bleed, ponownie adaptację (znowu ten sam błąd) i .... wykasowałem błędy. I wszystko działa jak ma działać. Coś ta procedura jest niedopracowana, ale teraz skrzynia działa jak marzenie.
    super że się udało to opanować, faktycznie procedura musi mieć jakieś błędy - dobrze by było opisać w kilku punktach jak zrobić od zera adaptację.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    P to mechaniczna blokada. Ząb który wskakuje w odpowiednie miejsce żeby zblokować samochód.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    Mazda 6 / AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Czy znacie jakiegoś ogarniętego mechanika z Warszawy lub okolic który ogarnia skrzynie TCT? Kupiłem Giuliette i jakoś dziwnie zmienia biegi od 1 do 3 od 4 do 6 jest wszystko ok a na tych niższych biegach szarpie i słabo redukuje. Serwis Euromobil krzyknął 410 zł za wymianę oleju w skrzyni oraz 350 zł za diagnozę w sterowniku oleju nie zmieniają. Proszę o pomoc

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Lancia Delta 1,9 TwinTurbo
    Postów
    28

    Domyślnie

    Do tureq
    Wyślij mi kontakt na prywatną wiadomość, może będę mógł pomóc.

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał brokenik Zobacz post
    Sam sobie odpowiem. Po 24h postoju próbowałem zrobić to sam i o dziwo MES opluł mnie znowu komunikatem o błędzie - ale ze skrzyni zaczęły dobiegać jakieś dziwne dźwięki. Następnie błąd zgasł ale skrzynia przestała reagować na zmianę biegów. Wykonałem adaptację jeszcze raz nic to nie zmieniło. Wykonałem tzw. clutch bleed, ponownie adaptację (znowu ten sam błąd) i .... wykasowałem błędy. I wszystko działa jak ma działać. Coś ta procedura jest niedopracowana, ale teraz skrzynia działa jak marzenie.
    Skrzynia szarpała pomiędzy 2/3? Bywało tak że auto zgasło przy zatrzymywaniu się? Odpowietrzałem dzisiaj sprzęgło mesem, po czym nic więcej nie mogłem zrobić bo wyskakiwał błąd zakresu czy coś takiego, spróbuję jutro

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FurDaMiOst
    Dołączył
    10 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce 2016 Blu Anodizzato
    Postów
    2

    Domyślnie

    Hi
    Ja trochę w nawiązaniu do wątku od #piotr_147

    W mojej 940 veloce 2016 mam taką sytuację. Uruchamiam, jadę, nagrzewa się, silnik ciepły lub dopiero osiągający temp 90C i po zatrzymaniu (najczęściej jakieś ruchliwe światła) auto nie przyspiesza normalnie tylko toczy się 20 km/h, obroty nie wzrastają (mimo operowania pedałem gazu), biegów nie zmienia. Wtedy przy życzliwych, wspierających trąbnięciach innych kierowców muszę zatrzymać się, wyłączyć silnik i po ponownym uruchomieniu znów staje się tą narowistą Giuliettą, biegi wchodzą, obroty też.

    Nie wiem czy to skrzynia czy może coś ze sterowaniem gazem?
    Może ktoś z Was coś kojarzy w takim temacie.

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 210 km skrzynia problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 07:08
  2. problem ze skrzynia
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 10:25
  3. Problem skrzynia GT
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:15
  4. Problem ze skrzynia w GT 1.8ts
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:10
  5. [33] Problem ze skrzynia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory