Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Nierówna praca na biegu jałowym

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Wibracje to trochę powiewa Multiair ale reszta się nieco nie spina....

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB + LPG
    Postów
    17

    Domyślnie

    Sęk w tym ze to zwykły T-Jet 120 ale coś tam jedzie

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Kiedy było wymienione koło dwumasowe? Poszedł oryginał czy zamiennik?
    Znam przypadek gdzie po wymianie całego zestawu razem ze sprzęgłem po około 150km auto też drżało, a podczas ruszania nawet koła się trzęsły.
    Wymiana na nowy zestaw innej firmy rozwiązała problem.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB + LPG
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dwumasa została wymieniona na zestaw LuK ok. 600km temu, jestem pewien części oraz mechanika, który dokonał naprawy. Sam się strasznie PODOKTORYZOWAŁEM w temacie mojego auta, lubię dociekliwie się za coś zabrać. Dla mnie jest to jakaś głupota z dziedziny upierdliwych usterek od jakiegoś czujnika itp. mechanikę wykluczam... Oczytałem się forum nuovabravo, TEGO jedynego czyli ALFAHOLICY oraz innych gdzie przewijał się temat T-Jet. Podpytywałem różnych znajomych mechaników i NIC. Dwumasa wymieniona, lambda wymieniona, świece świeże (oryginalne FPT vel NGK), regulator ciśnienia listwy wtryskowej podmieniony bo akurat miałem możliwość za grosze go pozyskać. Rura turbo do intercoolera wykazywała nieszczelności - więc nowa i dalej cisza. Przez pewien kilometraż od zmiany tych podzespołów było lepiej, a potem komp ECU BOSCH wiedział lepiej powprowadzał korekty i klops... auto głośniejsze, bardziej warkotliwe, szarpie po zmianie biegów, w okolicy 2000 obrotów czuje się drżenia podczas jazdy, przy wysprzęglaniu przez przejście przez 1000-1500 obrotów - drżenia bez względu na rodzaj paliwa (Pb, LPG). Auto BARDZO mi się podoba więc chcę się nim cieszyć jak na początku mojej przygody z nim gdzie takiego zachowania nie było.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Twój opis wskazuje mi na problemy z dwumasą. Niestety ale z tego co pamiętam to właśnie ten zestaw znajomemu w samochodzie powodował drgania.
    Efektem tego były padnięte poduszki silnika.
    Dopiero wymiana na kompletny oryginał rozwiązał problem.

    Ja bym jeszcze w pierwszej kolejności sprawdził poduszki silnika. Jeżeli będą OK, to moim zdaniem twoja nowa dwumasa jest trafiona i będzie się tak działo.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Twój opis wskazuje mi na problemy z dwumasą. Niestety ale z tego co pamiętam to właśnie ten zestaw znajomemu w samochodzie powodował drgania.
    Efektem tego były padnięte poduszki silnika.
    Dopiero wymiana na kompletny oryginał rozwiązał problem.

    Ja bym jeszcze w pierwszej kolejności sprawdził poduszki silnika. Jeżeli będą OK, to moim zdaniem twoja nowa dwumasa jest trafiona i będzie się tak działo.
    Ja po zakupie (ponad 100 000 km) zauważyłem drgania na jałowym (czuć np. na siedzeniu pasażera, na lusterkach zewn.), kupiłem nową oryginalną poduszkę - górna od strony rozrządu i jak ręką odjął. Chce jeszcze wymienić dolną. Z doświadczeń z alfą 159, poduszki są słabe i po 100 000 tracą swoje właściwości. Porównywałem twardość gumy w nowej i używanej - w używanej guma mięciutka, że nic dziwnego, że nie zatrzymywała drgań.

    Oczywiście nie wiem czy to rozwiąże problem, bo dwumasa i poduchy mogą mieć podobne objawy.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Żeby wykluczyć dwumase, można zrobić taki test. Zapinasz szósty bieg na niedużej prędkości, przy obrotach ok. 1200 i pedał o podłogę. Jeśli będzie trzęsło budą, to dwumasa do wymiany.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB + LPG
    Postów
    17

    Domyślnie

    Takie i rozne testy przeprowadzane byly wielokrotnie - poduszke tez wykluczam bo raczej jak sie skopie to jest to CONSTANS. A wczesniej pisalem ze auto CZASAMI (raz na 3 tygodnie) hula jak zloto - zupelnie inne reakcje na gaz, brak wibracji na jalowych - tego poduszka i dwumasa raczej nie generuja napiszcie mi jakie wasze auto ma czasy wtryskow na jalowym w 1.4 120KM przy rozgrzanym silnku - to bedzie porownanie

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB + LPG
    Postów
    17

    Domyślnie

    Zle sie wyrazilem - GENERUJA takie zachowania - oczywiscie - ale cos musze wykluczyc bo przed wymiana DWUMASY takie same hocki klocki sie dzialy...

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Fiat bravo tjet 150 ps
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jestem tu nowy i witam wszystkich.Moim problemem jest tjet fiat bravo 150 ps.Wymienione bardzo sporo.Przebieg 32 tys.mil.Nie chce sie teraz rozpisywac co zostalo wymienione ale probkem ma tego typu ze silnik drżdy na jałowych pomimo nowego rozrzadu ,swiec NGK (wymienione poraz drugi) ,nowa poduszka przy rozrzadzie oraz lizak pod skrzynia.Sluchac takze "pyrkanie"z wydechu.Dodam takze ze wtryski czyszczone aparatura w warsztacie oraz kupilem nowe cewki.Wiem ze ktorys z kolegow ( bodajze radi850) mial podobny problem z tym pyrkaniem.Moze rozwiazal problem?Dodatkowo walcze tez z poszarpywaniem w granicach 2000 do 2500 obr.zawsze przy tych obrotach.Dwumas,cisza,biegi wchodza normalnie ,podczas przyspieszania z 6 biegu nie ma drgan.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 21:54
  2. Nierówna praca na biegu jałowym 3.0 V6
    Utworzone przez Mikenadir w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 17:25
  3. [GTV] Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
    Utworzone przez Emes w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:17
  4. Nierówna praca na biegu jałowym 2.5v6
    Utworzone przez feecle w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 08:36
  5. [159] BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory