głośna zmiana biegów to nie jest normalna praca tej skrzyni, u mnie sygnalizowało to problemy ze sprzęgłem, które pojawiły się niewiele później
głośna zmiana biegów to nie jest normalna praca tej skrzyni, u mnie sygnalizowało to problemy ze sprzęgłem, które pojawiły się niewiele później
Od 0 do kosztów roboczogodziny + podłączenia, zależy od układów z ASO
Nie w czasie normalnej jazdy, nie w czasie jazdy z otwartymi oknami, ew. można coś usłyszeć jadąc przy murku.
Nie. DSG potrafi być głośniejsze np DQ250 i DQ200 aż do wymiany przez ASO w ramach gwarancji.
Nie sądze, ale fachowy warsztat od automatów pewnie nie raz.
Nie. Pracuje lepiej niż DSG (DQ250). Porównuje oczywiście TCT do DSG które oba miałem od nowości i użytkowałem w ten sam sposób robiąc pełen serwis wraz z wymianą oleju w DSG i olejów w TCT. Łącznie z wymianą sprzęgieł i w jednej i w drugiej (na gwarancji), bo dwusprzęgłówki nie umieją w jazdę w korku na półsprzęgle.
Podsumowując, poszukałbym fachowego warsztatu umiejącego w automaty![]()
Z DSG miałem do czynienia kilka razy. DQ250 - jak dla mnie spoko póki jest nowa ale sam charakter zmiany biegów przez mokre sprzęgła jest odmienny od tego co mamy w TCT. Porównywalna do TCT DQ200 - według mnie pracuje "ciszej"/"delikatniej" niż TCT. Ale może auta były zbyt nowe.
Inna sprawa, że w DQ200 sprzęgła wytrzymują raczej krócej niż w TCT, więc te trochę ostrzejsze zmiany biegów jednak coś tam dają w kontekście trwałości.
Auta z wypożyczalni to głównie DQ200 i DQ381 - więc coś zupełnie innego, i te nowy softy to katastrofa.
I to też nie jest tak, że ta skrzynia jest tragiczna. Ale do 8HP z którą mam najwięcej doświadczenia, to jednak się nie umywa (choć i ta potrafi szarpnąć, oj potrafi...).
Podsumowując - jeśli u was też skrzynia "klika" przy zejściu z 2 na 1 (hałas jak w normalnym manualu, który ktoś przełącza zdecydowanym ruchem, czyli jak robot) - nie ma problemu, ten typ tak ma.
O rozbieranie i mycie - pytam bo zwyczajnie jestem ciekawy. Po 100.000 km nazbierało się w mechatronice sporo osadów, bo nowy olej po 1000 km jest w niej ciemny (w sensie w zbiorniczku), a zwyczajnie nie boję się takich przeglądów. Obawiam się tylko, że mogę coś rozkalibrować czego nie ustawię we własnym zakresie.
Softy itp - pytam z ciekawości, bo z VAG mam praktycznie bazę aktualizacji do roku 2022 (w tym roku nie kupowałem już abonamentu dla ELSA) i mam odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do jego wgrania (jak w serwisie).
Niestety z Fiatem nie jest tak łatwo i nie wiem czy byle jakim PassThru to ogarnę. Dostęp na godzinę od 40 PLN, więc to nie kłopot, kłopotem jest zrozumienie jak to działa w Fiacie/Alfie Romeo.
Nie porównywałbym dwusprzęgłówki typu TCT/DSG do prawidziwego automatu z konwerterem momentu a tym bardziej do ZF8HP (choć EDC nie szarpie wcale)
Znam osoby które myją różnymi estrowymi szuwaksami, ale czy tak to ogarnia prawdziwy serwis, no idea.
Znam człowieka na fejsbuniu który powinien pomóc w tej materii. Jakby trzeba było to mogę dać namiary w prywatnej wiadomości (bo ochrona danych, a dostęp do tego forum jest jednak bez zalogowania).
No to jest racja - AT / DCT to dwie różne sprawy, choć TCT w trybie normal jest na prawdę delikatny. Tylko te różnego rodzaju "niestabliności" mnie zastanawiają. Nie uważam, jednak że jest źle. Jest, rzekłbym, inaczej
Jak jest taka opcja, proszę o info na PW.
Dostęp do WiTech2 na godzinę to 30 Euro. Ale pierwsze 30 tracę na samo pobranie aplikacji, później kolejne na aktywację interfejsu, i zapewne jeszcze kolejne na samo przyłączenie i pobranie aktualizacji.
Abrites niestety nie ogarnia (w tej wersji licencji jaką posiadam) aktualizacji SW w wyrobach Fiatopodobnych... Zostaje więc WiTech + PassThru.
Panowie, kto naprawi skrzynię TCT do Giulietty w okolicy Krakowa? Już mam jej dosyć.
Witam.
Jak robi się zimno, skrzynia odzywa się lekkim szarpaniem. Zwłaszcza z 2 na 3. Jak się rozgrzeje biegi zmienia idealnie.
Mam pytanie odnośnie funkcji w programie diagnostycznym.
1. Odpowietrzenie sprzęgła. Tu wiadomo o co chodzi.
2. Autokalibrowanie koniec linii/serwis.
3. Upoważnienie samoregulacji sprzęgieł.
Co do 2 i 3 punktu nie wiem co oznaczają funkcje. Muszę wykonać wszystkie te czynności?
Pozycja 2 - to przyuczenie położenia silownikow/wodzików zmiany biegów.
Pozycja 3 - to uruchomienie procedury przyuczenia tzw. Kiss-Point czyli po naszemu rozpoznania kiedy sprzęgła zaczynają "brać".
Z tego co pamiętam aby 3 zadziałała wszystkie 2 poprzednie kroki muszą się zadziać w opowidniej kolejności i odstępach czasowych co do wyłączenia zapłonu.
166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html
Jest kilka słów na temat wyrzucanie oleju ze zbiorniczka. Lecz nikt nie napisał dlaczego. Sam nawet pisałem że to grucha
Grucha wymieniona i olej wyrzuca. Błąd P294D. Niby niski prąd pompy. Aku nowy sprawny. Nurtuje mnie najbardziej ten olej dlaczego?
.