Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 149

Temat: Skrzynia TCT problem

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał FurDaMiOst Zobacz post
    Hi
    Ja trochę w nawiązaniu do wątku od #piotr_147

    W mojej 940 veloce 2016 mam taką sytuację. Uruchamiam, jadę, nagrzewa się, silnik ciepły lub dopiero osiągający temp 90C i po zatrzymaniu (najczęściej jakieś ruchliwe światła) auto nie przyspiesza normalnie tylko toczy się 20 km/h, obroty nie wzrastają (mimo operowania pedałem gazu), biegów nie zmienia. Wtedy przy życzliwych, wspierających trąbnięciach innych kierowców muszę zatrzymać się, wyłączyć silnik i po ponownym uruchomieniu znów staje się tą narowistą Giuliettą, biegi wchodzą, obroty też.

    Nie wiem czy to skrzynia czy może coś ze sterowaniem gazem?
    Może ktoś z Was coś kojarzy w takim temacie.
    Spróbuj w trakcie zamulania wrzucic na N potem na D i sprawdz czy odzyje. Jesli tak to raczej skrzynia.

  2. #92
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał FurDaMiOst Zobacz post
    Hi
    Ja trochę w nawiązaniu do wątku od #piotr_147

    W mojej 940 veloce 2016 mam taką sytuację. Uruchamiam, jadę, nagrzewa się, silnik ciepły lub dopiero osiągający temp 90C i po zatrzymaniu (najczęściej jakieś ruchliwe światła) auto nie przyspiesza normalnie tylko toczy się 20 km/h, obroty nie wzrastają (mimo operowania pedałem gazu), biegów nie zmienia. Wtedy przy życzliwych, wspierających trąbnięciach innych kierowców muszę zatrzymać się, wyłączyć silnik i po ponownym uruchomieniu znów staje się tą narowistą Giuliettą, biegi wchodzą, obroty też.

    Nie wiem czy to skrzynia czy może coś ze sterowaniem gazem?
    Może ktoś z Was coś kojarzy w takim temacie.

    Raz mi się przytrafiło dokładnie to samo. Tylko raz. Niedługo później przy okazji przeglądu mówiłem o tym w ASO. Nie znaleźli żadnego śladu błędu w ECU, dla pewności wgrali jakiś aktualny soft i od 2 lat mam spokój.

  3. #93
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    Też mam problem ze skrzynią ,a mianowicie gdy po nocy szczególnie jak jest chłodniej chcę jechać to skrzynia nie zmienia biegów żadnych błędów nie wyświetla. Po zgaszeniu silnika i po ponownym uruchomieniu problem zazwyczaj znika i jedzie normalnie .Nie za bardzo wiem gdzie może być przyczyna bo błędów brak .
    Cześć,
    Czy rozwiązałeś problem ?
    Mam bardzo podobne historie ze skrzynią: w chłodniejsze (lekki mróz) i wilgotne dni (po deszczu) tylko rano po postoju. Wbijam D i mruga. Samochód jak na biegu jałowym -> P i znowu D auto jedzie ale zmienia tylko do 2 biegu. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika nie chce odpalić, trzeba wyjąc kluczyk odczekać chwilę i jest wszystko ok. Zero kontrolek i błędów. Akumulator ma rok oleje w skrzyni świeżo wymienione. Tak jak pisałem sytuacja zdarza się tylko co jakiś czas i tylko w zimie.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    mam taki problem - niedawno wymieniałem skrzynię TCT (kompletna używana, nie miała zdejmowanych sprzęgieł - są mało zużyte). kupiona w/g sprzedającego z niskim przebiegiem, mechanik potwierdził, że nie wyglądała na zmęczoną

    Po instalacji bardzo szarpała zmiana na biegi parzyste (najbardziej z jedynki na dwójkę, trochę mniej z trójki na czwórkę i najmniej z piątki na szóstkę, zmiany w dół nic nie szarpało, poza tym skrzynia pracowała 100% normalnie). w miarę im więcej przejechałem szarpnięcia robiły się coraz łagodniejsze, wszystko wskazywało na to, że "samo się ułoży"

    problem zaczął się dziś, od wymiany skrzyni auto zrobiło mały przebieg ok 100km, podjeżdżając pod górkę i musząc się zatrzymać przed pieszym auto przeszło samo z D na N (co nie jest normalne) i potem miało problem żeby przejść z powrotem na D. chwilę później przestał działać wsteczny (miga R, nie wrzuca biegu w ogóle, słychać dźwięk próby zasprzęglenia jakby, wywala też błąd - kontrolka skrzyni), a chwilę później w ogóle przestała działać połowa biegów (błąd tryb manualny niedostępny) - zmienia 1/3/5 albo 1/2/4/6 nie wiem jak dokładnie ale na pewno pomija co drugi bieg

    na forum zagranicznym wyczytałem, że to źle zrobiona kalibracja, ale mechanik który to ustawiał twierdził, że tam za bardzo nie ma żadnych opcji czy ustawień, po prostu się odpala kalibrację i to już. szarpania przy zmianie biegów na parzyste też tłumaczył tym, że kalibruje się jakby sprzęgła były nowe a tu nowe nie są

    edit: kolejnego dnia auto odpalone rano, na początku wszystko działa pięknie - biegi załącza i zmienia idealnie. problem pojawia się ponownie po około 20 minutach jazdy

    w związku z powyższym czy znacie kogoś z Łodzi lub okolic kto dobrze robi kalibracje skrzyń TCT? dalej to auto nie pojedzie, chyba że na lawecie
    Ostatnio edytowane przez śnieżix ; 03-02-2023 o 17:02

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Panowie, co tu pisać popatrzcie na filmik. Sporadycznie przy próbie ruszenia z garażu, pod światłami - czyli ma być jedynka. Auto nie rusza, mruga w zegarach N a na tunelu mruga D. Wystarczy zrobić N i następnie D, jest dobrze. Chyba kroi się poważny defekt. Za co się brać? Może już był taki przypadek. Kalibracja na nowo nic nie zmieniła.
    https://www.youtube.com/shorts/jTwdaRyEXFg

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    mam ten sam problem po wymianie kompletnej skrzyni, patrz post wyżej

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    mam ten sam problem po wymianie kompletnej skrzyni, patrz post wyżej
    Czyżby jednak skrzynia biegów do przeglądu? Na mój niemechaniczny nos to może być synchronizator na jedynce albo siłownik do zmiany biegów do wyczyszczenia.

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Czym robiłeś kalibrację? Mi takie coś się robiło jak nie dokończyłem kalibracji.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    A macie sprawne i naładowane akumulatory?

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    ja mam sprawny i naładowany, kupiłem nowy akumulator przed oddaniem na kalibrację do ASO (specjalnie tam dałem bo u majstra który montował skrzynie w ogóle nie chciał przejść proces kalibracji mimo, że z godzinę nad tym siedział), w ASO zaproponowali wymianę sprzęgieł na nowe

    auto jak już wrzuci 1 to dopóki się nie zatrzyma zmienia biegi bardzo ładnie. po wysprzęgleniu ma czasem problem żeby zasprzęglić, mam wrażenie że im dłużej trwa dany przejazd tym ten problem się nasila

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 210 km skrzynia problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 07:08
  2. problem ze skrzynia
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 10:25
  3. Problem skrzynia GT
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:15
  4. Problem ze skrzynia w GT 1.8ts
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:10
  5. [33] Problem ze skrzynia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory