Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: Złącze diagnostyczne OBDII - brak połącznia ELM 327 z ECU

  1. #21
    mario1974
    Gość

    Domyślnie

    Na innym kompie ten sam problem ale zmieniłem program z mes-a 3,9 na fes 3,5 i się połączyła bestia.
    Ostatnio edytowane przez mario1974 ; 30-05-2019 o 06:11

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykgo Zobacz post
    Kabel instalowałem na sterownikach zalecanych przez dystrybutora http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm. Zresztą strony z opisami instalacji ostatecznie również odsyłają do tych sterowników (virtual COM port).
    w takim chinczyku nie siedzi raczej oryginalny USB->CON od FTDI tylko klon/podroba. od dluzszego czasu FTDI pozabezpieczalo sie, i na ich driverach nie dzialaja klony - cos pewnie w chipach pozmieniali ze sa w stanie zidentyfikowac podroby. to bylo fajnie widac na tamim kablu z portem UART ktorego probowalem podpiac sobie do debugowania z projektu -cos nie dizalalo, otworzylem terminal i zamiast odczytow mialem cos w stylu : "This is not genuine FTDI device" czy cos w tym stylu.

    Ja mam taniego chinczyka USB z PMFactory z usunietym rezystorem, w nim akurat jest chip Prolific i dziala dosc dobrze (choc potrafi sie wysypac czasem i trzeba wyciagnac USB i wlozyc z powrotem).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mario1974 Zobacz post
    Na innym kompie ten sam problem ale zmieniłem program z mes-a 3,9 na fes 3,5 i się połączyła bestia.
    gdzies na forum byly skargi juz wlasnie chyba na crackowanego MESa 3.9. generalnie takich nie polecam, lepiej kupic ori, 250zl nie az taki majatek, a do tego macie pewny program i aktualizacje przez rok. trzeba wspierac autora zeby chcialo mu sie i mial kim robic kolejne i lepsze wersje do przyszlych alf
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Złącze diagnostyczne.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-06-2017, 14:01
  2. Złącze diagnostyczne
    Utworzone przez Menel003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:57
  3. [164] Złącze diagnostyczne
    Utworzone przez tytus_w w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 12:45
  4. [GTV] Złącze diagnostyczne 2.0 TS 95r.
    Utworzone przez Ksionrze w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 20:42
  5. [146] Złącze diagnostyczne
    Utworzone przez kk121 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 10:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory